Krvavá hra (1990)

Velmi příjemné překvapení. Na Blood Games jsem narazil úplnou náhodou a popravdě jsem od filmu nečekal vůbec nic. Jsem nemocný a měl jsem potřebu pustit si nějakou hloupost, u které člověk nemusí nad ničím přemýšlet. Dostal jsem přesně to co jsem chtěl, ale k tomu ještě něco co jsem opravdu nečekal - a to parádní filmový zážitek. Děj filmu zpočátku připomínající přihlouplou sportovní "teen" komedii se hodně rychle mění na thriller s pekelně hustou atmosférou. To vše doplňují pěkné retro barvy a dobře zvolená hudba v pozadí. Nemá cenu se více rozepisovat, vše podstatné už bylo řečeno níže. Tak snad jen doplním - ach ty holky! .)

Laa-thaa-phii (2006)

Podle komentářů níže jsem se na film opravdu těšil. Nevím, jestli to bylo těma opravdu špatnýma titulkama a nebo je Ghost Game vážně taková kravina, ale fakt jsem se nudil. Nic nového, nic originálního, nic strašidelného - prostě nic co by udrželo diváka v napětí. První duch na vás vybafne skoro na začátku, takže ani budování atmosféry nehrozí. Tohle mě jen utvrdilo v tom, že thajské horory nejsou a zřejmě ani nikdy nebudou dobré.

Subspecies (1991)

Vůbec nevím jak tenhle film hodnotit. Na jednu stranu má Subspecies tak hustou atmosféru, že by se dala krájet. Ale na tu druhou se film tak vleče, že jsem chvílema snad i usínal. Vyřeším to diplomatickou cestou a dám za tři * . Nicméně minimálně na dvojku se ještě určitě podívám. * po čase přidávám 4 hvězdu. Film si to zaslouží!

Krvavý stát (2011)

Ehm...už nikdy neudělám tu chybu číst si komentáře pod filmem dřív než ho uvidím. Čekal jsem hodně a to zvláště po komentářích některých uživatelů CSFD, které fakt uznávám. A jak to dopadlo? Dočkal jsem se největšího zklamání tohoto roku. Musím uznat, že Red State má fajn rozjezd. Po prvních 20 minutách jsem si byl jistej, že po dlouhé době uvidím fakt dobrej horor. Bohužel pak nastoupila ta nejblbější zápletka jakou si umím představit. Další hodinu filmu jsem se modlil, ať přijde závěr, kterej mi to nandá a můžu svůj názor přehodnotit. Samozřejmě nepřišel. Ve skutečnosti je závěr tak neskutečně pitomej, že poslal mé poslední naděje do kytek. Dávám dvě hvězdy a to jen proto, že dobrých hororů je poslední dobou málo.

Červená Karkulka (2011)

Horší film jsem už dlouho neviděl. Příšerné herecké výkony(?) se pěkně doplňují s absolutně nulovou atmosférou. Ta jedna hvězda je jen za docela fajn soundtrack a to hlavně song The Wolf od Fever Ray!

Mučedníci (2008)

Wow! První polovinu filmu jsem si byl téměř jistý, že půjde o další nechutný horor plný krve a násilí, který ve vás na konci zanechá jen nepříjemný pocit. Naštěstí jsem se spletl. Druhá polovina filmu přináší pochopení celého toho kolotoče mučení a spolu s ním i další a mnohem strašnější utrpení. Martyrs není pro slabé povahy a nepříjemný pocit se po skončení filmu opravdu dostaví a spolu s ním i plno otázek. Ale pokud se odprostíte od všech těch nechutností a vydržíte na druhou polovinu filmu, jako odměna se dostaví skvělý filmový zážitek. Dávám plný počet a až Martyrs jednou vstřebám určitě se podívám znova.

Rosemary má děťátko (1968)

Jeden z mých top 10 filmů a jedna z nejlépe natočených knižních adaptací vůbec. K tomu všemu okouzlující Mia Farrow ve své nejlepší formě. Polanski vystavěl v Rosemary's Baby neskutečně tíživou atmosféru, kdy si do poslední chvíle nejste jisti, zdali jde o satanský horor nebo jen drama vyšinuté ženy. Nebýt příliš jasného závěru, který doslova podráží filmu nohy, mohl v nás příběh zanechat mnohem víc. I s ohledem na tuhle drobnou vadu na kráse je Rosemary's Baby jeden z nejlepších filmových zážitků co jsem měl čest vidět.

Osvícení (1980)

Nevím jestli bych The Shining řadil pod horor. Myslím, že k thrilleru to ma blíž, ale to je vlastně v tomhle případě úplně jedno. Tleskám hereckým výkonům a to především Dannyho s jeho imaginárním kamarádem Tonym. Nicholson trochu přehrává, ale když si k tomu přidáte jeho šílený výraz tak je to spíš velké plus. Co mě ale fakt dostalo je kamera. Především scény, kdy jezdí Danny v tříkolce po strašidelných chodbách hotelu a kamera snímající ho zezadu jede s ním. To vše je doplněno strašidelnou hudbou, která vás nutí očekávat něco strašného i když se nakonec třeba vůbec nic nestane. To vás udrží napjaté po celý film. Troufám si říct, že The Shining je jeden z nejlepších filmů svého žánru.

Braindead - Živí mrtví (1992)

Spolu s Evil Dead asi nejlepší mix hororu a komedie co znám. Za ty hektolitry krve, desítky zombie, vrazdící vnitřnosti, tuny hnusu spolu s nezapomenutelným černým humorem nemůžu hodnotit jinak než za plný počet! Jo a scény se zombie miminem jsou stejně nejlepší. :D

REC (2007)

Popravdě asi prvních 40 minut filmu jsem byl připravenej dát max dvě hvězdy. Ale za tu druhou polovinu a hlavně za ten konec nemůžu jinak než za čtyři. Ovšem to neznamená, že nemám plno výhrad jak k hercům, tak k atmosféře a v neposlední řadě i ke kameře. Ale čert to vem, ten konec za to prostě stojí!