Hercules (2014)

Tak tenhle kousek jsem si musel nechat chvilku "vodležet", protože po prvním shlédnutí jsem chtěl říct "áj em Hhkjulís" a zbourat CineStar, protože jsem šel plný očekávání, že uvidím masakrojidní řežbu ve stylu God of War, kde budou božské lebky lítat vzduchem a mezi tím se bude ohánět mečem ta "stokilovyrýsovanejchsvalů" hora v podání pana Šutra/Skály/cokolivdalšíhokamennýho...dokonce jsem si k této příležitosti pořídil ty luxusně předražený "načos se sejrovou vomatlávkou" a oblékl si svoje ležérní tepláky s gumou, abych se v kině cítil jako pánbůh (pánbůh v teplákách)...a víte co? H**no! Viděl jsem úplně něco jinýho, a to mě pekelně vytočilo, že jsem si zprvu ani na těch bandůrkách nepošmáknul...ale nakonec jsem usoudil, že i když to nebylo to co jsem očekával, tak to vlastně bylo celkem dobrý a celkem "kůl"...pan svalnatej tam hrál fakt dobře, víc než to, vlastně ten film celou dobu držel (až na tu jeho koženou "svalovou" vestičku, kterou asi měli už jen ve velikosti "XS", neboť mu kapánek nepadla) a další kdo byl "fakt kulervoucí" tak byl bývalý pirátský záporák, který se už od začátku připravoval na svou zvěstovanou smrt jako děvče na maturiťák. S pozdravem, Paťák ;-)

Sanctum (2011)

Tak já fakt nevim, buď jsem asi úplnej troglodyt, nebo to budou všichni ostatní, protože nevím proč si tenhle snímek zasloužil "teploušskejch" 59%...když to vezmu kolem a kolem, tak mi film přinesl přesně to co jsem od něj mohl očekávat, a to pořádnou díru v zemi, maximální úhrn srážek, který by se bál předpovědět i pan Zákopčaník, vážně dost velkou díru v zemi, spoustu napěněné krve, sen každého klaustrofobika a v neposlední řadě ještě díru opravdu mamutích rozměrů....takže nevím co se vám nelibí vy lidové, protože jestli jste u tohohle filmu nebyli aspoň trochu napnutý (já teda byl a dost), tak to musíte bejt naprostí "robokopi", protože jinak nevim....S pozdravem, Paťák ;-)

Dredd (2012)

"I am the law!"...tohle přesně chci! Navzdory hromadě ostatních, kteří tenhle skvost zavrhují a označují všemi možnými negativy, já tenhle film žeru! Dyk co jiného, než pořádný brutální jatka od něj chtít? Tenhle film byl stvořen proto být "jateční" záležitostí, a to myslím, že se povedlo. Darebáci jsou koseni po desítkách s nelítostnou brutalitou neústupným Dreddem, který ani na chvíli nezahodí svůj "kůl" škleb. Takže za mě má velkej palec nahoru, lahůdka. S pozdravem, Paťák.

Zpátky do ringu (2013)

#cool, #oldschool, #zábavajaksvi*ě, #rockyhadr, #vejcedoskla, #butterscotchjellybeans, #cameltoe, #originálnízávěrečnáscena...a tak dále a tak dále...jednoduše řečeno, u filmu jsem se neskutečně bavil. S pozdravem, Paťák.

Proroctví (2009)

"Niki" Cage se od kradení aut v rekordním čase vypracoval až na sluníčkového experta, který by se zajisté uchytil i po boku Zákopčaníka. Film, jako celek, mě až tak neuchvátil, hlavně co se týče nemluvných albínků, kteří se asi zatoulali z Da Vinci Code. Ale scénky, kdy docházelo k vyplnění jednotlivých predikcí, byly celkem zábavné (hlavně scénka v metru) a dávaly tomu celkem šťávu, že bych to klidně ohodnotil až třema hvězdama. Ale díky originálnímu konci (na který čekám u každého katastrofického filmu a marně) jsem musel dát o hvězdu víc, páč mi konečně někdo dokázal vyhovět. S pozdravem, Paťák.

Chobotnice (1998)

Tak tohle je to nejvíc kůlovější klišé na moři :-D Výběr těch nejdrsnějších tvrďáků, kterým šéfuje zlotřilý Magua, jedna x-menovská odpadlice a jeden opravdu velký sympatický hlavonožec, či jak to nazvat. Film provázený tak strašlivě silnou hororovou atmosférou, která by mohla konkurovat i scéně z pokojíčku Sida Phillipse, či dokonale zvládnuté počítačové efekty, za které by se nemusel stydět leckterý film ze sedmdesátek. Jako třešinka na dortíku poslouží kostřičková párty v druhé polovině filmu, či úsměvné zakončení na ostrově. Ja nevím jak Vás, ale mě tahle tuctová slátanina baví a naučila mě, že člověk není na toaletě nikdy v bezpečí. S pozdravem, Paťák.

Americká krása (1999)

Lester...Lester Burnham...etalon toho nejvíc cool fotříka, který si na starý kolena řekne, že život nemusí bejt takovej shit jak se od něj očekává. A od tehle chvíle začíná brutální podívaná, která vás zmuchlá jak pytlík z mekáče a vy budete ve finále šťastný, že nemusíte čůrat do kelímku a poslouchat vážnou hudbu u rodinného stolu. S pozdravem, Paťák.

Hanebný pancharti (2009)

Petelice největší, co jiného taky očekávat od Quentina. Ten mi, jako obvykle, dokázal vyrazit mozek z hlavy plátkem citrónu obaleném v masivní zlaté cihle. Brindat výrazy blaha je v tomto případě zbytečné, neboť by mi to zabralo kbelík hodin. Zmíním max. jednotlivé postavy, které byly více než perfektní a zajímavé, hlavně badass Col. Hans Landa, tvrďák Hjůgo Štiglic a samozřejmě apač Aldo. S pozdravem, Paťák.

Predátor (1987)

Úplně nejvíc největší klasika pod sluncem. Bude to asi prostě tím, že jsem na tomhle kousku takřka vyrůstal a div jsem ho nepozval na promoci, ale já to prostě žeru. Jeden z mála filmů, který můžu vidět děvěttisíctřistasedmdesátkrát a stejně mě neomrzí, jeden z mála filmů, ze kterých si člověk pamatuje snad každou hlášku a byť ví co se kdy a kde odehraje, tak je natěšenej jak dítě o vánocích. Nehledě na to, že rotační kulomet nebyl nikdy tak apartní. S pozdravem, Paťák.

Bitevní loď (2012)

Ach jo...tak od tohohle jsem čekal mnohem víc. Je mi to celkem líto, protože za tu předesílanou pompézností jsem čekal, že mi z toho vybouchne opasek, ale on prostě nebouch :-(. Okay, bylo tam pár světlých momentů, jako třeba battle mezi černým Terrym Foxem a jedním z "ítýjů". Taky musím ocenit RiRi, protože jí to tam s tim kvérem celkem seklo. Takže asi tak. S pozdravem, Paťák.