Hour of Lead (2020)

Manželský pár s dcerou jdou kempovat k jezeru tam se, ale ta dcera ztratí. Policie je ´´neschopná,, tak ji hledají ti manželé mezitím tam umírají lidé. Bohužel to kazí pointa, která mě k tomu nepasuje (stačilo by zavolat tomu bratrovi nebo komukoliv z jejich rodiny a vyřešily by to) a to, že na místě, které hlídá tolik policajtů umírají lidé a nikoho to netíží. 60 procent

Vzhůru za sny (2020)

Mix V Hlavě (svět snů) a Kouzelného Parku (vzhled hlavní postavy i zápletka je stejná akorát tam byla matka co zemřela tady je matka co je opustila i otec se v obou chová jak postižený kretén ) a jediné co je tam jiné jsou jacýsi robotci a mimozemšťané ( i ten jejich vzhled už kdesi byl) . Jinak se jedná o totálně průměrný animák, který se dostal k nám dokonce i do kin což je smutné. Není to vtipné není to dojemné a není zde nic co by stálo ze ocenění. 40 procent a i to jsem hodný.

Jiu Jitsu (2020) odpad!

Tohle je strašný trash 9 lidí bojuje s mimozemšťanem , který každých 6 let přichází na Zemi. Pokud vyhraje on zabere ji (pokud jsem to pochopil dobře) pokud oni zachrání ji. Aby to bylo vyrovnané naučil je jiu jitsu (proč?) přitom stačilo kdyby to bylo na způsob Predátora , že by se bránily útoku. Tak, že máme 9 lidí na jednoho využijou početní výhodu nevyužijou jelikož jeden uteče a jeden umře hned na začátku a zbytek na něho útočí ve skupinkách třeba po 2. Mimozemšťan je superrychlý (trikově to vypadá jako něco co má Flash akorát hůře provedené) a je neviditelný přesto to proti nim nevyužije oni mají neviditelné pláště, které on stejně vidí (tak, že k hovnu) a celkově koncept, že někdo z vyspělé rasy bojuje proti někomu jinému s mečem je úplná píčovina přitom kdyby to zasadily třeba do středověku nebyl by s tím problém. Cage je zde zbytečný většinou valí jen hovna ve stylu si vyvolený můžeš to zastavit Grillo do počtu a Tony Jaa zde má jeden dobrý fight proti americké a barmánské armádě jinak nic. Jediné co zde jde pochválit je postava černošského překladatele ten aspoň věděl v jaké hraje sračce a dělá si z toho prdel.

Fear PHarm (2020)

2 kluci a 2 holky navštíví kukuřičné bludiště kde zmizí. Jako film je to dobrý , ale kazí ho pointa, která je stupidní a nedává smysl jelikož spoiler proč teda 2 zabily , když je potřebovaly živé navíc jak velká je šance , že 4 lidé co se spolu kamarádí mají stejné geny?. Chybí zde i boj o životy a ten maník na plakátu se tam objeví tak 10 minut z 80. Díky za titulky Dj Sulo. P.s. film obsahuje potitulkovou scénu

Láska na vlásku (2014)

Tohle je snad nejlepší pohádka za minimálně 5 let. Nikdo se tam nepitvoří trapně nepřehrává a co je nejlepší hraje to co má a není mě z něho nebo z ní na blití. Bohužel je zde jedno velké mínus a to je stopáž , která je zbytečně dlouhá a než se to rozjede je zde zhruba 30 minut vaty , která by šla klidně vynechat. I celá linka se sultánem, který se zde ani neukáže jde k šípku a je zbytečná plusové body za Celeste. Optimálně 60 za celkový dojem 20 ještě přihodím.

Greenland: Poslední úkryt (2020)

Nejlepší katastrofický film od 2012 tuším na styl These Final Hours akorát více emotivnější. Pět hvězd nedám jen kvůli několika věcem 1) To s tím klukem je blbost v dnešní době kdy se všude evidují lékařské záznamy, aby nevěděly, že je diabetik. Proč to vůbec tak moc vadilo, že byl diabetik? Teoreticky stačilo zvednout telefon zavolat jeho doktorovi/ce nebo učitely/ce a zjistily by to hned 2) Zajímalo mě podle čeho jich vybraly jediné co tam naznačí je jakási loterie sice to ke konci nebylo důležité jelikož přežily i jiní. ale i tak mě to mrzí, že jsem se to nedozvěděl 3) Místo nějakého posraného QR kódu stačilo skenování obličejů nebo třeba otisky prstů tím by se zamezilo krádeži identity, když se nad tím zamyslíte v podstatě stačilo dojít na to letiště ukrást vyvoleným mobily s tím kódem a jste zachránění. 4) Na to, že jim zbývalo několik hodin života byly někteří až moc klidní v These Final Hours byly aspoň lidi co nechtěly umřít , i když věděly, že umřou a bylo jim to líto tady mě přijdou všichni až moc klidní viz třeba scéna mou matku nevzaly do letadla a mě jo a nic víc emoce žádné jako by mu to bylo jedno. 5) Ta ženská se starala více o sousedovo děcko než o vlastního dědečka argument, že byl starý a chtěl umřít neberu.

Khumba (2013)

Zebra co se narodila bez poloviny pruhů, buvolice a pštros hledají zázračný pramen kde by mohla ta zebra získat druhou polovinu těch pstruhů po nich tam jde jednooký leopard , který tam a tom místě měl dříve útočiště. Průměrný animák s jednou fekální scénou. P.s. s myšlením nadávat na animáky kde zvířata mluví můžete dávat rovnou odpady snad všem počínaje sérii Madagaskar a konče je třeba Životem Brouka.

Pojď si hrát (2020)

Dejte si dohromady Quiet Place (podobný vzhled monstra) + Lights Out (dělá mu blbě světlo) + Z (vykradený námět i když tohle bylo dříve nicméně Z zase dříve vyšel) + autista a vyjde Vám Come Play. Tak, že děj je takový, že autistické děcko si nemá s kým hrát tak narazí na monstrum Larryho co ho chce za kamaráda ve svém světě a snaží se ho tam dostat. Problém je v přístupnosti jelikož v celém filmu není ani jedna pořádná lekačka a spoiler ani tam nikdo neumře (po Annabelle 3 to je druhý horor s nulovým bodycountem). 2 hvězdy za film a jednu hlášku co mě rozesmála kdy se ta kniha ptala jestli budou s Larrym kamarádi a ten jeden kluk řekl, že nebude.

Zambezia (2012)

1 rok po Riu https://www.csfd.cz/film/268267-rio/komentare/ si někdo v Jihoafrické republice řekl, že by nebylo na škodu natočit něco podobného. Tak, že zde máme sokola co zjistí, že někde nepatří a chce se dostat do ptačího ráje. Mezitím po něm jdou záporáčtí ptáci a leguán. Animace je v pohodě humor zde není žádný vybavím si maximálně dvě hlášky (moje kamarádka chodila s marabuem opustil ji i s hnízdem a na začátku je scéna kdy sokol vletí do žirafí prdele a tu žirafu to bolí) . 60 procent

Pan Jangle a vánoční dobrodružství (2020)

Pokud se přenesete přes to, že je zde cca 10 bílých herců na zhruba 50 černých (jo Netflix se učí z Disney Chanellu) a zvládnete i to , že jeden ze dvou bílých co má větší roli je zde prezentovaný jako hajzl co nic nevymyslí a vše musí krást tak se to dá. Má to solidní příběh a triky a i ty písně nejsou špatné akorát Whitakera je na takový film škoda tak snad mu to aspoň zaplatily pořádně. 80 procent