Zdrojový kód (2011)

Volal mi kamarád, zda nechci jít do kina a já řekla ano, ale že musí být film dostatečně akční, abych po dvanácti hodinách v práci neusnula. I vypravili jsme se na Zdrojový kód a jak se ukázalo nebyl ani scifi ani akční ani thriller, zato se z něj vyklubalo milé dílko, které ze všeho nejspíš připomíná příběh o Milarepovi. Stejně jako je Milarepa donucen Marpou stavět věž pořád dokola a opět jí strhávat aby dosáhl osvícení, je i kapitán Colter Stevens vracen stále zpět, dokud nenalezne svou nirvánu. Nezazlívám tvůrcům Zdrojového kódu to žánrové zařazení. Beztak kategorie "budhistický film" zřejmě neexistuje, a i kdyby existovala, mnoho diváků by do kin nepřitáhla.

Sex ve městě 2 (2010) odpad!

Správně měli tvůrci Sexu ve městě 2 nazvat své dílo Děs na východě, aneb Klimakterium Strikes Back. Možná by to odradilo fanoušky vtipného seriálu od návštěvy kina a tím pádem od dvou hodin utrpení plného pocení, ječení a mouder o Arabech.

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Když z jídelního lístku restaurace, do které si chodíme v práci na obědy, zmizel kuřecí plátek s broskví a eidamem a místo ohavné bramborové kaše z prášku nabídli šťouchané brambory s dozlatova osmaženou cibulkou, zachtělo se mi pokleknout na kolena a zvolat: Díky pane Polreichu za to, že jste obohatil češtinu slovem kruciprdel a alespoň některé české restaurace donutil vařit slušné jídlo.

Číslo 9 (2009)

Představte si, že hrajete stařičkou Incredible Machine a najednou si dostanete do jakéhosi postapokalyptického levelu, kde musíte všelijaké nástrahy překonat pomocí drátků, sklíček, jehel, provázků a kyblíků od barvy. A do toho vás pronásleduje strašlivý nepřítel, něco mezi Frankenweenie a roboty jako vystřiženými z obalu desky Jeff Wayne's The War of the Worlds. To vše za doprovodu svižné Welcome Home od Coheed and Cambria. Vynikající zážitek.

EZO.TV (2009) (pořad)

Mladší bratříček Volejte věštce na Primě, tentokrát na tv Barrandov. Velice zábavné, zvlášť pokud natrefíte na věštkyni Alenku-Pastelku. Alenka je korpulentní, výřečné děvče a její hlášky hádám časem zkultovní. Jako třeba ta o slezině, která jednomu z důvěřivých volajících prý cvrnkla do žeber, i byl mu za sedmdesátkáčé za minutu doporučen masér a bylinkový čaj. Alenka maluje pastelkami, radí se s anděly, zásadně všechny choroby léčí "grepefruity" a rýží, a její charisma burcuje volající diváky k neuvěřitelným výkonům, např. toho pána, co pravil: "Já vám to nevěřím, protože jsem zaplaťpánbůh ateista."

Muži stopující žraloky (2009) (seriál)

Chytit žraloka, označkovat žraloka, pustit žraloka. Chytit žraloka, nechat Paula Walkera označkovat žraloka, pustit žraloka. Chytit žraloka...a tak pořád dokola ad absurdum.

Rozervaná objetí (2009)

Úchvatný mix Jude Deveraux s Daphne du Maurier, lehce šmrncnutý přelomovým románem Pozor Kamilo, točíme! a laciným rodokapsem, okořeněný humorem, pěknými exteriéry a výbornými hereckými výkony. Učiněná lahůdka.

Sherlock Holmes (2009)

V knize A Study in Scarlet je Holmes popsán jako "young fellow" který "usually he was full of energy but the were times when he seemed to be strangely weak and lay on the sofa in the sitting room. This weakness seemed very strange. It even thought that he took some narkotic." Downeyho Sherlock je tedy možná daleko blíž představě géniovy neklidné mysli, než všechni ti obvykle ztvárňovaní suchaři s dýmkou v jedné ruce a s hůlkou v druhé. Film je prvotřídní zábava a určitě doporučuji soundtrack...zní trochu jako kdyby ho pan Zimmer skládal po bujarém večírku s pány Hapkou a Bregovićem.

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Nečekala jsem nic než další příspěvek do škatulky: "Kterak chrabrý hrdina ke svým schopnostem a traumatu z dětství přišel." Čehož se mi dostalo v míře vrchovaté. A navíc jako bonus ještě dramatický úvod, který perfektně vtáhne do děje, charismatický Liev Schreiber a velice zábavná první polovina filmu. Tu druhou zdatně zachraňuje Hugh Jackman oděn spoře nebo vůbec...i nezbývá mi než přiznat, že být chlapem, asi dám o * míň.

Akta X: Chci uvěřit (2008)

Pokud se vypravíte na Chci uvěřit (moc vám to neradím), uvidíte jeden dobrý vtip, jednu krizi středního věku, jednu reklamu na auto, jedno deus ex machina, jednu upocenou honičku, jeden hloupý příběh a jednu českou komparsistku. Taky uvidíte Muldera a Scullyovou, ale klidně to mohli být třeba Dempsey a Makepeace nebo Randall a Hopkirk a vyšlo by to nastejno.