Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Dokumentární

Recenze (1 458)

Predátor: Kořist (2022)

Je určitě moc dobře, že další, už několikáté pokračování Predátora bylo zasazeno do zcela nového prostředí. Dostává to celé úplně jiný nádech. Drobné výtky mám k digitálním zvířatům, které působí někdy až nepřirozeně, jinak jsem ale víceméně spokojen. Jednoduchý, přímočarý příběh, dobrá akce a pak hlavní hrdinka, která sice někdy skáče jako kamzík, ale zápal a odhodlání do boje má jak deset indiánů dohromady. Takže suma, sumárum, svižná podívaná, kterou lehce nastřeluju za již výše zmíněné faktory.

plakát

Všechny velké a malé bytosti (2020) (seriál)

Perfektní casting, výborní herci, dokonalý dabing. Prostě a jednoduše výborný seriál, který si mě tak trošku omotal kolem prstu. Jak se blížil konec, začal jsem mít velmi neochvějný pocit, že je potřeba provětrat mojí seriálovou topku. Myslím, že už byl vážně nejvyšší čas.

plakát

Na seznamu smrti (2022) (seriál)

Závěr to již poněkolikáté zase zabil. Jak Reece skoro všechny padouchy. Solidní první dvě třetiny a ke konci je z toho zase kočkopes. Jinak Chris, celkem solidní volba.

plakát

Banda - Série 2 (2020) (série)

Už první série potvrdila, že tohle nebude úplně moje krevní skupina a tohle vše se promítlo i do té druhé, kde jsem zaznamenal, pomalý, ale patrný sešup kvality. Kdyby to mělo jen Butchera (super přízvuk!) a Homelandera, dal bych asi víc, ale nemůžu ignorovat spoustu hluchých míst , které nezachránila ani solidní akční scéna s velrybou a nadprůměrný, poslední díl. S03 zatím odkládám na neurčito.

Vrah mé dcery (2022)

Není to rozhodně bezchybné a možná je to (místy) krapet tendenční a jednostranné, ale v takovýhle případech na to hážu z vysoka bobek. Nemůžu totiž neocenit ten obrovský zápal a zarputilost otce, který se snaží skoro čtyřicet let dostat k soudu údajného vraha své dcery. Až se mi to nechce věřit, že to trvalo tak dlouho, ale holt boží mlýny melou někdy pomalu i na západě, o čemž se můžete koneckonců přesvědčit i vy. Netrvá to nijak dlouho a celý dokument je servírován celkem jasně a přehledně. A jméno Kalinka si budu pamatovat hodně dlouho dobu. I když jsem o něm do téhle chvíle asi v životě nikdy neslyšel.

plakát

Tokyo Vice (2022) (seriál)

Ansel Elgort je naprosto boží a táhne spolu s Kenem Watanbem skoro celý seriál. A teď mě nechápejte ale vůbec zle, ale ta "ženská" linka byla dle mého názoru naprosto zbytečná a nebýt jí šel bych možná do plných. V módu Yakuza & novinář to funguje skoro dokonale a tak budu dělat, jako, že jsem ani nic jiného neviděl. A už se moc těším na další sérií, která tu mu tříčtvrteční spokojenost posune (snad) ještě o malý kousek výš.

plakát

Stranger Things - Season 4 (2022) (série)

Je nad slunce jasné, že seriál Stranger Things se stal za těch několik sezón naprostým fenoménem. Vydělal spoustu peněz a tak jsem se nakonec zas až tak moc nedivil, že natočili tohle další pokračování. A jak jsem v předchozích dával víc, než bylo zdrávo, tady zůstanu nohama pěkně při zemi. Je to pořád hodně dobré, ale přece jen tam malý kousek chybí. Vlastně pořád stejný, nebo podobný muster. Padouch, El, parta ostatních dětí a tak to jde s malými odbočkami od první série pořád dokola. Neříkám, že mě to nebaví, jen mě to nedokáže udržet v takové pozornosti, jako v prvních dvou řadách. Takže upřímně doufám, že ta příští bude už nadobro poslední, protože odcházet se má prý v nejlepším. A to si tady nejsem ale vůbec jist.

plakát

Shoky & Morthy: Poslední velká akce (2021)

Pomyslnou, čtvrtou hvězdu přidávám za Tomáše Magnuska, u kterého bych to před začátkem filmu asi nejmíň čekal. Viděl od něho pár opravdu otřesných filmů, ale tady je naprosto geniální. A spolu a Kozubem a Štáfkem opravdu moc příjemně strávených sto minut.

plakát

Moon Knight (2022) (seriál)

Jedna veliká, promarněná šance. A přitom to mělo potenciál jako hrom. Ale to bych musel počítat jen první díl, snaživého Oscara a pár dalších scén. Zbytek je jen nuda, průměr a šeď. No a na Ethana, jako padoucha se budu snažit co nejdřív zapomenout. Nejlépe tím, že si půjdu pustit čtvrtou sérii Stranger Things. S mým tempem těch zhruba sedm dílů do 2.7 snad v pohodě dokoukám.

plakát

Všechno, všude, najednou (2022)

Je to velmi originální, místy hodně vtipné, ale také strašně vtahující. Jakmile to začne přeskakovat z jedné dimenze do další, dostává to celé neskutečný náboj. Prostě netradiční, velmi zábavná věc, která se možná nebude líbit každému, ale mě hlavně v druhé polovině dost oslovila. Vlastně jsem to už tak trošku tušil předem, protože při čtení obsahu jsem narazil na Verbičovo hodnocení a komentář a to jsem si pak už byl skoro jistý, že se mi to bude líbit. Přesně na čtyři poctivé pecky.