Na odstřel (2009)

"Víš navrhl jsem dva zákony za poslední dva roky a teď pracuji na třetím. Ale všichni si mě budou pamatovat kvůli tomuto. Píše se o tom víc než o všem jiném, co udělám po zbytek života. To je přirozená vlastnost netvora."

Normal (2009)

"Já ve tmě sním o otevřených ranách, a krvavé lázni. O mostech, přehradách vylétajících do povětří a otrávených sladkostech pro děti..." Ševčík se vyžívá ve formě, kopíruje vizuální jazyk svých západních kolegů a naprosto nezvládá to základní a to je obsah. Pakliže volím filmový jazyk konce přelomu století měl bych dopsat i příběh, který nebude svoji béčkovostí nudit, ale překvapovat. Nafouknutá bublina pod kterou se skrývá tento okázale natočený "thriller" kopírující zaběhlá schémata a klišé je zajímavý jen tím, že vznikl tady v Čechách. Ševčíkovou snadnou kořistí jsou diváci nenároční, které ohromí velkohubá gesta a obrazy.

Pařba ve Vegas (2009)

"Nazdar, tady je Phil. Nechejte mi vzkaz a udělejte mi laskavost. Nepište mi SMS. Je to teploušský."

Proroctví (2009)

"Prostě nevěřím, že někdo dokáže předpovědět mou budoucnost. A stejně na tom nezáleží. Nakonec všichni zemřeme."

Rok jedna (2009)

"Víte co je na Sodomě nejlepší? Sodomie." Ô Bóže jež si nám seslal tuto komedii smiluj se nad námi. Všecku tu trapnost a lacinou parodii sejmi z nás! Ušetři nám 97 minut hloupoučkého příběhu a obdaruj nás lepším scénářem, vtipnějším režisérem a ochraň tento celkem originální námět.

Sněžná noc (2009) (TV film)

"Najednou jsem tam stál sám, bez Boha."

Stáhni mě do pekla (2009)

"Já jsem Rham Jas, věštec. - Já jsem Christine a to je Clay. To už ale asi víte, co?"

Star Trek (2009)

"Tvůj otec byl kapitánem 15 minut, zachránil 800 životů, tvoji matku a tebe. Dokážeš víc než on?"