• Krátkometrážní

Frances Ha (2012)

Špica. Vizuálne i zvukovo nádherný film. Poetika príbehu ladí s poetikou môjho života a zmätenosti.

What the Health (2017)

Taká dobrá myšlienka zabalená do takého obalu: veľký smutko. Dokument s hromadou myšlienok, ktoré sú rozhodne správne a mali by zaznievať hlasnejšie, no rezaný konšpiratívnymi tvrdeniami, ktoré môžu byť pravdivé, no ale nie sú overené, a zároveň so skúsenosťami vyliečených pacientov akoby z bádateľa je automaticky diskreditovaný. Napriek tomu, že sám som vegán a diabetik (t1d) a rozhodne s posolstvom súhlasím a rozhodne by malo zaznievať častejšie a hlasnejšie, no nemôžem sa stotožniť s nosičom, i keď ma to mrzí. Rýchly sled myšlienok sa pokojne dal rozvoľniť do nižšieho tempa a laici mohli byť odsunutí... na webovú stránku alebo do druhého dielu.

Philomena (2013)

Spojler z trajleru Tesne po premiére mi kamka Renáta popisovala scénu, kde si Philomena prezerala fotky syna a bolo jej oznámené, že syn bol gay. A ona konštatovala, že to vždy vedela a bez čudovania sa pokračovala v činnosti. Tak na tú scénu som čakal niekoľko rokov, kým som Filoménu objavil na nemeckom netflixe a skutočne za to stála, scéna i film.

Žít se sebou - To nejlepší z vás (2019) (epizoda)

"You're kidding, right?" "Harvesting organs – yes, cloning, murder – no." / "Here's what we can do: ten percent discount." Tak jo, to vyzerá dobre.

Umbrella Academy - Série 1 (2019) (série)

Obsahuje spojlery To byla jízda! Seriál som skukol v rámci jedného večera a ani mi na to nechýbal spoludivák. Námet trochu lepený ako z Fantastickej štvorky, Domu slečny Peregrinovej, ten kúzeľný deduško tiež nie je oridži a okrem ďalších ríší divov tam bolo cítiť aj Back To The Future. Ale takým príjemným spôsobom. Spústa neopozeraných tvárí (CEO tajmlajnu (Kate Walsh) bola neskutočná), predovšetkým ženské postavy mi brali dych – vystrašená Juno (Page), ktorá sa zblázni a zmení sa na gotičku, mama-robotka (J.C. Robbins), koblihárka, chlapček v hlavnej roly (Gallagher), ktorý sa náramne podobá na inú osobu a dojemné scény s Dolores. Dobre strávený čas. No jo, a ten soundtrack!

Please Like Me - Coq Au Vin (2015) (epizoda)

#mood Claire sa sťažuje, že bola v Európe, v Niemecku, a niekedy bola tri dni úplne sama, že rozprávala len s predavačkou v zelovoci #fuckThisShit #beenThere/ Potom prišla na to, že čaká bejbe a tak šla na potrat a potenciálne dieťa odišlo tak ako moje sny "this is it, we're grown ups, were not practising anymore" no a na konci postúpala po mestečku z kartóna oblečená v krokodýliom pyžame (kurva to je referencia na Brno ako Brna!!!), a všetci jej tlieskali... ten diel bol o mne

Eban and Charley (2000)

Používateľ @Ellush to vystihol, keď napísal „Všichni blbě sedí, blbě mlčí, blbě se smějí, blbě čumí.“ Nad sledovaním tohto filmu ani nepremýšľajte. Po prvej minúte som preskakoval po minútach a vždy som si pozrel tak 5 sekúnd, aby som zistil, že sa nič nestalo, a od dvadsiatej minúty som preskakoval po polhodinách až do koša.

Milada (2017)

Tri hviezdičky z milosti, za dobre zamaskovanú Chýlkovú, za autentické české, slovenské i hebrejské prízvuky v angličtine, za technické a vizuálne prevedenie. No ale ako tu podotkli mnohí – nie film, ale sled záberov. Žiaden prínos. Herecká smotánka, niektorí výborní herci boli zbytočne obsadení do vedľajších úloh (Nosek, Vagnerová), Geislerová do toho filmu vôbec nepatrila. Mici bol autentický, ale nie do svojej roly. Podozrivo veľký priestor bol venovaný nepodstatným udalostiam, zatiaľ čo dôležité pasáže boli brané rýchlikom. Zaujímala by ma odozva medzinárodného publika.