Koyaanisqatsi (1982)

Kdyby tento film dokončil již v roce 1977 mohl se klidně namontovat na sondu Voyager I jako poselství všem jiným formám života o tom kdo jsme. A jestli už nás někdy navštívili, tak se ani nedivím že nás nekontaktovali. Filmový zážitek byl pro mě naprosto hypnotický. Nevěděl jsem jestli se mám smát nebo brečet (jednou jsem se přistihl že dělám obojí zároveň). Ještě že jsem se díval sám, nebo kdyby ten můj škleb někdo viděl, tak mě okamžitě veze BÍLÁ. A to že mi režisér nechal na konci prostor si to všechno přebrat a ještě u nejlepší scény jakou jsem kdy v životě viděl, je pro mě už jen ta pomyslná třešnička na dortu. O hudbě ani nemá smysl něco psát, neboť bych tu už opravdu byl za blázna. Koyaanisqatsi mě naprosto emocionálně i rozumově vyčerpala a proto lehoulince vtančila i do mých Top 10 filmů. 98% Nejlepší scéna : 3 minutovej konec ... Koyaanisqatsi nananananananana Koyaanisqatsi

Sin City - město hříchu (2005)

Po druhé projekci přidávám bludišťáka. Komiksové adaptace nemám zrovna v lásce, ale tohle mě vážně moc bavilo. Hlášky, akce, hlášky a zase akce. Nejlepší scéna : Dělejte, nemám na to celej den - nic lepšího neumíte :)

Pan Nikdo (2009)

Hrůza. Tolik zbytečností v jednom filmu jsem snad ještě nikdy neviděl. A ještě se mi na konci ten dědek vysměje že jsem takové hovado a dokoukám to do konce. PS: film mohl klidně trvat ještě další dvě hodiny. Dědek by snímkem procházel pozpátku a pořád se chlámal divákovi jakej je to vlastně blb že se nechal tak snadno nachytat. Otřes

Muž, který sázel stromy (1987)

Nikdy v zivotě jsem nic nádhernějšího neviděl. Až jsem myslel že už tu krásu neunesu:) 100%

Děkujeme, že kouříte (2005)

Škoda konce jinak by určitě bylo pět. Já vím že cíga jsou špatný. Nemusíte mi to tím koncem zdůrazňovat.(vodit za ručičku) Velký herecký výkon Eckharta, PS: Jsem kuřák :( Dobrej film. 83% Nejlepší scéna: syn přemlouvá matku na výlet do LA. PPS: tak jsem toho konečně nechal... už půl roku:)

Pravidla moštárny (1999)

Nádherný příběh o lidech, o lásce a přátelství. Film zkončil a já zůstal až do konce titulků se slzavým úsměvem v obličeji. Přemýšlel jsem o lidech, kteří v životě nic nemají a přesto můžou být šťastní. Vím že to tak nechodí, že mladistvím bez domova nehraje na ulici krásná hudba, ale přes to jsem se hluboce zamyslel. A to moc filmů nedokáže. 89% Nejlepší scéna: návrat

Terminator Salvation (2009)

Tolik efektů uvařených v takové drahé polívce. Neříkám že to bylo naprosto hrozný, ale ke starším Téčkám se to nemůže ani připlazit. Alespoň ty roztřepané Ryanovské přestřelky stály za to. 70%

District 9 (2009)

Po velice dlouhé době se mi do cesty připletlo scífko, které mě opravdu dostalo. Čekal jsem něco na způsob Dne nezávislosti a ejhle. Žádné nálety hordy zelených chapadláků, ani akce ožralých vysloužilců z řad leteckého námořnictva. Žádné máme vás rádi a přicházíme v míru Nic. Prostě jsme tu z nouze. A my vás teda příjmeme, ale nebudete to mít lehký. Nakonec se mi dostalo opravdu uvěřitelného setkání lidstva s jiným druhem. Tak něják jsem si to představoval. Copley hraje opravdu skvěle a ze všech těch jeho "kurva" jsem opravdu cítil emoce. Rozhodně nebudu filmu vyčítat maličkosti jako: chytré dítě, mobilní telefon atd. To mě spíš teda nasrala věta "Já věděl že jsou kreveťáci inteligentní" No když přiletěli lodí velkou jako město přes půl galaxie, tak aby nebyli.(za deset let to lidem dojít mohlo). Ale abych to uzavřel. Chybky by se určitě našly. Ale za tu syrovost a autentičnost dávám 92% Nejlepší scéna: Mech chytí raketu.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Nikdy před tím jsem Star Wars celé po sobě neviděl. A až u tohohle dílu jsem se stal právoplatným fandou. U IV jsem si říkal dobrý ale už starý. Luk a nějákej trapák v černým. A u III už Anakine pozor za tebou. A Obi vane do toho:) Musím se na všechny podívat ještě jednou, ale už teď vím že je to pecka.