• Krátkometrážní

Rocky Balboa (2006)

Krasny a uctyhodny Rockov navrat. Stallone tomuto 'klasicky ocakavanemu' pribehu vdychol uzasne pozeratelneho a dojimaveho ducha. Jeho Rocky je okrem tych par rokov a kil naviac stale taky isty srdecny sympatak, paradne sa na neho pozera. A aj par tych 'otcovskych' moralnych ponauceni posobi tak stravitelne... Chcem bezat v teplakoch hore dlhymi schodmi a na vrchu skakat pri revucej themese!!! Zakoncenie serie ako sa patri.

Jumper (2008)

Taka efektova skakacka zo stareho nintenda len v lepsej grafike. Kostru samoucelneho pribehu by som dal do jedneho vreca s Wanted alebo Hancockom, s tym rozdielom, ze tu sa nikto nic nesnazi vysvetlit, scenar je absoluuutne rychloonicomusmazeny a dej predci akcia, ktora je sem tam aj troska efektna, ale inak uplne o hovne.

Žhavé nápady (2006) odpad!

Totalna psychedelicka grcka, fuj, hnus bez najmensieho naznaku pribehu, 'idey' a herectva, zbytocne vyplytvany filmovy material, ktory som mohol lepsie vyuzit napriklad ja.

Sbohem, baby (2007)

Ben Affleck u mna vystrelil ako nikto. Nechapem ako toto mohol spravit debutujuci reziser (kde do prdele! doteraz bol, zachranovat zem na to mu kaslem) Nervydrasajuci pribeh spolu z Affleckovou atmosferickou 'autentickou' a citlivou, alebo skor citovou reziou vas uplne zozeru, teda aspon mna urcite. Vsetko skvele zapada strih, kamera, atmosfera, postavy. A jeho bracho podava neuveritelny vykon, uplne ho bastim, keby som zenska uz mam jeho plagat nad postelou. Zaverecne titulky som dopozeral bez zmurknutia a obhryzol som si pri nich vsetky nechty!

Happy End (1967)

Vynikajuci ceskoslovensky experiment, na ktorom je mozno originalne to, ze plynie pozpatku, ale este originalnejsie je to, ze pre hlavneho hrdinu Bedřicha Frydrycha plynie uplne prirodzene. A jeho komentar plny 'nechapavosti' a 'zivotnych rozhodnuti' spolu so skvele naopak fungujucimy dialogmi robi zo snimky vynimocne dielko!

Arizona Dream (1993)

Kusturica je skvely rozpravac, ale jeho melancholicka zasnena Arizona je taka tahava a lezerna ako sopel, ja som sa vacsinu casu strasne nudil. Postavy su krasne vykreslene - a strasne nezaujimave. Cele to snivanie o snivani, drzim svoj sen, usiel mi sen, chcem skoncit ako v mojom sne, snivajte s nami... Na povrchu je to take citlive, basnicke, ale pre mna to bol jeden nudny dvojhodinovy sen... (idem spat, a dufam ze sa mi nebude nic snivat)

Doblba! (2005)

Experimentovanie v hrnci plnom cierneho humoru, nehumoru, nudne a zaroven zaujimave. Tretia * je len vdaka J. Dusekovi a M. Danielovi.

P.S. Miluji Tě (2007)

Celkom originalny namet na romantiku, Hilary Swank konecne v atraktivnej zenskej roli, Gerald Butler ma prekvapil a presvedcil, chytlave a vtipne, ale vadi mi zbytocna stopaz, a najdolezitejsie - neplakal som:))), takze len 3*

23 (2007)

'Oooj Joel, Joel co si to porobil, ty si isto cital scenar pred nakrucanim len do polovice, ty chumaj....' Garantujem vam, ze toto by som urcite povedal Schumacherovi keby ho stretnem:))) Film pre mna nie je o cisle 23 ako takom (wau vsade je dvadsattrojka), dvadsattrojka je len sprostredkovatel, ktory nas vodi medzi Sparowovou pritomnostou, minulostou a jeho scvoknutou myslou. Schumacher patri k mojim oblubencom, ale jeho rezia je v tomto pripade len priemerna, a to utapanie sa v scenari z ktoreho chce vysekat maximum je strasne,v scenari, ktory v kontexte ide po stopach otrepanych mysterioznych zapletok (tym nechcem povedat, ze by z podobneho kontextu nemohol vzniknut kvalitny pribeh). Reziser nejake to napatie vybudoval, ale skor by som cakal tu 'chlpistavajucu' mysterioznu thrillerovu atmosferu... asi som cakal privela. Kazdopadne vizualna stranka je vyborna, Jim Carrey skvely, rezia priemerna a o tom zvysku radsej uz nejdem hovorit.

Oko bere (2008)

Relativne americky uspesna snimka, u mna pravy opak. Vsetko co sme tu uz zanrovo mali vo velmi nudnom, roooztahanom balicku predvidatelnejsom ako disneyovka. Velmi nesvieze a scenaristicky lacne, za zmienku stoji celkom fun soundtrack, Jim Sturgess a Kevin Spacey davaju standard.