• Thriller

Riddick: Kronika temna (2004)

Vlastně se mi to líbilo. Parádní oddechovka, několik fajn nápadů a proti Vincentovi je žula margarín. Konečně bouchač, kterej je trochu sympaťák. Čekal jsem exkrement, ale pobavil jsem se.

Špína (2005)

Scéna s ruskou ruletou je vážně něco. U mě přihodila jednu hvězdu v hodnocení. Do tý doby to sice slušně svištělo kupředu, ale bylo to dost zmatený a člověk má honičku, aby stíhal všechny souvislosti. Collinse juniora už jsem viděl, ale tentokrát se mi konečně dostal do zornýho pole. Na toho kluka bacha!

Cizinec (2003)

Totálně ulítlá věcička. Chvílema jsem čekal, že i začne volat "Wilsone!". Opravdu hodně schizoidní.

Proces (2000)

Hodně zajímavý drama, který je ale dějově průhledný skoro od začátku. Nevím, co byl záměr režiséra, ale jestli jste nebyli rasisti, tak po zkouknutí tohohle dílka budete. Taková sebranka dementů jistý barvy pleti se jen tak asi nesejde ani v tom Inglewoodu. Byl jsem zvědavej, co tím režisér myslel, tak jsem si ho našel a to bylo jediný překvapení z tohohle filmu. Je to totiž běloch...

Kletba bratří Grimmů (2005)

Až tak asi do poloviny filmu to bylo prostě úděsný, Damon akorát zářil zubama a Ledger se pitvořil. Pak to přece jen nabralo trochu tempa a děj mírně zlogičtěl. Mě se líbila ta část s Karkulkou, barevně fakt povedená a taky žába na zádech byla fajn. No a samozřejmě to howno s očima, kterýmu bůhvíproč říkali perníček nebo co :)

Matador (2005)

Brosnan překvapil a jeho procházka hotelovou halou je super. Jenže jinak nepřekvapilo nic. Není to úplná nuda, ale něco tomu chybí. Možná je to ve scénáři, protože ty postavy prostě nevydržej dostatečnou dobu ve stejný poloze a hned udělají něco, co k nim nesedí, takže to postupně přestane překvapovat a už jen sledujete, co se bude dít, aniž byste někomu mohli nadržovat.

Firewall (2006)

Standardní "fordovka" s klasickou fordovskou postavou. Harrison několikrát prostřídá všechny dva výrazy obličeje, dostane příšerně přes hubu a všechno dopadne jak má. Nesmím zapomenout na typický roztřesený ruce po bitce :) Přesto film neuráží a celkem se sype dopředu. Kouzlo pana Forda je v tom, že s ním se dokáže průměrnej chlápek ztotožnit, což s nějakým Arnoldem, Slyem nebo J.C. FuckDammem jde dost těžko. V bonusu je zajímavej moment, kdy sám režisér prozradí chybu ve filmu, kterou přehlíd a nestačil vystřihnout.

Stepfordské paničky (2004)

Předlohu jsem čet, ale tohle s ní nemá moc společnýho. Je to totiž podle mě čistá parodie a dost černá k tomu. Mě to dost bavilo a kdyby konec nebyl tak přihlouplej, byl bych spokojenej ještě víc. Všichni herci mocně přehrávají a je to sranda. A Nicole, samozřejmě...

Objekt mé touhy (1998)

Škoda, že se v tomhle filmu nikdo nechová jako normální člověk, snad až na pravýho otce. Nikoho nic neštve, nikomu nic nevadí, hlavně, že jsme Američani a jsme tolerantní a nikoho nediskriminujem. Jennifer je milá a taky je zajímavý vidět Zahna, když se ještě nepitvořil a nedělal ze sebe trotla.