Final Fantasy VII: Advent Children (2005)

Škoda, že jsem FF nikdy nehrál, hodnocení by asi bylo lepší. Takhle mi občas trochu unikal děj, oproti Esenci života, kdy nebyla žádná znalost FF nutná. Jinak ale parádní podívaná.

28 dní poté (2002)

Snad nejrealističtější "postapokalyptický" film jaký jsem za poslední dobu viděl. Jsem spokojen.

Proti proudu (2009)

Je hezké občas někde vidět, jak moc člověk dokáže být odhodlaný, ať to stojí, co to stojí. Film skončil přesně tak, jak měl a jsem za to rád. Ani "láska" ani nejlepší přítel nedokáží rozmluvit příteli osud, který si vybral.

Ctrl Emotion (2009) (studentský film)

Musím říci, že toto jsem opravdu nečekal. Příběh, který by se dal jistě rozložit na mnohem delší stopáž (kterou vůbec nepotřebuje a poslední dobou je to častým jevem) je natočen výstižně a nekončící obehraným happy-endem. Dá se říci, že je to klasický životní příběh - kdo z nás v sobě nemá dva radily, kteří mu našeptávají každý něco jiného :). Možná Kotek částečně narazil na něco, co jsem v poslední době postrádal.

Univerzální voják 4: Odplata (2012)

Děj nedává úplně smysl, mohlo by to být lépe promyšlené. Pár pěkných soubojů a nostalgie jsou jediné dvě věci, které film z mého pohledu alespoň částečně zachraňují.

Dračí oči (2012)

Škoda, že Van Damme měl tak malou roli, těšil jsem se na pořádnou akci. Ale souboje i přesto pěkné.

Melancholie (2011)

Vůbec nevím, co bych si měl z filmu vzít. Ze začátku jsem uvažoval pouze nad tím, jak trhlá je rodina nevěsty, jak je její manžel trpělivý (i když ve výsledku tak dlouho nevydržel), Justine mi byla čím dál tím víc protivná. Jediné dobré z první části filmu byla hudba. Nevím jestli film měl mít nějaký hlubší význam vzhledem k tomu, že byl rozdělen na dvě části. Při druhé části jsem absolutně nechápal k čemu tam byla ta otravná první část, díky které jsem tento film skoro vzdal. Jednoduše Kirsten Dunst byla neuvěřitelně otravná v této roli a vyklubala se z ní nevděčná vševědoucí mrcha.

Lidská stonožka (2009)

Zvrácená myšlenka zvráceného doktora.. Nevím, jestli je se mnou něco špatně, ale musím uznat, že některé scény mi přišly až komické..

TRON: Legacy 3D (2010)

Film založený hlavně na 3D ztrácel hodně na ději. Tvůrci vsadili na pokračování kultu Trona, ale zapomněli na jisté detaily, které byly pro Trona charakterizující. Nicméně, kdyby to nebylo pokračování, ale samostatný film, moje hodnocení by bylo určitě lepší.

Strom života (2011)

Dlouho jsem přemýšlel, co o tomto snímku napsat. A popravdě řečeno, nevím to pořádně ani teď. První půlku filmu jsem jen nevěřícně koukal a snažil se přijít na smysl toho všeho, ale marně. Až tedy příběh Jacka a jeho otce začal dávat alespoň trochu smysl. Věřím, že někomu se tento film mohl líbit, ale pro mě to byla naprostá ztráta času, 2 a půl hodiny, které člověku již nikdo nevrátí. Kdyby nebyl film obsazen známými herci, myslím, že by sám o sobě stěží získal nějaké diváky. Moje hodnocení je velice, ale velice orientační, jelikož opravdu zatím ještě netuším co si o tom všem myslet..