Ranaři (2001)

Nuž, takto sa Jon Favreau učil točiť filmy. Ako debut dosť dobré.

Expedice: Džungle (2021)

Disneymu sa už nechce kresliť disneyovky! Alebo inak - ak nakreslíte film, dá sa v rámci žánru mnohé uznať a prepáčiť. Ale ak ho nakrútite naživo, nebude sa už dať posudzovať ako kreslený...! Plno nezmyslov, vykrádačiek, ústupkov dobe (superhrdinov), Amazonka je trikrát hlbšia ako širšia (cca 50 metrov), za 400 rokov nezmení ani kúsok koryta, parník funguje striedavo na paru a na naftu, prestrelený kotol sa dá opraviť fľaškou koňaku a napriek trópom sa v celom filme ani nikto nespotí - ale... Dwayne je super, Emily tiež, a pretože mám neskutočne rád takéto dobrodružné filmy (a parníky!), ktorých väčšie množstvo mi chýba, a pretože tento film je stále ešte nadpriemer, tak (spokojný) rád prižmúrim.

Ostrov hrdlořezů (1995)

Strašný scenár, akcia, šerm, postavy, logika i fyzika. O delostreľbe a výbuchoch prachu sa radšej nebudem zmieňovať. Geena Davis má problém udržať sa na nohách, atlétku jej nikto neuverí. Hlavný mužský hrdina je tiež drevo. Frank Langella, ktorého mám inak rád, akoby patril do iného filmu (tiež za 1 hviezdičku). Takže za kostýmy a slnko a more - 1.

Pán prstenů (1978)

Slušný pokus č. 1 v histórii filmu. Poplatný dobe.

Wizards (1977)

V nijakom ohľade (príbeh, kresba, atmosféra, umenie, humor) to nie je žiadny zázrak. Ale človek musí obdivovať to množstvo (zbytočnej) snahy a práce.

Putin (2020) (seriál) odpad!

Protiruská propaganda, z ktorej sa mi zdvíha žalúdok.

Piráti (1986)

Mohlo to byť OVEĽA lepšie (spolovice za to môže scenár, spolovice réžia), ale zďaleka to nie je také zlé, ako to podľa komentárov vyzerá.