Past na žraloka (2006)

Tak tohle se jim teda opravdu nepovedlo. Chabý pokus jak napodobit Nema. Kdyby se to nelíbilo mým malým špuntům(ještě z toho nemají rozum a líbí se jim, že tam plavou ryby), tak to má ode mě "odpad" a ne dvě hvězdy...to je za mě až moc .

Alfa a Omega (2010)

Nenáročná pohádka s vlkama. Nic moc, animace dobrá a dětem se to líbí, tak proč ne... Navíc je to příjemná kulisa k žehlení prádla - lepší než nějaký Chosé Armando. Takže 65%.

Miláček (2012)

Dvěma slovy "hrůza děs". Takovejch peněz na to vyplácali a výsledek....Robert Pattison tam vypadá jako debil, Uma Thurman - no ta je tam taková nijaká a zbytek nestojí ani za zmínku. Herci na prd, scénář naprd a původní dílo se ztatilo... Nestahuj to, nekoukej na to, je to TOTÁLNÍ ztráta času.

Letadla (2013)

Chabá napodobenina Aut a Aut 2. Moje děti se toho nemohli nabažit a užívali si každý kousek pohádky, ačkoli nerozuměli některým hláškám. Slabý příběh a provedení - nemyslím tím animaci - ta je výborná. Čtyři hvězdy si zaslouží jen proto, že moje děti si je zamilovali a mě se šíleně líbili ty hlášky. Některý frky, mě totálně odrovnali a dostala jsem záchvat smíchu.

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Oproti knižní předloze dokonale zpracované a vůbec ne nudné, jako tomu bylo v knize – tam jsem přeskakovala stránky, abych se už konečně dostala k tomu důležitému a méně nudnému. Ve filmu se stále něco děje. Vlci úžasní. Bella dávající „na frak" Jacobovi, za to, že se otiskl do Renesmé – zábavná. Spousta upírů se skvělými dary. A dokonalá poslední závěrečná bitva, která se defacto odehrává jen ve vidění Alice. Nejlepší díl z celé ságy.

Troja (2004)

Z původního eposu toho moc nezbylo, snad jen základní myšlenka. Achilles v podání Brada Pitta je sexy a drsnej. Paris ztvárněný Orlandem Bloomem je tu za ustrašenýho spratka, co se neustále schovává mámě pod sukni – v tomto případě za bratrův štít. Eric Bana(Hector) – tomu není co vytknout, snad jen to, že musí umřít. Helena v podání Diane Kruger vypadá oproti Andromaché(Saffron Burrows) poněkud tuctově a Bríseovna(Rose Byrne) je podle mě vykreslena jako až moc velká drsňačka. Triky skvělé a souboj Hectora s Achilleem geniální.

Trosečník (2000)

Dokonalá ukázka toho, co je v životě opravdu důležité a nezbytné pro život. Tom Hanks úžasně ztvárnil svou roli, je to pan herec a kdyby do této role dosadili kohokoli jiného, nikdy by se Trosečník netěšil takovému úspěchu. Dlouhý film, málo slov, jeden míč a přitom tolik věcí(pocitů) je tím vším řečeno...Kdo říká, že je nudný, zřejmě zcela nepochopil o co v tomto příběhu jde.

Eragon (2006)

Vzhledem k úžasnému pocitu, který jsem měla při čtení Eragona, mě jeho filmová podoba velmi zklamala. Celý příběh je ve filmové verzi neuvěřitelně a nesmyslně uspěchaný a z původního předlohy snad nezbylo nic – až na draka a jeho jezdce. Nejhorší je, že snad nikdo, kdo se na tom filmu podílel, nečetl knižní předlohu. Kdyby tomu tak bylo, vyhnuli by se takovým obrovským chybám jako je vzhled Arie(v knize je to černovláska, co nesnáší sukně – ve filmu zrzka, která je imrvére v sukních), nebo vzhled meče(Zarroc má v knize červený kámen, ve filmu modrý – o barvě čepele se v knize nic nepíše – navíc modrý kámen měl mít budoucí Eragonův meč) a co tam sakra dělal Galbatorix??? - o něm se sice v knize mluví,ale nikde se tam výslovně neobjevuje, jako tomu je ve filmu, kde si vesele dává příkazy Durzovi. Ed Speleers v roli Eragona vůbec nezazářil, spíš potopil celou osobnost Eragona a udělal z něj spratka co si myslí, že všechno ví nejlíp. Dokonce ani skvělý Jeremy Irons film nezachránil a je to škoda, protože roli Broma ztvárnil velice dobře – což je asi jediná role v celém filmu. Závěrečná bitva v jeskyních Vardenů, je chaotická, nesmyslně sestříhaná a jakožto celý film, šíleně uspěchaná. Ta jediná věc, která se tvůrcům povedla dokonale, byla Safira. Když jsem ji poprvé zahlédla, jejich verze dokonale splynula s tou mou, kterou jsem si vytvořila v mysli při četbě literární předlohy. A jen díky Safiře a Jeremymu si tohle dokonale zpackané ztvárnění krásného příběhu ode mě vysloužilo aspoň dvě hvězdy. Pro toho, kdo knihu nečetl, to může být pěkný film, ale pro mě je to obrovské zklamání.

Fantom opery (2004)

Krásný muzikál s krásným příběhem a dokonalou hudbou. A Christine Daaé v podání mladičké Emmy Rossum, byla podle mě dokonalá volba. Přechodové efekty moc pěkně propracované. Někomu připadá, že je děj nudný, kostýmy přeplácané, že volba Gerarda Butlera do role Fantoma byla chybou, ale jeho charisma a hudba která je dokonalá podle mě dělá z Fantoma opery film na který se mohu dívat znovu a znovu a stále z něj budu mít ten samý dobrý pocit.