Pražák

Pražák

okres Praha
Brooklyn/Letná

• 21.12.2008  14:22

"Tatínek vám vyhlásí válku!"

• 21.12.2008  14:15
    Čertův švagr (TV film) (1984)

"Nic se nelekej holubičko, já jsem Kníže! Kníže pekel - Lucifer!"

• 14.6.2009  22:42

"Ještě jsem dneska nic neudělal! Ještě jsem dneska nic neudělal!"

• 1.1.2009  14:15

"Hoř plamínku, plápolej, tupou sílu udolej!" Tahle pohádka jednoznačně dokazuje, že to jde i bez prvoplánového humoru, komických postav a klaunovských scén. Naopak. Všecko je v mezích, pohádka postraší i pohladí a ty dnešní pohádky to strčí do kapsy levou zadní.

• 30.1.2008  20:27
    Otec & otec (1983)

"To se nedělá chlapečku! - Jez!"

• 5.12.2006  15:59

"Ať se propadnu do Západního Německa jestli to není pravda!" Měštáci se ušklíble posmívají a intelektuálové se znechuceně odvrací. Stejně je to ale sranda :-)

• 27.12.2015  15:44

"Pazdero. Mám pro tebe návrh. Ty odložíš tu zbraň a já ti za to dám dva stříbrný náramky."

• 3.7.2009  10:39
    Haló, haló! (TV seriál) (1982)

"Mám geniální plán, Herr Flick!"

• 1.5.2008  15:44

"Začalo to pár taškama na střechu, pak ji udělal celou, pak okna, fasádu a teď i tu saunu. Já si ho snad budu muset vzít, on je takovej hodnej..." Oslava zfušované lidové architektury v době normalizace.

• 26.1.2008  21:36
    Malý pitaval z velkého města (TV seriál) (1982)

Detektivní příběhy drobné kriminalistiky, jako například krádež v prodejně Ovoce a zelenina někdy berou dech.

• 5.12.2008  17:05

"Vydrž Brťka vydrrrž!" Pro mne osobně tenhle film nemá v rámci žánru studentských komedií konkurenci. Myslím, že i velká popularita tohoto snímku je daná naší generací 80. tých let, které se to dotklo asi nejvíce. Husákovi děti se nám říká? :-) Přesto zde není žádných -ismů a komedie je to nadčasová. Rád si ji vždy pustím. Hlavně v zimě, když napadá sníh a nemůžu vytáhnout paty z šedé Prahy.

• 4.2.2009  11:32

"Čortův hrád! Tam strášá!" Nejlepší Lipskýho film. Geniální, plné stovek nápadů. Svým způsobem perla české kinematografie, důstojný nástupce Zemanova světa a způsobu výtvarného vyprávění. Nádherný scénář plný krásných, vtipných a nezapomenutelných dialogů a perel z úst herecké extra třídy. Jan Švankmajer a jeho rukopis je tu poprvé pro mne nenásilný, hudba Luboše Fišera s dokonalou operní smyčkou perfektně sedí.

• 18.9.2007  21:39
    Apokalypsa (1979)

"Miluju vůni napalmu po ránu!"

• 22.12.2007  20:49

Poetika. Zpodobnění prvního mileneckého polibku a ochutnání hroznů jako symbol rajského ovoce v zakázaném parku, nádhera - Tereza Pokorná v mokrém oděvu, s krásnými malými prsy a Lukáš Vaculík s klukovským výrazem, který jsme měli asi všichni při tomhle pohledu na tajemnou krásu dívčího těla. A jako Bůh z výše zarostlé staré vily shlíží s malou závistí v oku Rudolf Hrušínský. Proti téhle poetice stojí vyváženě mnoho hořkých okamžiků, bratrské zrady či na pozadí odehrávající se problematika 30. let, ekonomické krize a blížící se války. Tohle je společně se Zlatými úhoři nejlepší film Karla Kachyňi. Dodatek: klobouk dolu před Vladimírem Menšíkem, který se v roce natáčení (1979) stihnul střihnout dalších 8 rolí...

• 17.3.2008  09:12

Ani po 28 letech se toho moc nezměnilo. Pražáci valcují v pátek odpoledne silnice a výpadovky z Prahy směr nákupní a hobby centra, pokračující směr vlastní chata/chalupa, kde si "americky" zagrilují. Jinak tenhle průměrný film nemůže nikoho ničím urazit.

• 4.3.2009  13:33

"Ta vaše Praha, ta mě vzala! Ty staré paláce! Ty velebné chrámy!" — "A to jsme ještě nebyli u Pinkasů! Tam je výčepní, ten to pivo úplně hejčká!" — "Jé, vždy ve střehu!"

• 19.1.2008  11:59

Ještě teď mi hučí v hlavě dunění stožáru vysokého napětí v závěrečné scéně, stejně tak mě mučí i zamlžené okýnko, valící se déšť, nepřehledná cesta, černý nákladní vůz. Vláčil do této záverečné scény vtisknul marnou snahu hlavního hrdiny. Vynikající Rudolf Hrušínský a pro mě překvapení Jana Dítětová v roly sestřičky s tak ničivým pohledem, že skutečně zamrazí.

• 12.12.2007  17:32

"Já nemám lístek do první třídy. Koupil jsem si do druhé, protože třetí už zrušili, pane hrabě."

• 2.9.2009  21:44

"Vy nekouříte? - Já když kouřím, tak zvracím."

• 26.12.2007  15:51

"Na první pohled zločinec!"

• 5.12.2006  15:59

"Vy nás ale zásobujete, pane Lipský!"

• 14.8.2008  22:41

"Červený nebo modrý?"

• 4.2.2009  11:30

"Moc se mi líbíš, hochu!"

• 26.9.2014  17:30
    Moderní byt (TV film) (1971)

"Krasavice inteligentní!"

• 7.1.2009  21:09
    Příběhy Tipa a Tapa (TV seriál) (1971)

"Dobrou noc strýčku Fido, dobrou noc děti!"

• 28.2.2010  21:10

"Jeden z nich je vrah... na to dám krk!" Slušný začátek, ale pak tomu nějak dojde dech. Holý, Šmída, Prachař a Somr - to je partička k pohledání. Jdou po nich detektivové Adamíra, Moučka a netradičně Záhorský.

• 1.12.2007  17:11

"Císař má vždy všecko velké! I průjem!"

• 13.7.2008  16:34

Bizární. Surrealistické. Nezval? Pohádka? Horor? Neuvěřitelně obrazově bohaté, do detailu nastylizované. Trvalo mi hodně dlouho si ale zvyknout na rytmus a systém vyprávění příběhu. Unikala mi zápletka, sen se míchal s realitou. Spousta symboliky na kterou jsem nebyl zřejmě připraven a kterou si vychutnám při dalším shlédnutí. Nádherná Válerie, která mi v několika okamžicích (i kompozicích) připomenula krásu Vašáryové v Markétě Lazarové. Postava Tchoře je asi nejodpornější pohádkovou bytostí a je dostatečně podtržena krásně komponovanými záběry. I řada dalších neznámých herců dělá s tohohle snímku zvláštní a zřejmě nedoceněné zjevení v české kinematografii. Snímek, který zcela určitě nenechá chladného žádného milovníka či znalce filmu a vyprovokuje vášnivou diskuzi.

• 22.7.2008  18:07
    Jen počkej, zajíci! (TV seriál) (1969)

Proč je nejlepší? Protože na rozdíl od amerických animáků si Vlk vždycky zapálil pořádný bezfiltrový cígo!

• 10.12.2006  14:31

"Ty si taková typická česká nátura, dostaneš funkci a hned si myslíš, že hovno je tvůj strejc."