Saw 6 (2009)

Hnusota na Entou. Násilí ve filmech mi rozhodně nevadí, ale mělo by být alespoň trochu opodstatněné. S hutnou atmosférou jedničky se to vůbec nedá srovnat. A ten otřesnej konec. 40% Nejlepší scéna: Kolotoč

Horor v Manile (2008) (TV film)

Strhující dokument o tenké hranici mezi úspěchem a neúspěchem. Viděno v KV. Odcházel jsem z kina se širokým úsměvem. Tohle se opravdu povedlo. 90% PS: Člověk to samozřejmě musí brát s nadhledem jedné strany.

Gran Torino (2008)

Po tomhle snímku, který okamžitě vyletěl do mojí top 10, se Clint stal pro mě opravdu filmovou postavou číslo jedna. Snímek trvá dvě hodiny. Pro mě však málo. Jde to opět v pomalém Clintovském duchu, ale nenudí. Vydržel bych na to koukat klidně ještě další hodinu. Nebudu zde rozpitvávat témata na které film brnká, protože to si musí každý prožít sám. Skvěle zahrané, s (ohromným) citem natočené. Jediné co tomuhle filmu chybí je Oscárek. Ale za to film rozhodně nemůže:) 92% Nejlepší scéna : Závěrečné titulky

Trosečník (2000)

Stoprocentně devadesátiprocentní film. Příběh o jednom muži, o samotě, osudu a lásce u kterého jsem se výborně bavil. Tom Hanks dokáže dostat to nejlepší i z jindy dost nevýrazného Wilsona:). Dost jsem se na Trosečníka těšil a on mě nezklamal. 90% Nejlepší scéna : Wilsone nemůžu, promiň.

Galapágy (2006) (seriál)

Nádherný dokument který budete hltat zrakem i sluchem. Mísí se tu nádherné obrazy Galapášského světa, s historickou důležitostí Evoluční teorie. Některé záběry mi až braly dech. 88%

Záhada Blair Witch (1999)

Povyk kolem tohohle horůrku šel celou dobu, stejně jako volby do Senátu, mimo mě. Možná proto jsem od toho mnoho nečekal a ... výsledek byl naprosto mrazivě ohromující. Opět se mi potvrdilo, že čím méně toho divák vidí, tím je zážitek hororovější. A u tohohle filmu nebylo vidět vůbec nic:) , (tady končí spojitost se Senátem). Ale narozdíl od mnohých z vás mě to nic nepřipadalo nudné a hloupé ale velice mrazivě ohromující:) Byl to výborný nápad natočit něco takovým okázale laciným způsobem, neukázat vůbec nic a ještě z toho vydělat tolik peněz. V dnešní době plné nudných vyvražďovaček, (o těch profláklích potocích krve ani nemluvím), je to velmi příjemná změna. A pro mě určitě špička hororových filmů. 93% Nejlepší scéna : dětský pláč před stanem, konec.

Monstrum (2008)

wow tak takhle si představuji pravé sci-fi. Musím říci že jsem byl svědkem útoku na New York už mnohokrát, ale tentokrát konečně na vlastní kůži. Úchvatné, zajímavé a dynamické. Co se týče postav, plně souhlasím s Shadwellem. O ně tu vůbec nejde. Jde tu především o toho posledního člena skupiny. Tedy o diváka. 90% wow

Animatrix: Druhá renesance 1. část (2003)

Dokonalý scénář tohoto dílu vyšvihl renesance do čela všech částí Animatrixu. Moc se mi líbilo, že se děj nezaměřoval na jednotlivce ale na lidstvo jako celek. Časová osa tedy nebyla jeden lidský život ale několik generací. Opravdu skvěle promyšleno. 97% nejlepší scéna : B166R

Prodám šéfa zn. spěchá (2006)

Byla to pro mě jedna velká nuda. Nebylo to ani vtipné, ani zajímavé. Prostě nic. Když jsem se po dvou měsících díval na své hodnocení, u tohohle filmu jsem vůbec nevěděl jestli jsem to opravdu viděl. Takže si můžete udělat obrázek, jaký dojem to na mě udělalo. 19%

Rafťáci (2006)

Začnu otázkou. Kam proboha zmizely všechny dobré České komedie? Tak tuhle otázku jsem si pokládal celý film. Po pravdě řečeno jedinkrát jsem se zasmál (za to ale z plných plic), když se na plátně oběvil nehrající Dominik Hašek a to je dost málo. Mám český humor velmi rád, ale tohle se prostě minulo účinkem. Hodnotím však "vysoko", protože chápu že film byl zaměřen na mladší 15 let. A tam je to tedy "závratných" 45% nejlepší scéna : Dominiku chyť ho.