Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Dobrodružný

Recenze (1 405)

Krvavě rudé nebe (2021)

Naprosto promarněný potenciál, který postupně zabředává do čím dál většího stereotypu a klišé, který je mnohdy do očí bijící. Těšil jsem se na neotřelý horor a toho se mi bohužel vůbec nedostalo. Originální  je to jen ze začátku a postupně se to propadá pořád níž, což nezachrání ani Peri Baumeister, která se se svou vizáží pro tuhle roli snad musela narodit.

plakát

Ted Lasso (2020) (TV seriál)

Za začátku mě Ted svým optimistickým chováním a pozitivním přístupem strašně vytáčel, ale jak se blížil poslední díl, zjistil, že to, co se mi dřív tak zajídalo mě teď ale neskutečně baví. Prostě naprostá pohodovka, vyšperkovaná super vybranými postavami a ještě lepším soundtrackem. Moc se těším na další sérii a .............. ligu.(oblíbené postavy Ted, Rebecca, Roy, Higgins, Jamie, Nathan, Keeley, Dany Rojas)

Na konci světa (2017)

Jednoduchý příběh, úžasná chemie mezi oběma hlavními herci, plus výborné, herecké výkony. Tohle mi dnes bohatě stačilo. Už dlouho se mi tenhle film válel na disku a jsem nakonec moc rád, že jsem ho nesmázl jako mraky jiných a pěkně si ho vychutnal. Pokud ho máte někde taky, neváhejte, rozhodně stojí za to. I s tím koncem, který já bych udělal trošku dramatičtější, ale to vem dneska čert, jinak fakt nemám vůbec co vytknout.

plakát

Tenkrát poprvé - Série 2 (2021) (série)

Já vlastně ani pořádně nevím, co se mi na tom tak líbilo, ale jak začal mluvit vypravěčský hlas Johna McEnroa, přistihl jsem sám sebe, že se chvílemi při sledování potutelně usmívám, jak nějaký dospívající puberťák. A přitom je to tak hloupé a jednoduché, tak průhledné a naivní, zároveň však i místy dost vtipné a hlavně pohodové. I když asi víte, kam to směřuje a jak to celé dopadne, nemůžete od toho odtrhnou oči a na závěr se dostaví ten sladký pocit, který je při sledování takových romantických seriálů potřeba. Ne zdaleka vždy přijde a o to víc jsem raději, že mě to potkalo tady.

plakát

Mladá modrá krev (2021) (TV seriál)

Takovej normální, obyčejnej, romatickej seriál. Nic víc, nic míň. Sympatičtí herci, boží soundtrack a moc hezky udělanej konec. V USA by to asi zprasili, ale Švédi se toho naštěstí zhostili moc pěkně. Za mě palec nahoru.

plakát

Bažina - Rojst ’97 (2021) (série)

Asi jediné slovo, který mě teď napadá je rozčarování. A celkem dost velké. Po výborné první sérii rovnou o dvě hrušky dolů. Podobný koncept a počet dílů, které sráží dolů naprosto nelogické chování postav a amatérská, až groteskní práce policie, při jejímž sledování jsem měl chvílemi pocit, že se dívám na nějaký, béčkový krimi seriál, co má sto dílů a kde se logika, ani věrohodnost vůbec neřeší. Bohužel, je to tak a to víc jsem teď rozladěn, protože to přece jen má pár dobrých momentů i vtipných situací (vy, vy, vyhul si), ale ve výsledku to za moc nestojí. I přes závěrečnou, očekávanou tečku. Dva a něco.

plakát

Ben Platt: Live from Radio City Music Hall (2020) (koncert)

Jsem mile překvapen. Bena jsem znal jen z vcelku vydařeného Politika a vůbec jsem neměl tucha, že umí i zpívat. Teď už to vím a budu si to pamatovat. Není to sice úplně moje krevní skupina, občas lehce zabolí zuby, jak je to nasládlé, ale většinově je to takový neškodný popík, který v jeho podání zní velmi příjemně.

Nikdo (2021)

Za mě  lehčí zklamání a nebýt soundtracku, šel bych asi ještě níž. To, co žeru Stathamovi, Mikelsenovi a Reevesovi, to se mi v případě Boba Odenkirka nějak šprajcuje. Prostě a jednoduše mi na tuhle roli moc nesedl a raději si ho pustím v Perníkovém tátovi, nebo Soulovi. Tady rozhodně ne. Ze začátku měl jako totální looser všechny mé sympatie, ale v závěrečné, hodně přehnaně půlhodině je jako obratem skoro všechny poztrácel. Tři mínus.

Planeta Česko (2017)

Místy je to hodně nevyvážené, až zkratkovité, ale jak stárnu, dokážu spoustu věcí přehlížet, nebo nad nimi mávnout rukou. A navíc je to první dokument o ČR co jsem na tohle téma viděl. Tak za tu snahu si tu horší čtyřku určitě zaslouží.

plakát

StartUp (2016) (TV seriál)

Zatím tři hvězdy a abych byl upřímný, nevím, co by se muselo stát, abych to zvedl. Má to velmi silný potenciál, ale pořád se mi to nemůže dostat pořádně pod kůži a to je velká škoda, protože já podobné věci vesměs můžu. Jen s trošku lepším a propracovanějším příběhem, což nezachrání ani Edi Gathegi, jehož postava Ronalda mi přišla v těchto horkých dnech jak čerstvě vychlazená jedenáctka. Svěží a lahodná zároveň.