Jackie Brown (1997)

Dve a pol hodiny ma tešil Samuel L. Jackson svojou dokonalou schopnosťou vžiť sa do role. Pam Grierová a De Niro výborne a dokonca aj R. Forster prekvapil. Quentinov talent tvoriť dialógy resp. celý film je závideniahodný. Sedel som a vychutnával pôžitok z filmu, pričom som si vôbec neuvedomil že stopáž tvorí 154'. Viac takýchto filmov a menej Diversračiek !

22 Jump Street (2014)

Už dlho som sa na komédií nezabavil v kine tak dobre. Určite brko pred filmom tomu pomohlo, ale musím konštatovať, že toto bolo ,,way better,, ako jednotka. Ice Cube prísnejší ako normálne, záverečné titulky doladili skvelý dojem z filmu, Seth Rogen takisto potešil.

Ray Donovan (2013) (seriál)

Raya a jeho štýl riešenia celého radu problémov rôznych známych osobností jednoducho nejde neoceniť. Na jednej strane ľahkosť a jednoduchosť s akou Ray rieši problémové situácie iných, na druhej strane má problém udržiavať krachujúce manželstvo, návaly agresie a život jeho detí. Rozhodne nie jednoduchý seriál pre bežného komzumenta ale pre náročnejších divákov rozhodne odporúčam. Druhá séria začala naozaj kvalitne, dokoca ešte lepšie ako prvá a dúfam že bude v nasadenom dravom twmpe ďalej pokračovať.

Divergence (2014)

Poďme namixovať všetky možné ,,teen,, filmy dokopy a ono to možno niečo vypľuje. Mám pocit že tento film je určený pre publikum do 15 rokov, najmä inteligenciou dialógov ktoré sú až neuveriteľne plytké a takisto naivitou ,,hrdinky,, ktorej meno si už teraz nepamätám (pozeral som to dnes - tak veľmi ma to bavilo). Ak sa nevoláte Quentin Tarantino tak vyplniť stopáž 139 minút dialógmi nemusí byť zrovna najšťastnejšie riešenie. Nevadí, zarobili sme si, nabudúce to snáď už bude lepšie pán hamBurger. 2* za stále krajšiu Shailene, druhá za slušný vizuál a kameru.

Všichni milují Mandy Lane (2006)

Jedna hviezdička za herečku, inak film kýbel hován. Pár nadržaných tínedžerov sa rozhodne výjsť si na tatinov ranč a dúfať že sa pretiahnu navzájom a k tomu im žehnaj boh a drogy je síce fajn a vlastne za tým zámerom chodíme na chaty väčšina z nás. Problém ale je, že scenár by som napísal lepšie ja za 2 hodinky a stačili by mi na to len 2 gramy, bongo a fľaša Jamesona. Klasická americká stupídna no-brain vyvražďovačka ktorá ma ničím neoslovila.

Borci z Blue Mountain State (2010) (seriál)

Tréning, párty, ženy, chlast, drogy, ujebané situácie. Asi tak by som opísal BMS, seriál o univerzitnom futbalovom tíme. Neskutočne stupídny seriál so stupídnymi postavami, ktoré ale nejde nemilovať. Hlavný hrdina je charizmatický flegmatik, ktorý dá dole všetko čo pred ním neujde na strom, nemá ani záujem hrať - stačí mu byť členom tímu a ťažiť z benefitov. Rozhodne najviac ujebaná postava je kapitán tímu Ted, na ktorom sa proste nejde nesmiať, len čo sa zjaví v zábere. Určite áno tento typ debilného humoru maximálne žeriem, a piatu hviezdičku si seriál zaslúži za ženy v ňom. Blue Mountain State ma ale núti nenávidieť naše školstvo :D

Kouzlo přítomného okamžiku (2013)

Neočakával som od tohto filmu žiadne zázraky, takisto niesom ani fanúšikom žánrov dráma a romantický, do ktorých sa film radí. Ku komédií ma dosť ďaleko, tých zopár kŕčovito vtipných momentov nestačí. Na druhej strane veľké prekvapenie keď sa človek vžije do deja, v podstate ničím novým film nieje ale príjemne zobrazuje život mladých ľudí, ich zvyky, útrapy, školský život a roztomilú nevedomosť, že to čo príde po škole bude omnoho náročnejšie. Miles Teller nijak zvlášť pohľadný ani charizmatický ale v konečnom dôsledku sympatický teenager, naopak Shailene Woods - výborný výber herečky, citlivé, plaché, mladé dievča. Jej postava zobrazuje aká vie byť prvá láska silná a občas aj slepo dokáže odpustiť takmer hocičo. Ja som sa bavil, príjemná pohodovka, určite odporúčam (nielen kvôli Shai ;)).

Mummy Resurrected, The (2014) odpad!

Po titulnej scéne som sa smial, po druhej scéne som nechápal a po tretej scéne som sa skoro rozplakal a film vypol. Nehorázna stupidita ktorej nelogickosť prekonávajú snáď len herecké výkony za ktoré by si ,,herci,, zaslúžili maximálne rekvizitami po hlave. Vraciam..

Hanebný pancharti (2009)

Neodolám. Quentinovi a jeho osobitému štýlu tvorenia filmov jednoducho neviem odolať. Dialógy, ako v každom jeho diele radosť počúvať, klasicky dlhá metráž nieje ani na okamih unavujúca, práve naopak, zniesol by som aj dlhšiu stopu. Napriek fiktívnemu deju, nemôže nezabaviť - komu by sa nepáčila židovská skupina mužov, ktorá zbiera skalpy a terorizuje nacistov. ,,And I want my scalps!'' Herecké obsadenie vynikajúce - od charizmatického Brada Pitta alias Apača Alda, výborného Fassbendera, jemnú M. Laurent po vierohodného Adolfa (M. Wuttke). Až teraz prichádza na radu Christopher Waltz, ktorého excelentný, ešte raz EXCELENTNÝ výkon stvárnenia Hansa Landu aka ,,Jew hunter,, bol tak charizmatický, až som mu skoro fandil. A ja sa len pýtam: Kde bol Christopher doteraz ? Film odporúčam pozerať s očakávaním zábavy a nie ako opis histórie - s tou má pramálo spoločného.