• Krátkometrážní

Pozdní léto (1974) (TV film)

Příběh zbytečně natahovaný. Co mě ale spíš zaráží je až zbytečná krutost a odlidštěnost Jiřího Valy. Takového otce mít, zdrhám hned po pěti minutách :(

Okrsek 49 (2004)

Ajaj! Příliš mnoho testosteronu, příliš málo příběhu. Hodně slabé.

Poselství Jana Palacha (2008) (TV film)

Velmi dobrý dokument! Smysluplný, celistvý, promyšlený, ale nikoli hodnotící nebo odsuzující, což oceňuji. Spoustu záběrů a výpovědí, o kterých jsem předtím neměla ani potuchy, například výpověď popáleného Palacha v nemocnici. Tento dokument by rozhodně neměl zapadnout.

Sedm psychopatů (2012)

"Nevrátil bych vořecha, natož shi-tzu." :D Jedna z mála opravdu dobrých hlášek. Plus jednu hvězdu dávám za herecký výkon psa :D Jinak to bylo celkem o ničem. Film jsem viděla v českém znění s imbecilním uječeným Filipem Švarcem, kterého když slyším, většinou přepínám. Ale tentokrát jsem vydržela. Scénář slabší, kamera velmi dobrá. Celkový dojem: 3 s velkým mínus.

Klik - život na dálkové ovládání (2006)

Film tak akorát na líné nedělní odpoledne. Zajímavý příběh s pěkným poučením, ale Sandler hraje pořád stejně, a to mě moc nebaví. Pěkný lehký nadprůměr. 3+

Já, Olga Hepnarová (2016)

Chladné a ploché. Proč se mi dere na mysl označení "samoúčelná úchylárna" ze Simpsonových? :) Z filmu mi v hlavě utkvěly podivné lesbické scény, a to je na psychologický a životopisný film o nejslavnější české masové vražedkyni fakt málo. Scénář byl málo propracovaný, nešel vůbec pod povrch, jakoby nebyl dokončený, chtělo by to ještě hodně dopilovat. Na film jsem se těšila, ale tenhle počin mě hodně zklamal. 2+

To (2017)

Patří k filmům, které musím nechat takzvaně zažít a hodnotit až s odstupem. V kině jsem byla trochu zklamaná, čekala jsem víc, ale den poté se mi některé věci rozležely a film hodnotím nadprůměrně, protože splnil, co jsem od něj očekávala. Výborné lekačky, hrůzné zrůdy a zrůdné hrůzy, pěkně propracované hororové efekty. Ano, na tenhle film stálo jít za to do kina. Ještě víc by se mi líbilo, kdy byl film ve 3D a Pennywise vylézal přímo z plátna :-) Noční můry jsem z filmu neměla, ale přesto se mi nějak promítl do snu. Zdálo se mi, že v kině sleduju horor, ve kterém hraju a nakonec se ukázalo, že to není film, ale realita :-) No, každopádně silně doporučuji jít na film do kina. 4+

Četník a mimozemšťané (1979)

Film mého dětství! Hodnocení trochu ovlivňuje nostalgie, ale přesto se dobře bavím i teď.

Expres foto (2002)

Robin Williams jako psychopat. Wow, to je brilantní! Velmi zajímavá podívaná. 4+

The Birch (2016)

Ano! Pěkný námět, kamera na velmi dobré úrovni a povedená maska paní Břízy. Velmi dobře.