Hooligans (2005)

Zajímavý film z prostředí chuligánů z West Ham United. Nikdy nezapomenu na svého angličtináře (možná nejlepšího), který hned první hodinu stoupnul na židli a zazpíval hymnu kladivářů a skutečně potvrdil, že před 20 lety to byla normální věc a jeho bratr byl členem této skupiny! Scény z hospod i bitek zaváněly přílišnou autenticitou a Charlie Hunnam je nový Brad Pitt..

Fontána (2006)

Po dlouhém váhání jsem se rozhodnul pro 3 hvězdy. Plusová je myšlenka, heroické úsilí hlavního hrdiny a především obrazová extáze během celé projekce.. Mínusová je přílišná délka filmu (přestože trvá hodinu a půl), některé opakované scény tam zkrátka být nemusely. Až to bude trvat hodinu, dám plnej kotel.. Při spatření stromu života v podání Aronofského mi došel dech!

Vesničko má středisková (1985)

Bezkonkurenčně nejlepší český film. Nadlidská pohoda. Miluji, když Rudolf jede probouzející se jarní krajinou svým embéčkem a recituje básně. Mám moc rád pivo ze sedmého schodu a v Pelhřimově žádné krematorium není. Stále cítím lítost nad Otíkem v pražském paneláku. V širých letních lánech poslouchám skřivánky a vyhlížím Štefana. Nikdy nevracím vypálené sirky zpátky do krabičky, a taky se mi vždycky líbila brunetka - paní učitelka. Pod vodou vydržím 4x déle než Petr Čepek a sousedovi jsem sice autem plot nezbořil, ale ohnul značku. A konečně stále sleduji své hrábě a čekám, kdy mi rozkvetou!

Sedm statečných (1960)

"Pohled na polonahého Bronsona štípajícího dříví mi vždycky rozechvěje dělohu" říká moje kamarádka.. KULT

Mimzy (2007) odpad!

Plyšovej králíček zachraňující planetu zemi.. to je opravdu silný kafe..

Mr. & Mrs. Smith (2005)

Tenhle film je třeba brát jako úplnou nadsázku. Odpočinkový film nic víc. Ovšem mě to celkem bavilo. Kdo čeká hluboký příběh, tak ať si pustí Bergmana..

Poslední skaut (1991)

Jseš tady sám? - Ne, mám s sebou vídeňský chlapecký sbor.

Sbal prachy a vypadni (1998)

Nanejvýš znamenitá jízda tahle Ritchieho prvotina. Ovšem geniální Snatch je přece jenom ještě někde jinde..Dám vám jednu malou radu, dávejte si zatraceně bacha, když někdo odnáší hasičák z knajpy!

Tráva (2005) (seriál)

První série je asi tak zábavná jako ranní výuka fyziky na ZŠ E. Rotického. Druhou ovšem doprovázely mé salvy smíchu.. a na třetí sérii? Na tu se raději preventivně zhulím..

Železný Schwarzenegger (1977)

Na otázku, zda používá zakázané prostředky, Arnie odvětil, že by žral i hovna, kdyby to pomáhalo. Velkej respekt. Tenhle chlap dokázal všechno, na co si vzpomněl!!