Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Přiznám se, že tyto gagy se stejně jako v britském IT Crowd přesně trefují do mého gusta. Proto dávám 100% a nedivil bych se, kdyby se našli tací, kteří tento seriál vůbec nepochopí.

Poslední Mohykán (1992)

Skvělá hudba, skvělé exteriéry - to jsou asi hlavní věci, které se mi vybaví ve spojitosti s tímto filmem.

Star Trek (2009)

Star trek dostal zcela nový kabát a nutno říci, že mu velice sluší. Tento film nabízí neustávající akci se špičkovými efekty pro nezasvěcené a zároveň nepřeberné množství chuťovek v podobě narážek a zajímavých "historických" faktů pro ortodoxní fanoušky. Co mně trochu zklamalo je další zlý padouch. Po Nemesis a Vzpouře už je těch padouchů nějak moc. Proto 90%.

Hvězdná pěchota 3: Skrytý nepřítel (2008) odpad!

Prostě béčko jak má být. Chvílemi jsem se musel smát tomu, kam až může dojít idiocie tvůrců. Nezachránil to ani Casper Van Dien. Fuj!

Mariňák (2005)

Hodně zajímavé nahlédnutí do války v zálivu. Trocha akce, kterou jsem od filmu čekal, se nekonala, což mělo být vlastně jedno ze sdělení, které nám film chce předat. Ocenil jsem civilní výkon Jake Gyllehaala a oceňuji i Sama Mendese, že pro tuto roli zvolil neokoukanou tvář. Pro občasnou nudu během filmu jsem byl na rozpacích jaké hodnocení zvolit, ale vždyť i ta nebetyčná nuda je něco co se snaží film předat.

Ovečka Shaun (2007) (seriál)

Skvělý animovaný seriál, u kterého se pobaví děti od 2 do 100 let. 100% Béééé

Honba za diamantem (1984)

Klasická oddychovka, která nechá Vaší šedou kůru pěkně v klidu odpočívat. Žánrově čistá se spoustou akce, tedy přesně jak to má být. 60%.

Valkýra (2008)

Dobře natočený, poučný film, který události z roku 1944 nijak významně nepřikresluje a podává je až dokumentární formou.

Slavnosti sněženek (1983)

Jakožto člověk, který strávil v dětství každé prázdniny v chatové osadě, a který důvěrně zná zvuk cirkulárky, občas proložený elektrickou sekačkou nebo dědu popelícího se v záhoně, nemůžu než nedat pět hvězd. Skvěle vystižená atmosféra, milé a tak nějak lidské vtipy. 90%.