Planety (1999) (seriál)

Výborný dokument s prostředí mému srdci velmi blízkém. Jestli jste se někdy u táboráku dívali na hvězdy, tak si tento dokumentární skvost nenechte ujít. 97% Nejlepší scéna : problémy Sovětského svazu s víčkem od objektivu při přistání na Venuši.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Hodnotím tento výborný seriál čtyřmi hvězdami. Na pět tento seriál rozhodně má, ale má dost nevyrovnané epizody. Musím říci, že tento seriál sleduji a alespoň jednou za díl se v Simpsonech objeví taková ukrytá bomba v podobě výborné narážky na všechno možné. Tato nastražená mina mě vždy naprosto odrovná. A když se k tomu přičtou ještě rozhovory Homera se svím mozkem, mám problém udržet se v křesle. Myslím ale že ty 4. hvězdy jsou tak vysoké, že ta pátá časem přibude. Ale kdo ví. 85% Tak nakonec musím tu pátou přidat. 90% bylo by to nefér.

Okna vesmíru dokořán (1981) (pořad)

wow dokonalá interpretace všeho co se týká vesmíru, tak aby to pochopil i člověk, co nepřistál na měsíci. Pan Grygar má můj velký obdiv. 90%

Ženatý se závazky (1987) (seriál)

Velice nedoceněný seriál, který si nehraje na žádnou citovku atd. Prostě jedna rodina co nenávidí sebe, ty druhé a vlastně zbytek světa.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Tak k tomuto nejlepšímu seriálu si dovolím (i když to nemám ve zvyku) jednu hlášku které jsem se smál asi tři dny. A tou je - Vyhlídky na povýšení ... komické :)

Horem pádem (2004)

Bomba film. Omlouvám se za tento "duchaplný" komentář, ale tohle slovní spojení se mi vždy vybaví při vzpomínce na Horem Pádem. 78% Nejlepší scéna : Pavel Liška a Marek Daniel v cele.

Svět podle Prota (2001)

Moje první setkání s Protem bylo na Čt 1. Nevěděl jsem o tomto díle nic. O to milejší pro mě bylo, když se na obrazovce objevil K.Spacey. A??? No nebudu to protahovat:) byl jsem u vytržení. Neokoukaný scénář jenom podtrhoval výborný výkon Spaceyho a jeho cvokaře Jeffa Bridgese. Prot byl jakýmsi zvláštním způsobem komický ale uvěřitelný, což v konečném důsledku filmu prospělo. Konec je hodný zamyšlení a staví film do úplně jiné roviny. Svět podle Prota je pro mě důkazem že kvalitní sci-fi může být i s trochou lidskosti. 92% nejlepší scéna : v planetáriu.

Pohraniční pásmo (2000)

Musím říci že tenhle film mi naprosto vyrazil dech. Nečekaná lahůdka která se objevila z ničeho nic v mém Pc, mě naprosto okouzlila. Příběh dvou pokrevních bratrů kteří žijí pár metrů od sebe a přitom mnoho set kilometrů daleko.Názorný příklad jak lidé kteří po mnoho staletí žili pospolu, musí k vůli svím vůdcům nenávidět a zabíjet.Jsem rád že jsem se mohl nechat příjemně překvapit a vychutnat si nádherných a poučných 110 minut. 88% nejlepší scéna : Přestřelka v bunkru. Závěrečná fotografie.

S čerty nejsou žerty (1984)

Nejlepší pohádka co vůbec znám. A jediná na kterou se můžu dívat pořád dokola.

Requiem za sen (2000)

Musím se přiznat že u projekce tohoto filmu, jsem propadl absolutní depresi a beznaději. Aronofsky dovede (jak už víme z filmu pí) navodit tu správnou atmosféru k danému tématu. Začátek filmu je trochu pomalejší, ale k pozdější gradaci děje naprosto nezbytný. Vizuální stránka je naprosto dokonalá. Stále se opakující střihy(polikání prášků, šleh atd.) kamera zavěšená na hrudníku, zrychlené sekvence a mnoho dalších vychytávek. To vše je společně s naprosto fantastickým soundtrackem nezapomenutelný filmový zážitek, který se v mé topce neohroženě drží na předních příčkách.95%. nejlepší scéna : Ellen Burstynová předstupuje před své kamarádky.