Mrtví a pohřbení (1981)

Velice originální námět a především výborná a nečekaná pointa. Atmosférou podobné známějšímu THE FOG jen s ještě snad tíživější atmosférou.

Návrat do Silent Hill 3D (2012)

Po výborné jedničce jsem nečekal takovou přihlouplou, počitačovýma efektama přeplácanou kravinu s tím nejhloupějším příběhem, jaký jsem za poslední dobu viděl. Vážně ne. :/

Všechno nejlepší k mým narozeninám (1981)

Tak jsem dal včera konečně tuhle pecku. Fakt doporučuju. Asi 5x za celej film jsem si byl jistej, že ten či onen člověk je už vážně ten vrah. A nakonec to byl někdo, koho bych vážně nečekal. K tomu parádní 80ková atmoška, která vynikla o to víc, díky nočnímu promítání. Za poslední dobu to nejlepší co jsem viděl.

Žár (1981)

Přesně jak to mám rád. Parta děcek uprostřed lesů, nějaká ta pěkná roštěnka, záporák co za celý film neřekne ani jedno slovo a to všechno zabalené do atmosféry tak typické pro 80-kové béčka. A můžu vám slíbit, že na scénu na voru jen tak nezapomenete.

Před úsvitem (1981)

Poutavé scenérie rozlehlých hor a lesů, tíživá atomsféra doplněná neskutečně mrazivou hudbou. To vše dělá z Just Before Dawn jeden z nelepších survival Hororů / Thrillerů co jsem měl možnost vidět.

Narušitel (1989)

Příjemné osmdesátkové béčko, které sice nějak extra nepostraší, ale určitě pobaví. Za mě palec nahoru.

Chata v horách (2012)

Už jsem ani nedoufal, že se v novinkách objeví horor, kterej mě fakt dostane. Naštěstí jsem se spletl. Cabin in the Woods se tváří jako lesní survival, aby vás dokonale zmátl a naservíroval vám něco, co vás dostane do kolen. Protože tam, kde většina podobných filmů končí, se Cabin in the Woods teprve dostává do nejlepší formy a zaútočí na vás tím největším kalibrem. Pro mě největší (a hlavně nejoriginálnější) překvapení tohoto roku.

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

První polovina filmu je výborná. Vážně jsem se u filmu už dlouho takhle nenasmál. Vše funguje jak má, ale bohužel jen do té doby, dokud je děj servírován jako sled nešťastných náhod. Jakmile dojde k přímé konfrontaci vidláků s měšťákama, děj jakoby ztrácí na tempu, vtipy přestávaj být vtipné a jakmile se přidá romantická (a snad i výchovná?) složka, jde všechno do kopru. A ten konec na bowlingu měl být jako co? Nicméně už jen kvůli té neskutečně zábavné první půlce stojí Tucker & Dale vs. Zlo za podívání.

Cry_Wolf (2005)

Velice milé překvapení dnešního večera. Film se od začátku tváří jako klasický teen slasher, ale ne vždy jsou věci takové, jaké se na první pohled zdají. Nedaleko školy je nalezena zavražděná dívka. Skupinka znuděných spolužáku, kteří tráví večery hrou "na lhaní" se rozhodne roznést fámu, že vrah, který dívku zabil, se chystá vraždit znovu. Vše ale nabere novej rozměr, když začnou umírat osoby, které předtím označili jako vrahovi další oběti. Právě tady začíná složitá hra na pravdu, kdy si do poslední chvíle nemůžete být jistí, kdo je oběť a kdo vrah. Škoda toho konce, který se tvůrci snaží maskovat počas filmu tak úporně, až je vám naprosto jasné, jak to vlastně celé dopadne. Každopádně Cry Wolf stojí za podívání a můžu ho s klidným svědomím doporučit.

Korsický případ (2004)

Je to kravina, u které se budete královsky bavit. Prostě jen vypnete, zapomenete na starosti všedního života a na 90 minut se ponoříte do naprosté letní pohody.