Gravitace (2013)

Je to tak, skutečně tady nejde o děj, ten je tady nepodstatný.. jelikož už téměř od samého začátku je daný jasný cíl a my pak pouze sledujeme, jak se to celé bude vyvíjet dál.. Gravity je spíše o emocích, nacházení svých skrytých sil a o tom, jak to opravdu musí být strašný pocit, když si uvědomíte, jak naprosto bezbranný a nicotný je člověk ve srovnáním s vesmírem.. vizuálně je to DOKONALÉ, je to sakra napínavé, Sandra Bullock je doopravdy skvělá a soundtrack je překrásný.. v kině to musel být skvělý zážitek..

Ritual (2013)

Uječená nána, která si 20 minut tahá střep z chodidla za doprovodu jejího paviáního řevu, co poté vyskočí jak laňka a pobíhá dál, jakoby vlastně nic, mi to celé poměrně úspěšně kazila.. a ačkoliv to mělo docela dobrou atmosféru, tak ta absence pořádného děje a už zmíněná dáma, to prostě celé podělalo..

Open Grave (2013)

No tak nebylo to zase tak hrozné, jak jsem čekala a nápad to taky nebyl špatný.. ovšem velice brzy vám dojde, o co se tam tak může jednat, tudíž to pak trochu nudí a hlavně vás ten průběh ani závěr moc nepřekvapí..

Zmizení (2013)

Tak tohle bylo do poslední minuty přesně podle mého gusta.. rozhodně neočekávejte žádné divoké scény plné honiček, stříleček nebo explozí.. Prisoners se zabývá spíše postavami, jejich myšlením a chováním, než výše zmíněným.. takže je to celé takové klidné a má to své pomalejší tempo, v kterém se nám snaží prozrazovat opravdu co nejméně to jde, aby byl závěr více neuhodnutelný a překvapivý.. jde ale hlavně o ten styl jakým je to natočené, ta celá atmosféra plná beznaděje a chytání se i toho nejtenčího stébla za každou cenu, je prostě úžasný.. navíc skvělé obsazení tomu skutečně dodává na větší reálnosti.. Jake Gyllenhaal, Hugh Jackman a Paul Dano byli opravdu skvělí..

Elysium (2013)

Bohužel musím konstatovat, že další District 9 se nekoná.. na Elysium jsem se skutečně moc těšila, jelikož D9 mě uchvátil do takové míry, až to hezké není a to ne pouze zpracováním nebo úžasnými efekty, ale hlavně svojí naprostou originalitou.. v to samé jsem samozřejmě doufala i zde, jelikož měl Blomkamp našlápnuto velice dobře a zdál se být v těch ohraných sci-fi vodách, super čerstvým vichrem.. ovšem z Elysia se opět vyklubalo to, čím nás v poslední době zahlcují všichni a to nablýskanou a digitálně vyfintěnou bombou, která nám nabízí prostý a tisíckrát viděný děj, bez jakéhokoliv překvapení.. těžko říct, co ho k tomu vedlo, protože člověk, který dokáže přijít na něco, jako právě zmiňovaný D9, má přece mnohem na víc, než jen na tohle..

Nezapomenutelné prázdniny (2013)

Nic už předtím neviděného zde nenajdete.. ovšem i přesto se na to pěkně kouká a to především díky skvělému obsazení, obzvlášť Sam Rockwell a Allison Janney zde perlí..

Wolverine (2013)

Tak tohle bylo bohužel stejně smutné, jako X-Men Origins.. i když Origins bylo možná více zábavnější.. Wolverine byl prostě geniální pouze po boku ostatních X-Menů, ale jako samostatná jednotka, okolo které se má odvíjet celovečerní film, je výsledek nudný a dějové podprůměrný.. přitom si myslím, že by se z něj dalo vytřískat značně víc a v úplně jiné kvalitě.. no ale co se dá dělat, můžu už jenom doufat, že mé zklamání vyléčí nový X-Men: Days of Future Past..

Poslední zpověď Alexandera Pearcea (2008)

Tak tam kde mě Van Diemen's Land oslovilo a dostalo nejvíc, se tady ani náznakem nepodařilo.. celé to působilo až příliš amatérsky.. a co se týče herců, tak když bude člověk opět srovnávat, tak obsazení ve Van Diemen's Land tvořilo všechno a jejich výkony byly naprosto přesvědčivé a naopak mě dostávali do depresí, protože jsem to ani jednomu z nich nepřála.. naopak obsazení zde ve mě nevyvolávalo ale vůbec nic a člověku tak byli všichni poměrně ukradení.. a to by si filmy, které jsou hlavně postavené na lidském utrpení a osudech, neměli vůbec dovolit, obsadit někoho, kdo ve vás neumí vyvolat to, co by měl..

Krokodýl: Návrat do krvavé laguny (2007)

Tyhle typy filmů nebo-li zmutovaná nebo prostě přerostlá zvířecí monstra, jsou většinou filmy k zasmání (až na Jaws samozřejmě).. ale zde se nachází poměrně napínavé momenty a ne zase tak tupý děj a průběh, až na konečných 15 minut, které to tedy celé dost kazí a zařadí to tak úplně zbytečně do předtím zmíněných shitů zvířecí kinematografie, ale tak což.. zatím asi druhý nejlepší film s tímhle tématem, který jsem viděla..

Van Diemen's Land (2009)

Vlastně se tam toho nic moc neděje.. ale ta temná, surová, tíživá a velice depresivní atmosféra film provází od začátku, až do konce.. a to se jen tak nevidí.. dokonce jsem ho i pár dní nemohla dostat z hlavy a furt jsem nad ním tak nějak musela přemýšlet.. a čím více se mi tam rozkládá, tím více se mi líbí a nacházím na něm stále další a další positiva..