Pilíře Země (2010) (seriál)

|| Scenár: John Pielmeier; Based on The Pillars of the Earth by Ken Follett | Hudba: Trevor Morris | Produkcia: John Ryan | Distribúcia: The Movie Network, Movie Central, Starz, Sat.1 | Štúdio: Muse Entertainment Enterprises, Tandem Communications | Rozpočet: 40 miliónov $ || Scenár je pre mňa vždy najdôležitejším článkom u každého filmového alebo seriálového projektu. The Pillars of the Earth s tým nemá najmenší problém, stavia totiž na knižnú predlohu, ktorá je svojou prepletilosťou, no pritom zrozumitelnosťou dokonalým základom. Vykreslenie vtedajšej doby je priam na úrovni filmovej výpravi (dnes sa to už stáva štandardom), no vzhľadom na to, že sa nejedná o americký počin, hviezdička naviac je istá. Zaujímavé, napínavé, kanadsko-nemecko-maĎarské seriálové sústo aj pre tých náročnejších.

Blanche - královna zbojníků (2002) odpad!

Prúser královnej zbojníkov spočíva v tom, že napriek tomu, že je titulovaná ako komédia, bere sa pri tom smrteľne vážne. A to sa musí uznať, to je už iné umenie :D

Princezny (2005)

|| Scenár: Fernando Leon de Aranoa | Hudba: Alfonso de Vilallonga, Manu Chao | Produkcia: Fernando Leon de Aranoa, Jaume Roures | Distribúcia: IFC First Take ||

Mezi zdmi (2008)

|| Scenár: Francois Begaudeau, Robin Campillo, Laurent Cantet | Hudba: ? | Produkcia: Caroline Benjo, Carole Scotta | Distribúcia: Sony Pictures Classics | Rozpočet: 2,480,000 € | Tržba: 13,221,320 € ||

Poslední Mohykán (1992)

|| Scenár: Michael Mann, Christopher Crowe | Hudba: Randy Edelman, Trevor Jones, Daniel Lanois, Howard Shore | Produkcia: Michael Mann, Hunt Lowry, James G. Robinson | Distribúcia: 20th Century Fox | Štúdio: Morgan Creek Production | Rozpočet: 40 miliónov $ | Tržba: 75,505,856 $ ||

Pod kontrolou (2008)

|| Scenár: Kent Harper, Jennifer Lynch | Hudba: Todd Bryanton | Produkcia: Marco Mehlitz, Gary Hamilton, Harrison Kordestani, David Lynch | Distribúcia: Arclight Films, WIld Bunch Distribution | Rozpočet: 3,5 miliónov $ | Tržba: 1,001,871 $ ||

Dvojitý agent (2011)

|| Scenár: Derek Haas | Hudba: John Debney | Produkcia: Ashok Amirtraj | Distribúcia: Image Entertainment | Štúdio: Hyde Park Entertainment, Imagenation Abu Dhabi | Rozpočet: ? $ | Tržba: - $ ||

Blackthorn (2011)

|| Scenár: Miguel Barros | Hudba: Lucio Godoy | Produkcia: Ibón Cormenzana, Andrés Santana | Distribúcia: Magnolia Pictures, Arcadia Motion Pictures | Štúdio: Nix Films, Eter Pictures, Pegaso Producciones, Noodles Production, QuickFire Films | Rozpočet: ? $ | Tržba: - $ ||

Knight Rider - Legenda se vrací (2008) (seriál)

|| Scenár: David Andron / Glen A. Larson | Hudba: Christopher Tyng | Produkcia: Glen A. Larson, Gary Scott Thompson, David Bartis, Doug Liman, Matt Pyken | Distribúcia: NBC | Štúdio: Universal Media Studios, Dutch Oven Productions || Sovijm moderným spôsobom dostačujúco kvalitné oživenie nostalgickej nesmrtelnej legendy, ktorá svoj úspech vybudovala na nezabudnuteľnej MIDI úvodnej pesníčke s náletom na čierneho Pontiaca s červenou ledkou na kapote. Tu je Kitt veľmi sympaticky nabalený do kože Mustanga, no so značkou Cobry, čo som veľmi nepochopil :) Scenár slušný, strich rýchli, triky obstojné. Jediné, čo mi nadmieru vadilo, boli herci, no sám neviem, prečo.

Hříšné noci (1997)

|| Scenár: Paul Thomas Anderson | Hudba: Michael Penn | Produkcia: Paul Thomas Anderson | Distribúcia: New Line Cinema | Rozpočet: 15 miliónov $ | Tržba: 43,101,594 $ || Ak chcete vidieť jeden z najdepresívnejších snímkov o svete trojitých X filmov, Boogie Nights je najlepšiou voľbou. Jediným mínusom je prehnaná minutáž, čo by sa mohlo zdať katastrofou s Markom Wahlbergom v hlavnej roli, no divák bude milo prekvapený: Ten chlap tu hraje o život a ešte k tomu s nevídanými kvalitami... :D (...) Príbeh je dokonalým obrazom zrodenia sa a padaní umeleckých hviezd, meniaceho sa života z jednoho dňa na druhý. Vykresluje tiež neúnosný psychický nátlak každodennej neistoty a trémy na osobu umelca, s nevľúdnosťou okolitých ľudí. Film je mimo iného i reflexiou krutej pravdy, ako ľudia rýchlo zabúdjú.