• Pohádka

Stříbrný a Ryšavec (1998) (TV film)

Bohužel pohádka postrádá hlavní dějovou linku. Mísí se v ní celá řada témat, takže se z dílka pro děti stal spíše mišmaš. Taková motanice. Mladá Barbora Seidlová je krásná a je jeden z hlavních důvodů, který si zaslouží hvězdu. Tím druhým je hlavně prostředí, kdy představa, že by filmaři skončili ve studiu, doslova děsí. To bych musel jít ještě o hvězdu méně.

Otec neznámý aneb Cesta do hlubin duše výstrojního náčelníka (2001) (TV film)

Samozřejmě, že filmy, kde se dělá legrace z armády beru. Armáda je totiž věc vskutku zbytečná, stejně jako války. Ta Česká tím spíš. Předražené zakázky atd., atd. Ostatně jak je vidno i ve filmu, v armádě se povaluje celá řada budižkničemů, kteří berou státní peníze a leckdy mají na starosti akorát tak rozpadající se sklady. Karel Heřmánek se na roli perfektně hodil a skvěle ji zvládl. Určitě by Miroslav Donutil film ještě o kousek povýšil. Výborný byl i Jakub Zdeněk. Určitě to není kdovíjaká řachanda, ale jeden z nejpohodovějších filmů o armádě. Taková oddychovka s milými hereckými osobnostmi.

Filmové písničky Waldemara Matušky (2016) (pořad)

Ani by člověk netušil v kolika filmech Waldemar Matuška ve skutečnosti hrál. Bohužel ve většině své hity rozhodně nezpíval. A ten střih je pořád hrozný a stejně nelogický.

Růžová Anička (1968) (TV film)

Kulisy byly opravdu hrozné a macecha s dcerou předváděly příšerné výkony. Tahle pohádka je vskutku pro pamětníky. Naštěstí stopáž byla přijatelná.

Herecká dráha (1978) (TV film)

Tohle bylo fakt špatné. Většinou je to ve filmu opačně. Holka si myslí, že má talent, chce být herečkou a rodiče ji odrazují. Ovšem komedie byla tak špatně napsaná, že skoro nebylo co hrát. Existuje tisíc možností, jak to mohla Magda zařídit jinak. Tvůrci si vybrali tisící první.

Hranaři (2011)

To se opravdu jinak ocenit nedá. A přitom bylo natočeno v minulosti dost dobrých mafiánských filmů a dokonce seriál Expozitura. Vysoká hra, Příběh kmotra, Sametoví vrazi apod. Ale tahle pitomost je vskutku šílená. Postavy se chovají a jednají chvílemi nelogicky. Celé to nedává smysl od samého počátku. Například Jiří Langmajer je sebevědomý a když přijde na odhalení nahrávky na které figuruje, začne řvát jak hysterka. A podobné je to s dalšími. Moc tomu nepomáhá chaotický a nelogický střih, kdy každou scénu sledujeme kouskovaně na několikrát. Dramatická hudba hraje prakticky nepřetržitě, takže drama je vlastně celý film. Jenže tím se skutečné drama nestupňuje a vše působí spíš fraškovitě. A ty dialogy? Mám pocit, že scenáristé nikdy neviděl žádný podobný film. Ty dialogy jsou mnohdy totálně stupidní. Dohled KGB a přítomnost NSA je pak vyloženě k smíchu. Že jsou u nás poměry jaké jsou bych bral jako film Příběh kmotra či Vysoká hra kdy se napětí stupňuje a člověku jde až mráz po zádech. Tohle bylo představení bizarních postaviček z podsvětí, které spíše stojí nad námi než pod. Ale rozhodně působili jako kluci hrající si na písku, kteří si neustále mezi sebou kradou kuličky a když se hodně rozzlobí, tak ho po sobě i hážou, heč.

Frigo ve člunu (1921)

Zničený dům, zdevastované molo a potopená loď. Tvůrci se skutečně vyřádili. Nejvtipnější mi přišlo, jak Frigo dohnal plaváním jedoucí loď. Nápadité byla i loď plující do kopce či z kopce. Posledních deset minut už ale bylo slabších.

Upír z Feratu (1981)

Těch hororů jsme moc nenatočili, víme proč. Nicméně jako jeden z prvních pokusů o skutečný horor typu "západních" by film mohl projít. Vidíme dost krve, vnitřnosti, nahotu, napětí. Jen ten konec byl takový zvláštní. Film o autě, které zabíjí už byl natočen. Auto - 1977 - USA. Docela se mi líbily herecké výkony, dokonce i Dagmar Veškrnové, což považuju za malý zázrak. S přihlédnutím k době vzniku to nechávám na třech hvězdách. Člověk se jen ptá, proč když tehdy šly takovéto filmy nejde to dnes mnohem lépe.

Nevěsta z obrázku (1983) (TV film)

Ani tak ani tak. Celkem slušné kulisy, které sice jsou z papundeklu, ale malované mají nápad. Hodinková pohádka je taková nenáročná. Není vyloženě špatná, ale také není úplný propadák. Možná by ji měli vidět naši spoluobčané, aby věděli, že práce ještě nikomu neublížila.

Uloupený princ (1971) (TV film)

O čtrnáct let později se natočila stejná pohádka odehrávající se ovšem v naší zemi Sedmipírek. Myslím, že se povedly obě. A trochu lituji, že tahle ještě nebyla s barevným obrazem neboť se mi zdá, že kulisy se povedly.