Iqaluit (2016)

Přidat tam trošku víc pořádného dramatu, šel bych ještě výš. Takhle zůstal pocit jisté průměrnosti, kterou nezachránily ani úchvatné záběry, vystřižené jak z nějakého přírodovědného dokumentu. Na jedno podívání fajn film, kterej potěší, ale do paměti se nijak extra nevryje.

Red Road (2006)

Velice působivé drama, které se mi chtě nechtě dostalo pod kůži. A hluboce se stydím za fakt, že mi jméno Andrea Arnold do dnešního dne vůbec nic neříkalo, i když už jsem vlastně od ní už dva předešlé viděl. Když k tomu připočtu, herecky naprosto bezchybnou Kate Dickie, dostalo se mi hodně kvalitní podívané, kterou bych podle obsahu rozhodně nečekal.

Rozvod - Série 2 (2018) (série)

Nakonec velká spokojenost. Ze začátku vypadal Rozvod vcelku průměrně, ale tohle všechno mě asi po prvních třech dílech přešlo. Vlastně se zde ani nic převratného nestane a to je možná, to, co ocením nejvíce. Normální posun děje a postav, které hrají naprosto přirozeně, což mně zhruba v těch čtyřech hodinách víc, než bohatě stačilo.

Pásky z Nagana (2018)

Bezesporu největší úspěch českého sportu v minulém století. A to počítám všechny další tituly mistrů světa v hokeji, další sporty, Čáslavskou a Zátopka a mnoho jiných. Ale pořád chyběl hlavně kolektivní úspěch, který se v tomhle památném roce 1998 konečně podařil. Měli jsme sice obrovské štěstí, ale to už tak někdy prostě je a když se k tomu přidá ta správná parta hokejistů a hlavně Dominátor v brance, tak jsem si zase se slzou v oku připomněl ty chvíle, které jsem zažíval před dvaceti lety a které aspoň na nějaký čas stmelily náš národ. Je dost možné, že už se dalšího, podobného nedožiju, ale tenhle zlatý, japonský, ten si budu určitě pamatovat, až do zbytku svého života.

West of Memphis (2012)

Hodně depresivní záležitost. Přesně taková, co Vás na začátku sevře a na konci pořád drží. I když vlastně se světýlkem na konci, ale těch 18 dlouhých let a hlavně zatvrzelost některých lidí, to na náladě rozhodně nepřidá. A Eddie Wedder jako strážný anděl to změnil jen velmi nepatrně. Budu si muset dát na čas od podobných dokumentů pokoj, protože bych za chvilku asi skončil ve cvokárně. A to zatím rozhodně nemám v plánu.

Loganovi parťáci (2017)

Naprosto dokonalé. Steven je bůh, Channing nejlepší vidlák pod sluncem a Daniel zase dokázal, že v každém filmu nemusí chlastat jenom martini. A Hillary, ta tomu dala až úplně na konci, tu pravou, ničím nefalšovanou třešínku. Suma, sumárum jeden z nejlepších filmů, co jsem na tohle téma kdy viděl.

Ztratili jsme Stalina (2017)

Pokud budete tenhle film brát čistě jako komedii budete určitě spokojeni. Je sice hodně černá, ale to jí rozhodně neubírá na kvalitě. Ba naopak, je to její největší devíza, spolu s výborným Stevem a několika opravdu vtipnými situacemi (hlasování výboru, generál Žukov, nahrávání desky), kde jsem se opravdu královsky pobavil. A to mi dnes bohatě stačilo. Zároveň je to konečně film o Rusku, natočený na západě, který má své nesporné kvality.

The Disaster Artist: Úžasný propadák (2017)

Neobyčejně zvláštní podívaná, to se musí nechat. V hlavní roli úchyl Franco a abych byl upřímný, nedokážu si místo něj ani na okamžik představit někoho jiného. A není to kritika a už vůbec ne lichotka, jen suché konstatování faktu, že James se na tyhle hodně špatné a hodně zvláštní filmy prostě a jednoduše hodí.

Darkland (2017)

Nemám s tímhle filmem vůbec žádný problém. A odpouštím, co bych jindy tvrdě trestal. Téma, staré, jak lidstvo samo, natočeno přesto svěže, jak jarní vánek. Uvěřitelně a pro mě ne nějak extra přehnaně. A ta čtvrtá je samozřejmě za Salima. Myslím, že o něm ještě hodně uslyšíme. Pokud to bude v podobném duchu, tak já osobně se nebudu vůbec zlobit.