Znamení (2002)

Režisérovi Shyamalanovi se podařilo vytvořit perfektní mysteriózní atmosféru, kterou jsem naposledy zažil ve filmu The Mist (Mlha). Jenže narozdíl od Mlhy, zde chybí zajímavý psychologický exkurz a film končí "obyčejnou" bitkou s mimozemšťanem. Samo zjištění, že jsou mimozemské invazní síly alergické na vodu, kterou se je také podaří vyhnat, mi přijde až moc přitažené za vlasy. 75%

Cypher (2002)

Zpočátku se film jeví jako jedno z mnoha zpracování klasického Blade-runnerovského tématu společnosti ovládané mocnými korporacemi, ale závěr je nový a jedinečný a filmu dodá rozměr, který jsem tam od začátku trochu hledal. 80%

Hvězdná brána: Návrat (2008)

Po Arše pravdy další filmové pokračování slavné série. Opět k prasknutí napumpované akcí. Už jenom slušivý outfit Valy Mal Doran v roli Quetesh stojí za shlédnutí. 80%

Hvězdná brána: Archa pravdy (2008)

Skvělé zakončení seriálu Stargate. Co je však třeba předem zdůraznit, je fakt, že přes poměrně dobré hodnocení , které tady vidím, není tento film diváko-univerzální, ale je určen především zasvěceným sledovačům seriálu, kteří si na tomto dílku určitě pomlasknou, protože je to doslova dáreček všem "gaties". Výtečná hudba, výtečné mimozemské scenérie, výtečné efekty. 80%

Amadeus (1984)

Nechci zde odpírat tomuto filmu jeho řemeslnou kvalitu. Ta je zcela určitě prvotřídní, nicméně si myslím, že by hodnocení a recenze měly odrážet i osobní pocity diváka. A bez mučení přiznávám, že jsem se nejen nudil, ale postihla mne absolutní antipatie k hlavní postavě. Takže "filmová povinnost" splněna. Hodnocení 70%.

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Co by se na Indianovi mělo hlavně ocenit je nepolevující akce a vtipné pasti, do kterých se v průběhu filmu dostává. Ale nejvyšší hodnocení si schovávám pro úplně jiné filmy.

Vyšší princip (1960)

Skvělý film vykreslující období nacistické okupace, tehdejší atmosféru strachu a vzpuru jedince proti útisku.

Kmotr (1972)

Tady asi netřeba žádného komentáře. Snad jen, že shlédnutí Kmotra je nabídka, která se neodmítá ...

Hvězdná brána (1994)

Kdybych měl do hodnocení tohoto filmu vnést poprask a šílenství startrekových rozměrů, které neustává až do dnešní doby - to znamená 14 let, musel by určitě dostat pět hvězdiček. Konečně i já vždy netrpělivě vyhlížím premiéry seriálu Stargate Atlantis. Budu ale objektivní a zhodnotím dílo jako takové. I přes chytrý námět je Hvězdná brána prostě průměrná a nic na tom nezmění zástupy gaties (nebo jak se jmenují fanoušci HB). Takže 50%.