Mrtvý sníh (2009)

Šablóna okorenená náckovými zombíkmi a šialenou vyvražďovačkou v poslednej štvrtine. V žánru miestami napriemerne nápadité a zábavné, no nič trvalé pre zajtrajšok.

Godzilla (1998)

Emmerich mi proste nevadí. Tu je to však ešte podoprené detským megazážitkom z autority zvanej Godzilla :) Ps: A: Proč žvejkáte? Jean Reno: Vypadá to americky! :D |Videno v Capitol Košice, 1999|.

Nepřítel před branami (2001)

Film, z ktorého cítiť premakanú predlohu - z toho vychádzajúc: fungujúce vzťahy extrémne sympatických a naopak kontrastne odporných, neľútostných postáv, ďalej už zo základu ohromnú váhu historickej situácie. Keď už vojnový žáner, tak s takouto vážnosťou.

Tajemná řeka (2003)

Epos o ľudských emóciách a o osudovej predurčenosti. Napriek oscarovej hereckej garde ma naopak najviac zaujal Kevin Bacon. Pre mňa bol celkový rozjazd filmu trochu pomalý - ale u Eastwooda je dĺžka každého záberu dôležitá, vytvára nimi tú extra senzitívnosť, ktorá prináša do každého jeho diela výnimočnosť - aj na úkor priateľnejšej metráže. Ps: Názov filmu mi nepríde vôbec podarený - skôr samoúčelný - spolu s tým posledným záberom na rieku...

Hospoda Na mýtince (1997) (divadelní záznam)

Vysokoprepracované monology + elitné herecké výkony = Divadlo Járy Cimrmana. Svěrák v najlepšej forme.

Noční můra v Elm Street (1984)

Slušná atmosféra aj napriek prvoplánovému scenáru a pousmiatiuhodnými trikmy ;-)

Zodiac (2007)

Trochu ,,obmedzená,, záležitosť (dôvod: pravdivý námet), no z filmárskeho hľadiska dotiahnutá na maximum. Gyllenhaal opäť potvrdzuje svoje kvality, aj vedľa machrov, ako je Downey Jr. Metráž však u mňa občas vyvolávala pocit dejovej hluchosti. Ajtak lepšie 3. Za videnie to určite stojí.

Dogma (1999)

Tento kúsok potrebujem zopáknuť, videl som ho až príliž mlado na to, aby ma nejak oslovil. Na ,,Jesus Buddy,, sochu sa však veľmi dobre pamätám :)

Julie a Julia (2009)

...a tak sa Julie Powell nabalila prachami... ;-)