Minority Report (2002)

Hm hm hmmm, takže jsme v roce 2054 a počítače nám utírají zadky a tady se minutu kutálej dvě koule, aby mi řekly jméno oběti a pachatele! Zajímavé. Pokud to bylo zamýšleno jako vtip, tak je mi líto a pokud to bylo míněno vážně, tak jsem naprosto "dojatej". Buďme ale upřímní. Kvalitní béčkové scifi, které mělo tu vadu na kráse, že jsem hlavního sráče a celý vývoj plus mínus odhadnul v prvních 30 minutách. Nechci si tady kasat triko, ale podle podobné "originální" šablony toho jede daleko víc. Spielberg pro mě nikdy nebyla záruka kvalitního filmu a rozhodně nepatřím mezi jeho adorátory. Tedy pominu-li Schindlera či legendární třicetiminutovku z Ryana, tak mě ničím neuzaujal a ani tímto nevybředl z průměru. Proti scénáři výtky nemám, stejně tak jsem neobjevil žádné fatální logické chyby. A hudba? Ano přátelé, hudba byla jednoznačně silným kladem filmu. Dal jsem si tento víkend trojku s Cruisem a objevili se tu oba režiséři ze zbývajícíh filmů (PTA - Magnolia, Crowe - Vanilkové nebe). Sečteno a podtrženo lepší trojka! Jo a ještě, kde sakra byla ta Cameron Diaz?!

Magnolia (1999)

Respect the cock and tame the cunt. Jedna věc mi není jasná, tenhle chlap mě dokáže dvě hodiny bez dechu přikovat k obrazovce, takže nemám naprosto pojem o čase a dvě hodiny jsou pro mě jako deset minut a následně přidá další třetí hodinu, která je o poznání horší a děsivě dlouhá.. Proč to sakra nemohl trochu zkrátit a poslední část nadupat jako stejně jako předchozí? Na Toma Cruise jsem alergickej, ale tady mě mile překvapil a věřím tomu, že ženský z jeho role, která je plná šovinistickejch keců, můžou vyletět ze svejch feministickejch kůží.. S žábama v závěru problém nemám. Kdo má pojem o Bibli nebo je si aspoň vědom toho, že ta knížečka (či co to vůbec je) existuje, tak si může najít, že na jednoho neposlušného Faraóna v Egyptě z nebe padalo doslova Bůh ví co, a to i včetně žab. V momentě kdy PTA tvrdí, že při větším rozpočtu by z nebe nechal padat čokli a kočky, tak ve výsledku žáby celkem ztrácí pointu (čerti se žení = cats and dogs out there, ve filmu často používané). Nejsem zástáncem fyzického násilí na ženách, ale ta hysterická mařena (Moore), by si možná facana zasloužila.. Víceméně má každej v tomto dílku problém, ale muži se s ním popasovali o poznání lépe než ženy a já tady přestanu kecat a začnu vás všechny tiše soudit.

Nebe nad Berlínem (1987)

Ono to možná své kvality mít bude a diváka si to především z řad žen jistě najde, ovšem já to zkoušel dvakrát a zkrátka to nešlo. Možná jsem byl utahanej, ale pokaždý jsem zhruba po hodině promítání usnul a ze spánku mě dokázal opakovaně vytrhávat pouze loket mé bývalé přítelkyně, která u toho hýkala blahem a nedovedla pochopit, že tohle dílko mě nedokáže oslovit.. S trochou nadsázky by se dalo říct, že by se pro odlehčení v polovině filmu měl na pět minut na plátně objevit Arnold, a tak dvacet lidí tam brutálně oddělat, sešrotovat čtyři auta a navštívit bordel, aby se pak člověk trochu probral..

Zlaté časy na Ridgemont High (1982)

Místama skutečně nevídaná prdel, kterou obstarával svejma zhuleneckejma frázema imrvére vyškvařenej Penn se svým přiblblým úsměvem od ucha k uchu..

Uvnitř tančím (2004)

Mno, asi už je ze mě velkej chlap.. Všema avizovaný pláč se sice nedostavil, ale i tak to bylo náročné. Asi bych se měl spíš zamyslet nad tím, co všechno mi bylo dáno. Především přestat fňukat, protože mám skutečně všechno!

Štěstí na dosah (2006)

Už mám plné zuby těch pokryteckých keců na webu týkající se kariéry v té a oné společnosti. Na ty dotyčné, co tyhle žvásty produkují včetně fotografií strašně spokojených a vysmátých fešáků-zaměstnanců, majících orgasmus z toho, že jsou v práci a v týmu, bych poslal pár negrů z ledlampou a kleštěma! Hlavní hrdina si víceméně prochází tím, co momentálně zažívám já! Člověk studuje skoro dvacet let jak debil a pak si s ním všude s přiblbe velkým úsměvem od ucha k uchu vytírají prdel. Ach jo, taky bych rád zažil to štěstí na konci, které je naprosto strhující.. Slzy radosti!

Stav milosti (1990)

Přestože je tohle žrádlo hvězdně obsazené, tak celému filmu víceméně kraluje zlitej Oldman, kterej bez rozpaků v každé druhé scéně někomu rozbíjí držku! Oldman, kterej se naprosto sťatej v kostele snaží dát panáka soše sv. Antonína. Oldman, kterej po ránu během řízení svého auta přepíjí kocovinu nějakým těžko identifikovatelným dryjákem. Oldman, kterej vyzunkne pivo a bez rozmyslu vystřílí taliánské bose sedící naproti baru. Tenhle chlap si opravdu ještě psychicky vyrovnanou osobu nezahrál!(thx to Squib) Morricone, U2, Stouni, co ještě chcete víc, vídeňský chlapecký sbor? Režie - Phil Joanou (U2 Rattle and Hum). Při závěrečném irském vyrovnání účtů za zvuků průvodu sv. Patrika jsem si už naléval wizoura a spokojoně chrochtal nad touto nerozmontovatelnou čtyřhvězdičkovou atomovou pumou!

Demolition Man (1993)

Nadupaný béčko, plný nehynoucích hlášek.. Kdo taky fandil Snipesovi?