Královna Alžběta (1998)

"Všichni potřebují něco k čemu by mohli vzhlížet. Potřebují se dotknout něčeho božského tady na zemi."

Královna Alžběta: Zlatý věk (2007)

"Říká se mi panenská královna. Nejsem vdaná. Nemám pána. Bezdětná. Jsem oddaná svému lidu. Bože, dej mi sílu, ať unesu tu ohromnou svobodu. Jsem vaše královna. Jsem sama sebou."

Král rybář (1991)

"...pár drobnejch už jim nepomůže.."

Kráska v nesnázích (2006)

"Proč ty seš tak hodnej..." Hřebejk opět potvrdil, že filmy ze současnosti vůbec nezvládá i přes obrovský potenciál v hereckých jménech, skvělou kameru či dostatečně rádii provařenou hudbu. Už dlouho mi nebyl osud postav tak lhostejný a konec mi byl v podstatě jedno.

Krvavý diamant (2006)

"Občas si říkám jestli nám Bůh odpustí, co všechno si děláme. Pak se rozhlídnu kolem sebe a dojde mi, že Bůh tohle místo opustil už dávno." Škoda toho finále. Tenhle film nepotřeboval něco doříkávat.

Krvavý sport (1988)

"Hadžime, kumite!" Bál jsem se až do konce, jak to asi dopadne!

Kurs sebeovládání (2003)

"Pane starosto, jste kádr!", trapnější agitku si Guiliani zařídit nemohl.

Kurz negativního myšlení (2006)

Jo! Plivanec do tváře všem srdcervoucím a lítostívým filmům o podobných osobních tragedií. Skvělé a nezapomenutelné dialogy, výborně vypointované jednotlivé části. Tenhle film mi dal v hodině a patnácti minutách daleko více než desítky dokumentů či osobních zpovědí lidi postižených takovým osudem.

Labyrint lží (2008)

"V téhle sračce není nikdo nevinný, Ferrisy."

Láska nebeská (2003)

"Neberte drogy, děti. Staňte se hvězdou a budete je mít zadarmo!"