Gran Torino (2008)

Vypadněte z mýho trávníku. - Poslouchej dědku, se mnou si nechceš zahrávat. - Slyšeli jste mě, chci abyste vypadli z mého trávníku. - Seš cvok, vrať se domů. - Propálím ti díru do hlavy a pak půjdu domů. A usnu jako mimino, na to se spolehni. Takový sráče jako ty, jsme v Koreji věšeli dva metry nad zem a používali je jako boxovací pytle! Neskutečně vostrej a hláškující Clint, kterej de facto nestárne. Ten bastard mi ani nedal šanci si nakonci zaslzet, jak jsem u jeho filmů zvyklej! Vůbec celej rok dvatísíceóóósm je našlapanej samejma peckama..

Milionář z chatrče (2008)

Světe, div se! Nebyl jsem u toho tolik našponovonej, jak sliboval Danny (uživatel zaseprd, i když Boyle možná taky)! !Tomu klukovi jsem to přál, ale člověk to přece jenom celou dobu tušil. Indického Vláďu Čecha bych s chutí v přímém přenosu nabral pravým hákem! První část filmu byla dost ostrá na to, aby mi utkvěla na hodně dlouho v paměti. Opravdu mám štěstí, že jsem se narodil v relativně civilizovaném světě. Celou dobu mému nenasytnému oku lahodil Latičin půvab a stejně tak jsem si oblíbil Jamalovu urputnost, odvahu a čistotu. Celkově z toho mám pocit přílišné účelovosti, nevěřil jsem tomu a závěr tak nějak prošuměl okolo mě, proto lepší 3 hvězdy! Tohle je typické prvoplánovité lezení divákovi do zadku. Nejlepší film Dannyho Boyla není Trainspotting či Mělký hrob, ale zde na csfd valnou většinou nedoceněná Pláž..

Pád do ticha (2003)

Horolezce nepovažuji za šílence. Dávno předtím, než jsem viděl film, jsem četl knihu, která mě nadchla. Když jsem se dozvěděl o existenci filmu neváhal jsem. Simon říká: “Při lezení jsme blíže smrti, proto tak svým způsobem více pociťujeme život a touhu po něm." Pod toto bych se podepsal. Říkal jsem si sám často, že už nemůže být hůř a věřte tomu, že může. Joe Simpson by Vám o tom mohl povyprávět. Všechno je to o vůli nevzdát se a pokračovat navzdory ne zrovna růžovým okolnostem. Silná vůle po životě. Tento film je tak neuvěřitelný, až na jednu maličkost, že je skutečný. Říkám, vykašlete se na sračky typu Vertical Limit a jim podobné a zhledněte Dotek prázdnoty. Bloody hell... I'm gonna die to Boney M.

Mizerové (1995)

Bad boys, bad boys whatcha gonna do whatcha gonna do? When they come for you?

RocknRolla (2008)

Nový a svěží Guy Ritchie. Udělal dobře, že už není s tou blonďatou mařenou a jak vidno hned se mu začalo dařit. Není to sice taková pecka jako Podfu(c)k, ale má to solidní drajf. Akorát Roden mohl mít daleko víc prostoru. Rajcovnější ženskou, jakou je Thandie Newton, každej den taky neuvidíte!

Wrestler (2008)

Co na tom, že se námět opakuje! Mám pro tohle téma slabost. Wrestler není ani ješitný Zuřící Býk ani patriotický Rocky. Wrestler je především člověk! Člověk, co to v životě tolikrát posral a stejně to nevzdá. Wrestler je bojovník. A právě proto si nedokážu představit nikoho jiného než Mickeyho Rourka v hlavní roli. Ten chlap už si viditelně v životě lecos užil. Dokonalé herectví! Guns'n'Roses a především božského Bruce v závěru nechávám zcela bez komentáře. A Marisa Tomei? Tato herečka pro mě byla vždycky symbolem ryzí ženskosti. Mám ji rád a stejně tak mi přirostl k srdci tento Aronofskýho počin. Wrestler je vynikající dílo.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Smutné, zajímavé, dojímavé, chladné, fascinující, dlouhé a zvláštní, hodně zvláštní!. Vždycky mě pobaví hlášky typu "na Pitta dobrý". Možná nejvyšší čas si uvědomit, že ten chlap nemá v podstatě ve své herecké kategorii konkurenci!

Vzpomínky na lásku (2004)

Poslední dobou se mi stávají zajímavé náhody. Třetí film v řadě ve třech dnech, který se má cosi společného se svými dvěma předchůdci. První jsem označil odpadem, druhý nebyl vůbec špatný, ale až tento je dokonalý. Možná jednou napíšu ještě něco víc, ale teď jsem absolutně rozstřelenej!

Memento (2000)

Normálně bych této frajeřince dal asi jen tři hvězdy, ale vzhledem k tomu, že jsem dnes buhužel natrefil na sračku "50x a stále poprvé", která se zabývá také ztrátou krátkodobé paměti, a kde vám mimo jiné bez rozpaků vykvákají pointu k filmu Šestý smysl, dávám čtyři! Nolana nepovažuji za lecjakého umělce, ale přinutil mě alespoň přemýšlet!

50x a stále poprvé (2004) odpad!

Film, kde vám normálně vyblejou pointu Šestého smyslu jakoby se nechumelilo! Tvůrci museli bejt vopravdu partička k pohledání.. Další průser nastává, když vám při sledování "komedie" nepřijde vůbec nic vtipný! Zkrátka odpad jako vyšitej. Zdejší vysoké hodnocení je zřejmě nastavením zrcadla dnešní společnosti..