• Thriller

Švindl (2002)

Zápletka slabá, děj nelogickej a zmatenej, podivný střihový chyby (mizející a znova se zjevující kusy oděvu). Ještěže Tom Sizemore si uhrál svoje.

Ve stínu lovce (2003)

Film, kterej má to důležitý "něco". Něco, co ve vás zůstane, když skončí. Nenechte se zmýlit začátkem, je to doopravdy o něčem jiným, než se může tak po patnácti minutách zdát.

Smrt přichází v bílém (2003)

Sledoval jsem to v noci a skoro jsem se bál jít spát. Sice semtam je vidět trochu krve a podobně, ale tenhle horůrek je hlavně o atmosféře a imaginaci. Už několikrát tady zmíněnej záběr z ptačí perspektivy je bombastickej. Už jen dodám, že celá ta rodinka byla fakt na zabití...

Nový Jean-Claude (2002)

Příjemná taškařice. Něco bylo vtipný víc, něco míň, ale vcelku to jednoho pobaví.

Krycí jméno: Vlk (2004)

Tomuhle filmu u mě chybí k maximu jen aspoň jedna scéna, která by vyrazila dech.

Ong-bak (2003)

Naprosto neuvěřitelně gumovej chlápek běhá, skáče, kope a mlátí, jen aby se dostal ke kamenný hlavě boha svý vesnice. Příběh jak z prvních westernů je sice úplně pitomej, ale kdyby se tenhle Tony Jaa tu hodinu a tři čtvrtě honil s bad guyema po tržišti, nikdo by mě od toho nedostal.

Nepokojní duchové (1999) (TV film)

Viděl jsem to na Hallmarku a varuju všechny předem: nějakej zřejmě inteligent přeložil jména z angličtiny do češtiny. Takže se po Newfoundlandu prohání Káťa Brkoslavová a penzion maj Houkalovi. Narazíte i na Šárku, Romču a Viléma :)

Na břehu (2000) (TV film)

Kdyby mi tolik nevadil Assante, přidal bych hvězdu. Opravdu jeden z nejdepresivnějších filmů, co jsem viděl. U takovýho námětu přece jen člověk čeká, že na konci nějaká naděje bude, ale tady je vidět, že to netočili v Hollywoodu a je to dobře. Nikde žádnej amík, kterej zachrání aspoň část populace (nejlíp v New Yorku nebo LA) mezitím co svojí širokou čelistí drtí žvejkačku. Efekty odpovídaj televizní produkci, ale o ty tu vůbec nejde. Jde o myšlenku a ta je silná.

Ztracen v oblacích (2006)

Film založenej na skutečný události nezaujme ničím, snad jen, že Brooke Langton je pěkná baba, ale to už jsem věděl předtím.

Než se setmí (2000)

Určitě zajímavý téma, ale je to hrozně dlouhý, půl hodiny míň by bylo lepší. A taky tý homosexuality tam bylo snad až moc, jeden by z toho měl pocit, že každej koho na Kubě potkáte je přihřátej.