Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Animovaný

Recenze (1 688)

plakát

Boj o moc - This Is Not For Tears (2019) (epizoda)

L to the OG! Taklhe to vypadá, pokud si sofistikovaný scénář dá záležet, a dvě sezóny směřuje všechno k jedinému katarktickému momentu. A fucking masterpiece!

plakát

Boj o moc - Dundee (2019) (epizoda)

Nečakaný výstup Jeremyho Stronga  v hudobnom čísle, a príhovor Jamesa Cromwella robí pre mňa z tejto epizódy doterajší vrchol Succession. "L to the OG"

plakát

Nejsilnější hlas (2019) (seriál)

Dlhú dobu som nechápal, ako mohlo vzniknúť v Amerike médium, ako je Fox. The Loudest Voice mi to krásne vysvetlil. Russel Crowe a jeho herecký koncert v kombinácií so scenárom, ktorý mohol napísať naozaj len sám život.

Poslední souboj (2021)

Zasraná doba to byla. Ale když se tak podívám kolem sebe, nejsem si jistý, zda je to o dost lepší - po 600 letech... PS: Uvidíte třikrát to samé, a přece ne. A i přesto se pravděpodobně nebudete mít šanci nudit. Vypráví nám totiž pan Scott, mistr věku mečů.

Moonfall (2022)

Ďakujem Ti Roland, že držíš pri živote žáner, ktorý od detsva milujem. Stargate, Godzilla, 2012 - filmy, ktoré boli tak utrhnuté z reťaze, že človeku dovolili uniknúť z reality, a vypnúť mozgové kotúče na celý večer - a to aj bez chlastu. Podarilo sa to aj v Moonfall. A aj keď to už neni to pravé orechové, prekvapiť to svojou bláznivosťou vie aj naďalej. Ps: Kto si dodnes myslí, že jeho filmy sú bez nadsadenia, naozaj nedával pozor :D

plakát

F1: Touha po vítězství - Série 4 (2022) (série)

Sezóna F1 2021: najnapínavešia a najkontroverznejšia, ktorú som za posledných 25 rokov videl. Možno aj práve preto tentokrát Drive to Survive nemal šancu pokryť komplexnosť a dejovú nabitosť sezóny. Prvé tri série boli veľmi silné, pretože efektívne zdramatizovali súboje zo stredného pola, nakoľko o tituloch bolo vždy predčasne rozhodnuté. Ale sezóna, kde idú hlavní dvaja protagonisti krk po krku od začiatku do konca, (s bodovou vyrovnanosťou!!! do posledného závodu), je sama o sebe tak dramatickou sezónou, že skoro nepotrebuje ani Netflix spracovanie. --- Každopádne som si rád pripomenul v kvalitnom zostrihu a so špičkovým zvukom "niektoré" najikonickejšie momenty sezóny - na ktoré teda zostal čas :)

plakát

F1: Touha po vítězství - Když na to máš, tak to ukaž (2022) (epizoda)

Pamatujme si jméno George Russel. Je to mistr světa budoucnosti, jsem o tom přesvědčen. Tolik úcty a pokory v člověku jeho postavení a oboru fungování - je obdivuhodné. Tvrdá práce takových, jako je George, je také zárukou toho, že nikdy nezapomeneme na legendu, jakou byl Sir Frank Williams.

Smrt na Nilu (2022)

Detektivka Kennetha Branagha zasazena do kulis Assassin's Creed Origins. Co víc si přát? :)

The Batman (2022)

Batman Matta Reevesa je noirovo temný, pripomínajúci atmosféru žánroviek z 40. a 50. rokov, miešaných s poctivou komixovosťou zošitových predlôh. Režisér a kameraman predviedli neskutočný cit pre záber - obrazovo film vo väčšine stopáže evokuje najsilnejšie momenty súčastníka, Denisa Villeneuvea. Prepojenie obrazu so zvukom a sountrackom je tiež majstrovské. Superlatívi ale pre mňa končia u spomenutých estetických a formálnych aspektoch. Nový Batman je príbehovo nekonzistentný, dramaturgicky veľmi prapodivne vystavaný, bez ťahu na bránku. Ešte sa mi u žiadneho filmu o Batmanovi nestalo, že by som viacnásobne kontroloval svoje hodinky, do kedy to ešte asi potrvá. S takto plytkým scenárom sa v mojich očiach filmu nepodarilo utiahnuť maratónsku stopáž. Každopádne si veľmi cením veľmi osobitý prístup a originalitu celého projektu. O niečom asi ale vypovedá, že momentálne mám pocit, že to už nepotrebujem vidieť opakovane...

Ovládací panel
19. nej uživatel Slovensko