Vlastní zbraň podmínkou (2012)

Trošku podraz :) je tu napsáno Sc-Fi, tak jsem trošku doufal, že uvidím něco z toho cestování časem. Jinak vcelku povedený film, skončil však dřív, než jsem čekal..

Batman: Návrat Temného rytíře, část 1. (2012)

Je těžké si přiznat, že i Batman může zestárnout. Filmové adaptace komiksu já prostě můžu, tohle sice nebyl úplně nejlepší kousek jaký jsem kdy viděl, ale třeba druhá část změní můj názor.

Ochránce (2012)

Pokud chcete akční výplach mozku, tak je Safe jasná volba. Režiséři si čím dál tím víc zvykají na to, že spousta akčních soubojů úplně odvede divákovu pozornost od děje. Když si tento film pustí člověk ve správném rozmaru, určitě se bude líbit, pokud však budete přemýšlet, tak si na konci budete klepat na čelo :)

Anténa (2007)

Opravdu zajímavě natočeno, chvíli trvá než se divák zorientuje v ději (nebo alespoň mně to chvíli trvalo), ale pokud pochopí, tak je po právu odměněn. Konečně nějaké odbočení od stereotypu. A rada pro všechny, kdo chtějí ovládnout všechen život - kdo chce moc, nemá nic ;)

Ochranné zbarvení (1976)

Film je plný dialogů, hlavně tedy mezi hlavními dvěma aktéry, žádné větší zvraty se zde nekonají, jen je potřeba nad filmem popřemýšlet a najít si zde poučení. Jsem toho názoru, že Jaroslaw ke konci konečně chápe Jakubovo chování a jeho přístup a do budoucna půjde v jeho stopách.

Černá hodina (2011)

Prostě miluju sci-fi. Samozřejmě podobných filmů existuje spousta a lépe natočených. Přesto se u tohoto filmu dá sedět a napjatě čekat, jak to vlastně všechno dopadne. Jen doufám, že jestli něco podobného jednou příjde, tak lidstvo nebude tak slabým soupeřem :)

Dokonalý Spiderman (2012) (seriál)

Oproti animovaným Avengers je to spíš taková pohádka, ale stejně mě to pobavilo :)

Rev. (2010) (seriál)

Po první epizodě musím říct, že mi to příjde jako dobrý nápad takto vykreslit vikáře - bez kolárku by nikdo nepoznal, že se nějak liší od ostatních - dopřává si všeho jako ostatní "smrtelníci". Pro zatím 4* a určitě budu pokračovat v dalším sledování. Dobrá podívaná na relax.

Hanba (1968)

Ačkoli je to válečné drama, mnoho z války toho v tomto filmu neuvidíte. Jedná se zde hlavně o změny osobností lidí, kterých se válka jakýmkoli způsobem dotkla a dokazuje, že peníze člověka změní za jakékoli situace.

Unaveni sluncem (1994)

Přestože někoho může odrazovat dlouhá stopáž, u tohoto filmu to není žádné mínus. Ze začátku dokáže film naladit do příjemné nálady, kdy si všichni užívají léto a přítomnost blízkých, až to člověku dokáže vykouzlit lehký úsměv na tváři. Jenže s postupem času každý divák vycítí, že se blíží něco zlého. Filmu nechybí milostný trojúhelník, zrada, pomsta. Ač se mi konec nelíbil (vzhledem k tomu, že jsem si Kotova oblíbil), tak bych chtěl vyzvednout závěrečnou scénu v autě, kdy proběhne plukovníkův a Míťův „rozhovor beze slov“.