Collateral (2018) (seriál)

Moc se mi líbilo pojetíí jakési normálnosti (žádné zbytečné honičky a akce) ve spojení s hlavní vyšetřovatelkou v podání Carey Mulligan. Hraje naprosto přirozeně, uvolněně a udělala na mě ze všech herců zdaleka největší dojem. Osobně bych seriál možná maličko zkrátil a vynechal nějakou dějovou linku, jinak nemám vážnějších výhrad. Velice příjemná záležitost.

Avengers: Infinity War (2018)

A pak dejte na ukázky, nebo (ne)sympatie k hlavním hrdinům. "Evendžry" jsem nikdy moc nemusel, ale tenhle díl překonal všechna moje očekávání. Klasický motiv všichni proti padouchovi, který je vtipný tak akorát, plný akce a stříleček a šlape jako dobře namazaný stroj. Sedíte v kině, film si maximálně užíváte, chroupete u toho kukuřici, čekáte a pak to přijde. Je konec a Vy se musíte štípnout, jestli se Vám to nezdálo. Takový perfektně udělaný závěr jsem vážně nečekal a jestli jsem ho viděl u dvou filmů, je to asi moc. Smekám před Tebou, urostlý Thanosi a jestli bude ještě někdy nějaké pokračování, je nad slunce jasné, komu budu držet příště palce. Iron Man a spol to určitě nebudou.

Whiskey zloděj (2017)

O banditech všeho druhu už jsem viděl hezkou řádku filmů, ale o tom, co má v názvu své přezdívky whisky a ještě k tomu má zvláštní zálibu ve vykrádání pošt, o tom jsem se díky tomuhle filmu dozvěděl poprvé. Pokud je to vážně všechno pravda, klobouk dolů. Tolik zářezů a tolik štěstí a ještě ten husarský kousek skoro na konci, normálně jsem k loupežníkovi začal po konci cítit sympatie, což většinou vůbec nedělám! Tenhle rošťák si mě prostě získal a hlavně za závěrečných zhruba dvacet minut, nakonec zvedám na čtyři. Speciální dík patří uživatelům Snaredovi za kvalitní tip a Evulience za nejméně kvalitní titulky.

Ash vs Evil Dead (2015) (seriál)

Po třech sériích zatím zůstávám stále na pěti. Matematicky mi to sice vůbec nevychází, ale na to dneska vážně dlabu. Poslední série vytáhla laťku zase hodně vysoko a konec, ten mě jen utvrdil v pocitu, že přesně takový seriál jednou do roka, nebo do dvou nutně potřebuju. Asche, Pabla i Kelly jsem si fakt dost oblíbil a doufám, že další pokračování bude co možná nejdřív!

Meda aneb Nepříliš šťastná stránka věcí (2017)

Když jsem viděl, že zde hraje Serban, čekal jsem nějaké druhé Stíny. Něco na způsob, sám proti všem se spoustou násilí a krve. Režisér tenhle film pojal ale zcela jinak. Určitá beznaděj tu sice je, ale vše je natočeno civilně a naprosto autenticky. Prostě pohled na určitou skupinu lidí, kteří se i v dnešní době jen s obtížemi protloukají životem a tak se nelze divit, že v takové situaci udělají skoro cokoliv. Za povedený konec zvedám na čtyři a sám sobě slibuju, že jsem s rumunským filmem ještě zdaleka neskončil.

Powwow Highway (1989)

Milá, vkusná a úsměvná road movie o tom, že když máte před sebou cíl, jděte si přímo za ním. I kdyby jste si na cestu měli vzít plechového oře:)

Nepřátelé (2017)

Drsný začátek a ještě drsnější konec. Spousta krve, vražd, slzy, znásilnění, bolest, smutek, žal. Nejwesternovější film za posledních několik dekád. Plus věrohodně působící indiánské nářečí a skvělý Bale, takže pětka naprosto zasloužená. I přes závěrečných třicet vteřin.

Dokonalá loupež (2018)

Fakt, že Gerald Butler působí celou dobu až zbytečně moc afektovaně je asi největší mínus. Zbytek je poctivá, pouze chlapská jízda, plná testosteronu, kde se nehraje na žádné policejní oficiality, ale jde se rovnou na věc. Drsní policajti proti drsným zločincům v honbě za pořádaným balíkem dolarů. A jak to tak většinou bývá, když se dva samci perou, přijde nakonec někdo, kdo se pobaví na jejích účet. Ale to až po (ne)čekaném konci.

Tady a teď (2018) (seriál)

Takhle zprasit posledním dílem celou sérii. to mi fakt hlava nebere. Vydržel jsem až do závěru a moje zklamání je obrovské. Co to mělo sakra znamenat ??? Fakt nevím a vlastně už snad ani nechci vědět. Podobně, jako v druhé sérii Preachera na konci totální kolaps, který je ještě umocněn tolika (nejen) emočními krizemi, že se mi to snad ani nechce věřit.....

Santa Clarita Diet - Série 1 (2017) (série)

Hrozná blbina, to říkám zcela vážně a vlastně žasnu, proč jsem celou sérii dokoukal až do úplného konce. Normálně bych po dvou dílech skončil, ale vidět Drew Barrymore, jak se zakusuje, okusuje a vykusuje pěkně za čerstva, snad aby se maso v tom horku nezkazilo, tak to byl možná ten hlavní důvod, proč jsem vypnul mozek a celou sérii si pohodově užív(r)al.