Cesta Natty Gannové (1985)

Nádherné cestovateľské dobrodružstvo odvážnej holčiny, ktorá sa vydáva hľadať svojho otca. Veľmi dojemný a napínavý príbeh, v ktorom okrem sympatickej dievčiny cestuje aj krásny vĺčko a šikovný fešáčisko. Cusack nám zase predviedol, že to s ústami vie a z jeho očí bolo na pár okamžikov cítiť aj rozpaky, čo bolo celkom milé. Celý film má výbornú atmosféru a je v ňom vela silných momentov, pre ktoré sa ho určite oplatí vidieť.

Cesta ven (2014)

Cesta autom, cesta vlakom, cesta do záložne, cesta do hospody, cesta na pracák, cesta na ubytovňu…. len nie Cesta von. Smutná to cesta jednej bezradnej ale odhodlanej holky. Smutnejšie je ale to, že takýto život viacerým z komunity nevadí – tlačiť sa v ošarpanom, špinavom byte, s blchami, dlhami a bez práce. Film síce posobí autenticky, ale nieje ničím zvláštny, ukazuje len život a mentalitu rómskych spoluobčanov a to veľmi vlažným sposobom. Je tu veľa hluchých miest, nezmyselných scén, nezáživných dialógov (vo veľa prípadoch im ani nebolo rozumieť)…

Císařův pekař - Pekařův císař (1951)

Najlepší film vtedajšej doby! Mnoho skvelých hercov a Jan Werich podal majstrovský výkon. Je to nadčasové dielo plné inteligentného humoru a výbornej atmosféry. Elementálové jsou mu nakloněni :)

Co děláme v temnotách (2014)

Ani vtipné ani strašidelné.. Taká uletená ptákovina od sympaťákov Jemaina a Taika.

Con Air (1997)

No poviem vám, do lietadla s takýmto osadenstvom by som si lístok kúpila už v predstihu. Pasažieri sú exkluzívni a ich rozmanité chúťky dokážu v človeku vyvolať neskonalé pocity úzkosti. Avšak žiadne strachy, sedí tu s nami totiž aj jeden sladký nabušený svalovec, s kudrnatou ofinkou a králičkom v ruksaku. A ten, keď chytí spravodlivosť do vlastných rúk, tak to len začnú lietať triesky z palubovky. Ale nebude to žiadna legrajda. Banda drňákov sa vie tiež dobre oháňať päsťami. A jak sa dostanú ku kvérom a zmocnia sa lietadla, to len začne poriadne rošambo. Našťastie Nicolas nieje žiadne B-éčko a vie, čo na tých uslintaných hajzlíkov platí. Masaker, jak sa patrí! Škoda, že nejde zohnať spiatočnú letenku.

Co na to Češi (2016) (pořad)

O hodne horšia verzia oproti slovenskej relácii 5 proti 5. Vela závisí od moderátora a v tomto prípade to bol krok vedľa. Matonoha nieje ani dobrý rečník ani zabávač.

Cooltúra (2016)

Slopňanci, zlatúškovia moji ♥

Cotton Club (1984)

Pôvabný dobový príbeh o spolunažívaní čiernych a bielych v Harleme. Parta bielych gangstrov vie byť poriadne naštvaná, keď sa jedná o holky a prachy. A skupina čiernych stepárov vie byť poriadne našlapaná, keď majú pod nohami parket. Vo filme sa nešetrí jazzovou hudbou, tancom a strieľaním, avšak bez vačších emócií a zmysluplných dialógov. Uprostred toho všetkého je talentovaný hudobník Dixie, ktorý do príbehu vnesie trochu nevydarenej romantiky. To je ale jediné, čo mu ide, a aj preto nepatrí medzi mojich obľúbencov. Viac ma potešil výpalník Nicolas, ktorého som si ovšem moc neužila, pretože len párkrát zamával kvérom. Do retro prostredia dobre zapadla aj Diane, ktorá je nielen krásna, ale aj dobrá herečka. V celom tomto hudobnom vystúpení však upadá slabý príbeh, ktorý sa odohráva akoby za oponou. A keďže tu vystupuje priveľa postáv a scény sú dosť zostrihané, dostávala som sa do mierneho chaosu a postupom času ma to bavilo menej a menej. No aj napriek nedostatkom má tento film svoje kúzlo.

Co žere Gilberta Grapea (1993)

Gilbert to vskutnu nemá jednoduché a nečudujem sa, že ho to žere. Mňa by to žralo tiež! Chytrý a chrumkavý chalanisko uväznený v starej chatrči s retardovaným bratom na krku, starajúci sa o veľrybu. Aj taký býva život a niet divu, že človeku niekedy rupnú nervy. Niekedy je toho proste moc a človek má chuť tresknúť dvermi a vypadnúť niekam preč, ďaleko od všetkých starostí... A v tejto životnej dráme som mala 100 chutí škrtnúť zápalkou a uniesť Gilberta až na koniec sveta... V reálnom živote ale nieje tak ľahké opustit svoju rodinu, i keď je taká, aká je. Krásne emotívny príbeh, v ktorom Johnny aj Leo ukázali svoje kvality.

Cry-Baby (1990)

Moje potrafené ja si prišlo na svoje. Šialená retro zábava s partičkou odpudivých ksichtov, hromadou chytlavých songov a rebelujúcim Deppom, ktorý bol tak neskutočne žhavý, až sa mi z toho chcelo plakať.