Fantastický pan Lišák (2009)

Po dvoch predchádzajúcich Andersonových filmoch Život pod vodou a Darjeeling s.r.o.,som sa "zaprisahal",že stači,Anderson u mňa končí.Ale o to väčšie prekvapenie vo mne zanechalo tot nádherné svojské dielko.Na jednej strane svet prešibaných zvierat na čele z hlavou celej skupiny pána Foxa v skvelom dabingu G.Clooneyho,a na druhej strane svet troch posadlých farmárov.Okienková primitívna animácia,skvelé hlasy a chytľavá hudba .Najlepšie asi bolo sledovať ako sa tie zvieratá podkopávali chodbami,a hlavne úplny záver to zaklincoval. 9/10

Atentát na střední (2008)

Detičky(mnohí herci možno už mali aj pred 30tkou),sa tu hraju na vysetrovatelov,a Willis si pomylil filmové štúdio.odpad jako vyšitý. 2/10

Mary a Max (2009)

Max Horowitz: "Milá Mary Daisy Dinkle,deti v Amerike sa bohužial nenachádzajú v plechovkách z CocaColy.Keď som mal štyri roky maminka mi povedla,že sa liahnu z vajec,ktoré znášajú rabíni,keď nie ste židia znášajú ich katolícke mníšky,keď ste ateisti,znášajú ich otiahnuté,špinavé prostitútky.tak sa rodia deti v Amerike". To je jeden z nádherných textov super napísaného scénara,ktorých je v tomto pocitovom filme neúrekom.Nádherne depresívny animák pre dospelých.Perfektné texty,otrasná animácia,ktorá tomu však svedčala.Dojemné,smutné,realistické.10/10

Smrt čeká všude (2008)

Napínavý pohľad medzi rotu amerických vojakov v irackom šialenstve,svete samovrahov a riskantného adrenalínu.Dobrá atmosféra,dobrá kamera. Ale v žiadnom prípade by som tomu nedal 6 Oscarových sošiek,a ešte k tom v najhlavnejších kategóriach.7/10

Jennifer's Body - Bacha, kouše! (2009)

Teen horor , s dobrým scénarom,celkom zábavný.na M.Fox sa pozerá dobre,ale aj na A.Seyfried,ktorú milujem hlavne z rozkošnej postavy Sophie v Mamma Mia.Tá hororová časť filmu je tu skor ako paródia.A doležité je aj to,že všetko tu dobre neskončí,ako v amerických koncoch.Alebo,že by ano?6/10

Ip Man (2008)

Kung-fu filmy neako moc nemosím,ale toto predčilo moje očakávania. Výborný film,opisuje časť života legendárneho Ip Mana,ktorého charizmu v číne asi všetci milovali.Prvá časť filmu je farebne ladená,je to rozmach jedného čínskeho mesta,bohatých ľudí,pre ktorých bolo kung-fu zábavou.Druhá,väčšia časť fillmu už je ladená do šediva,kvoli japonskej okupácii tohto mesta,chudobe,a hlavne IpManovej odvahe vzoprieť sa japonským vojakom.Tu už je kun-fu prostriedkom k víťazstvu.Veľmi zaujímavé herecké výkony ma takisto prekvapili,spolu s občas smutným príbehom. Toto je skutočný film,o skutočnom majstrovi. 9/10

Bílá smrt (2009)

Už dlho som nevidel tolko nezmyselností ako v tomto krimi thrileri.Vsetky postavy,ich počiny sú tu nezmyselne nelogické.Ved prežiť to čo prežili na južnom póle, je nemožné.Aj scénar,príbeh,rozuzlenie je nezáživné,nepútavé.A tvorcom ďakujem aj za nádhernú antarktickú zasneženú scenériu-digitálnu. 2/10

Královna Viktorie (2009)

Pekný historický príbeh z jedným prekvapením.Emily Blunt.7/10

Náhradníci (2009)

Nechápem negatívne recenzie.Mne sa to páčilo.Hlavne tá myšlienka klonov,ľudských náhradníkov(operátorov).Tu som vypol mozog.7/10

Jánošík - Pravdivá historie (2009)

S tohto prepadáku vobec nevidieť,žeby Jánošík bohatým bral,a chudobným dával,ale skor je tu vidno neaké divné indivídum,ktoré neustále súložilo.Nevadí mi ked niekto ako Jánošik mal tolko nadrzanych dievcat,ale na to som zvedavy nebol.Nesympatický hlavný predstaviteľ,herci,otrasné dialógy. A hlavne nudný scenár,pozliepaná zlátanina.Historické pramene nedokazujú,že vobec neaký Jánošík existoval,takže všetko je to len mýtus,tvorcovia vobec nedokázali dať filmu neakú atmosféru,proste ukázať tú Jánošikovskú charizmu známu z povier. 2/10