Andělé a démoni (2009)

Najlepší príbeh Roberta Langdona takto sprzniť, to nedokáže len tak hocikto, ale Ronu Howardovi sa to podarilo. Dve hviezdy za nádhernú hudbu od Zimmera a Íra P. McKennu v podaní E. McGregora. Howard pokračuje v nastolenom trende - jeden dobrý a jeden zlý film o to viac sa teším na jeho Dilemu s J. Connelly. Kto vie ako by to všetko dopadlo, keby to Columbusáci nechali C. Eastwoodovi....

Prokletý ostrov (2010)

Výborný film ať žije Marty, ať žije Kapor, ať žije Kingsley ať žije Ruffalo, ať žije scenárista ať žije hudobný skladateľ soundtracku - dočerta s celým Avatarom, The Hurt Lockerom, toto je proste film roka alebo ako jedna veta na konci filmu zmení celý význam a posunie film o tri poschodia vyššie ako povedal POMO predo mnou.

Škola života (2009)

Výborný film s božskou Carey Mulligan, ktorej by som plešouna za naj herečku veľmi prial, keď vidím zoznam jej konkurentiek. Carey hrá úplne prirodzene a uveríte jej každú scénu v ktorej sa objaví. Film popisuje, čo je v živote dôležitejšie spoločenská zábava, peniaze alebo vedomosti a titul.??? Film nemá žiadne hluché miesto a stopáž filmu je akurát. Takže smelo do toho a film sa bude určite páčiť ľudom, kt. milujú všetko francúzske ;)

Hanebný pancharti (2009)

Tak toto ma úplne minulo a nebyť božského Waltza tak to asi nedopozerám ani dokonca

500 dní se Summer (2009)

Film, ktorý krásne vykresľuje pocit, ktorý vám nahovára, že ste našli tú pravú a vidíte v láske iba to dobré a všetko je dokonalé, aj keď realita je trošku iná a btw do Zoe sa ihneď zamilujete ;)

Zlatý Glóbus 2010 (2010) (pořad)

100% súhlas s Matty a Ricky Gervais je borec - the thumps up. Inak Avatar najlepšia dráma roku 2009 hell no, ale to bude aj tými kategóriami na Glóboch, pretože Avatar nie je typická dráma, ale ani komédia natož muzikál :D Potešilo víťazstvo: Roberta Downeyho Jr., The Hangover, Ch. Waltza, scénar Reitmana a réžia J. Camerona Naopak neprekvapilo víťazstvo Up aj keď pre mňa je jednoznačným víťazom Fantastic Mr. Fox ;)

Ctihodný občan (2009)

Scenárista by mal zhorieť niekde v pekle, pretože v tomto filme nefunguje absolútne nič. Ako čas bežal, v hlave sa mi hromadilo stále viac a viac nezodpovedaných otázok a koniec filmu nebudem radšej vôbec komentovať. Nebyť Butlera a Foxxa tak tento film by si zaslúžil zaslúžené 2 hviezdy . Na toto netreba do kina, stačí na DVD a pozrieť si to namiesto stej reprízy Segalových filmov v TV.

Julie a Julia (2009)

Príjemný film, ktorý sa určite oplatí sledovať s fľaškou kvalitného červeného vína a za zhliadnutie (na DVD) určite stojí, síce neviem, či ten film ešte niekedy uvidím, ale 2 hodiny, ktoré som pri tomto filme strávil vôbec neľutujem, len mi trošku na nervy liezla preafektovaná Meryl, ktorá svoju rolu, na môj vkus, prehrávala a tudíž nechápem jej dve nominácie na GG. Bon Appetit!!!

Chceš mě, chci tě (2009)

Bavil som sa od začiatku až do konca filmu. Film je z môjho hľadiska určený prevažne pre chlapov, ale určite sa zasmeje aj nežnejšie pohlavie. Ako napísal Cival, veľmi oplzlé, ale pre mňa určite nie trápne. Chceme v kinách viac Gerarda Butlera ten chlap je proste borec ;) Príjemne strávených 101 min. išiel som do kina presne na to čo Vám povedia vydarené trailery a dostal som do puntíku to čo som očakával ani viac ani menej ;)

Monstrum (2008)

Vynikajúci vizuálny film, ktorému však zrážajú hlavu "nesmrteľní" protagonisti filmu a nelogičnosť, avšak využitie Blair Witch projektu posúva tento film zase o niečo ďalej, ale na viac ako 60% sa to nezmohlo. Emerichova Godzilla mi prišla komediílnejšia a hlavne logickejšia a preto ju mám radšej :D