Hanebný pancharti (2009)

"Each of you owe me 100 nazi sculps! And I want my sculps." Možná tohle někomu posloužilo jako ultimátní pomsta, ale jak je u Tarantina zvykem hlavně se tu žvanilo a to ve stopáži přes 150 minut to už musí za to stát. Nemůžu si pomoct, ale přijde mi, že Tarantino žvaní a žvaní, aby jeho pointa na závěr měla patřičnou sílu. Tento model aplikuje neustále a dokola. Obecně k filmu, nepředpokládám, že mu ušel fakt, že co nabízí je svým způsobem podobně účelné jako "Národní pýcha". A ani teď vlastně nevím proč je název "Basterds" tak zmrvený, čekal jsem, že to pochopím z filmu, ale nepochopil. A víte co vlastně? Mě už to ani nezajímá...

International (2009)

"Někdy najdete svůj osud na cestě, kterou jste si vybral, abyste se mu vyhnul."

Jménem krále (2009)

"Máš lvici ve svém erbu a nevíš jak vládne Lev?"

Lítám v tom (2009)

"Minulý rok jsem strávil 322 dní na cestách, což znamená, že jsem musel být 43 mizerných dní doma."

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

"What's wrong with my cum face?" V době komiksové mánie, kdy se recykluje kdejaký superhero je tohle vztyčenej prostředníček všem nažehlenejm a moralizujícím hrdinům. Misfits jsou výborný sociologický průzkum týhle generace s dokonalým dávkováním černého humoru, nadsázky, napětí, zábavy, vkusného hudebního soundtracku a poctou ostrovním akcentům.

Monstra vs. Vetřelci (2009)

"Miláčku, samozřejmě nebyla to tvoje chyba, když tě trefil ten meteorit a všechno zničil."

Moon (2009)

"Gerty, je s náma ještě někdo v místnosti?!" Po dlouhý době zase výborná přemýšlivá komorní sci-fi postavená na vynikajícím nápadu, který podtrhuje velice skromná režie bez zbytečných gest. Záběry z jízd po Měsicí - úplná měsíční road-movie!