Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Krimi
  • Dokumentární

Recenze (1 493)

plakát

Ted Lasso - Série 3 (2023) (série) 

Možné spoilery!!! Tuhle jsem někde četl, že v každém novém seriálu na západě bude, nebo má snad být nové pravidlo. Procentuální zastoupení všech možných menšin a sexuálních minorit. Což mi samo o sobě nějak extra nevadí, ale proč se mám na to dívat proboha skoro v každém seriálu??? Už v Sex Education to bylo v poslední řadě hodně přitažené za vlasy a teď do musí dát i sem. Beru jako samozřejmost, že hraje v Anglii spousta cizinců , zkousnu gaye v mužstvu, ale moje oblíbená Keeley? Wtf? To mi úplně sebralo vítr z plachet, protože jinak jsem si tenhle seriál opravdu dost užíval a nakonec musím pálit se slzou v oku jen za poctivé čtyři hvězdy. I přes výtečný, poslední díl.

plakát

Barry - Série 4 (2023) (série) 

Ani se mi nechce moc psát a vlastně ani není o čem. Už minulá série stála za starou bačkoru a tahle to posunula ještě níž. Ta invence a počáteční lehkost je pryč a zbyl jen chabý, místy lehce překvapivý pokus o nemožné. Díky Barry, budu si Tě pamatovat, což však nemůžu s lítosti v hlase říct o posledních dvou řadách. Tři mínus.

plakát

Diplomatické vztahy (2023) (seriál) 

Za mě velká spokojenost. Ne sice úplně maximální, ale něco si musím nechat na další sérii, víme? A bude? Jasně, že jo! Po takovém konci to snad ani jinak nejde. Moc bych ocenil, že je to po dlouhé době seriál, který sice nejde brát úplně vážně, ale je inteligentní, s uvěřitelným dějem a dialogy, no a pak hlavně s herci.  Keri Russell jsem neviděl od Servírky, ale tady se ukázala být naprostou trefou do černého. Totéž lze bez nadsázky říct i o jejím manželovi, šibalském Rufusu Sewellovi, na kterém zcela jistě nezůstalo jediné dámské oko suché. Jak to s nimi bude dál, to absolutně netuším, jen vím na beton, že já určitě nebudu chybět.

plakát

Papežův vymítač (2023) 

Jedna hvězda za Russella, ta druhá, za místy solidní a napínavou atmosféru. Jinak nic, co by stálo za nějaké hlubší zapamatování. A já se přitom naivka (opět) těšil víc, než jsem ve finále dostal. Dobře mi tak.

plakát

Tři mušketýři: D'Artagnan (2023) 

Jsou chvíle, kdy nic jinýho nepotřebuju. Trošku si oddáchnout, zajít si do přírody, nebo najít v kině nějakou solidní pecku. A ejhle, je to tady. Sice to na vás neskáče pětkrát za den v programu, ale o to je pro mě  ve výsledku lepší. Stará, dobrá klasika plná akce a poctivých soubojů s mojí oblíbenou Evou Green a ještě oblíbenějším Vincentem Casselem. To mě prostě nemohlo zklamat! Ještě teď jsem plný nadšení a pátou hvězdu si (zatím) nechávám do foroty.

plakát

Starosta Kingstownu - Série 2 (2023) (série) 

Totální degradace, první, výborné série. Taylor toho má zjevně až nad hlavu, jinak si tenhle propadák nedovedu vysvětlit. Scenáristicky hloupé, dialogy jakby smet a k tomu za každým druhým slovem fuck, fuck, fuck? Nikdy víc!

plakát

Noční agent (2023) (seriál) 

Utnuto po čtvrté epizodě, kterou bych se neváhal označit slovem (skoro) odpadová. Taková spousta nelogických momentů, ta se hned tak nevidí a proto zatím seriál ukládám k ledu. Možná se vám to stalo taky. Ze začátku něco sledujete a pak vám do toho vleze nějaký moment a vy už víte, že nemůžete dál. A to je přesně můj případ. Hodnotit zatím nebudu a pokud to někdy celé dokoukám, hodnocení doplním……..

plakát

1923 (2022) (seriál) 

Rozporuplné pocity, které mě doufám letos rychle přejdou. Největší problém vidím v pro mě naprosto zbytečné africké lince, která byla úplně k ničemu. Zbylé dvě, byly ok, takže nakonec to dopadlo jako s 1883, hodně slabá čtyřka. Ještě, že to má místy stále velmi strhující děj a pak Timothyho Daltona, naopak role Harrisona Forda mě přišla až málo vůdcovská. Zkoušel jsem pár minut vyhledat příbuzenské vztahy v minulosti a zjistit, kdo je kdo, ale pak jsem se na to vykašlal. Hlavní je značka Dutton a tu rozhodně ještě letos minimálně jednou zopakuju.

plakát

Terapie pravdou (2023) (seriál) 

Naprostá pohodovka se stoupající kvalitou. Všechno tady perfektně funguje, včetně „povinného zastoupení“ gayů a černochů, což je tady naopak ku prospěchu věci. Vtipné dialogy, normální postavy a hlavně fakt, že si Segel s Fordem tenhle seriál neskutečně užívají , to jsou všechno faktory, které mi malinko připomněly trošku podobnou Kaminského metodu s M. Douglasem. Tady zatím zůstávám na čtyřech, ale uvidíme. Třeba se to po další sérii ještě změní.