Po dlouhých letech strávených v exilu se do rodného města Prejnaru vrací zlotřilý upír Radu. Po příchodu zavraždí svého otce a ukradne mu drahocenný Kámen krve, jenž podle pověsti obsahuje krev svatých. Na scéně se však objevuje i jeho bratr Stephan, který za pomoci dvou amerických studentek plánuje překazit Raduovi ďábelské plány s kamenem. (Chatterer)

obitus

Hodnej upir a zlej upir, shodou okolnosti brachove, bojuji v Rumunsku o jakysi Bloodstone. Do party k tomu maji tri studentky, jednoho dedu a Tall Mana v roli jejich otce. Uz na prvni pohled nejde o zadnou megapecku, ale tady jsme u Full Moon, takze staci nejake to nadro, par loutek a o zabavu je postarano. Nuda sice, predevsim v druhe polovine, vystrkluje ruzky, ale prezit se to da. Slintajici zaporak je slusne charismaticky a jeho dlouhatanske prsty ve spojeni se zajimavou hrou svetla a stinu obcas evokuji Nosferatu. Velka skoda, ze miniaturni postavicky dabliku jsou delane prevazne na pocitaci a to hodne neumele, Bandovci to umi mnohem lepe. ()

wipschka

Opravdu škoda poměrné roztahanosti druhé části, která bohužel docela nudila, a těch počítačových minionů, kteří byli místy opravdu směšní..Hlavně jejich první zjevení se pro mě stalo opravdu nezapomenutelnou částí filmu:D OVŠEM, slintající Radu s nosferatovskými prsty, to už je jiná třída! Už jenom pro něj si střihnu další díly ;) ()

corpsy

Úvod fajnučký ( hlavne vďaka tým malým démonom oživeným old schoolovou stop-motion animáciou ). A potom príde pre mňa jeden z najikonickejších záberov hororového žánru ( v rámci B kategórie ). Tri sličné devy nasadajú do starého trabanta a napredujú smerom k nebezpečenstvu číhajucemu v starých lesoch a hradoch Transylvánie. No proste brutal. Výborná výprava a atmosféra. Potom to ale začne strácať dych, na počudovanie som čakal, že sa tu niekto začne orgazmicky vyblázňovať v gore a make-up efektoch ( veď predsa len Full Moon Ent. ), ale ostala už len tá atmosféra a tej práve toto chýbalo. Ten pravý masaker. ()

eraserhead666

Další důkaz, že i devadesátky uměly zajímavé a poutavé horrory. Problém tohohle jinak sympatického fláku je, že se vlastně nikam nevyvine a nesnaží se gradovat, to nejlepší ukáže hned na začátku (parádní úvodní scéna s hádkou otce upíra s nezvedeným synem upírem) a pak už to jen opakuje. Hlavní záporák je naprosto perfektní, funkční a strašidelný. Herecky je to fajn, trojice dívek se snaží, krev teče, atmosféra starých opuštěných hradů funguje. A kdy jste naposled viděli trabanta v upírském horroru? Jen kdyby se to ve druhé půli tolik nekamarádilo s náznaky nudy. Obecně vzato ale velmi potěšující snímek. 3.5* ()

*CARNIFEX*

Škoda že sa to viac nedržalo tej historickej línie. Povraždení Turci, záhada okolo ich úmrtí, a vôbec celkovo, keby sa to možno trošku viac vráti v čase, bola by to ďaleko väčšia pecka. Každopádne, Ja mám upírskej príbehy rád. Je to v podstate jedna z prvých, hororových postáv, a asi aj jediná, o ktorej dodnes kolujú legendy, dohady, o skutočnej existencii. Plusom je kratšia stopáž, pre ženy romantický nádych, čo je vlastne podstatou každej upírčiny. Veď aj gróf Dracula si chcel v Londýne viac menej len vrznúť. Na jeden krát sa to dalo odsledovať, no nijaké nadšenie zo mňa nechŕli. Slabší priemer, ale tretiu prihodím, lebo som sa vyslovene nenudil .. ()

• Upír Radu (Anders Hove) je pomenovaný podľa osobnosti Radu Krásneho, brata princa Vlada Narážača, ktorý sa stal predobrazom pre postavu grófa Drakulu. (beso74)
  • Album "Nightwing", od švédskej black metalovej skupiny Marduk z roku 1998, má na obale znázornený ústredný motív z tohto filmu. Navyše rovnomenná skladba "Nightwing" je o hlavnom hrdinovi Raduovi (Anders Hove). (beso74)