• Thriller

Moje krásná čarodějka (2005)

Tak nějak to prosvištělo kolem a jediný, co si budu pamatovat je, že v tom hrála krásná Nicole. Ta má taky ode mě hvězdy. Co furt mají na tom Ferrellovi, že ho obsazujou?

Ostrov (2005)

Dost nechápu rozruch kolem Michaela Baye, kterej natočil jeden dobrej film, jeden průměrnej a zbytek nestojí za řeč. Ostrov spadá pro mě do třetí kategorie. Sice se snaží o nějakou myšlenku, ale ta je už ve svý podstatě natolik zcestná, že je spíš k smíchu, nemluvě o závěrečným vyznění, který je totálně mimózní. Co vznikne, když bude ragbista hrát šachy? To samý jako když "akční" režisér chce točit inteligentní sci-fi: Ostrov.

Stealth: Přísně tajná mise (2005) odpad!

Odpad na pátou. To snad ani není možný něco tak debilního pustit ze studia mezi lidi. Fujtajxl!

Válka světů (2005)

Velmistr mě dostal. Od prvního blesku jsem nedejchal až do konce. Nářez.

Superman se vrací (2006)

Dostal jsem přesně to, co jsem čekal. Už předem jsem se obrnil před tím strašným hudebním motivem, kterej fakt z duše nesnáším a byl jsem připravenej i na to, že ještě v žádným Suprákovi nehrála opravdu krásná ženská. Byly hezký, jako je i Bosworth, ale ne krásný a to by v tomhle druhu filmu bejt podle mě měly. Ale to je všechno, co bych vytknul, kdybych nebyl připravenej. Je to samozřejmě veliká podívaná, okořeněná skvělým Spaceym a i novej Suprouš byl fajn. Třešničkou na dortíku jsou v první půlce záblesky pěkně černýho humoru (pejsci, průvodčí, Lexovy hlášky). Celkově dost koukatelný.

Hra s nevěrou (2005)

Moc se mi líbili Owen i Cassel a vlastně i celej film byl dobrej. A že se zápletka dala odhadnout? V tomhle konkrétním případě mi to nevadilo, protože to mělo šmrnc a tempo.

Balík peněz (2000)

Na to, že jsem hned v úvodních titulcích zjistil, že se kolem tohohle filmu motali oba bratři Scottové, tak jsem čekal o dost víc. Sice pěknej nápad s vozíkem, ale moc brzy se to zlomilo v průměr. Newmana mám rád, ale tohle moc nevyšlo.

Cesta (2002)

Takzvaně poetickej film. Jako u skoro všech francouzskejch filmů mám problém s logikou jednání postav. To je samý "nic nic nic" a najednou je z toho vztah. Absolutně nic nenasvědčuje tomu, že by se mezi nima něco dělo a najednou bum. Tenhle film pro mě zachraňuje Isabelle Huppert, protože vypadá mnohem líp než zamlada. Třikrát sláva plastickým chirurgům!

Rukojmí (2005)

Já jsem se rozhodně nenudil. Byla to celkem jízda, atmosféra parádní, bad guy byl vážně bad a k tomu ten fórek s telefonem v Die Hard, kdy v roli strážníka je Willis a v roli Willise malej kluk. To mě potěšilo :) Co mě tolik nepotěšilo je určitá naivita v pokračování "za" filmem. To jako mafie má těch pět lidí a víc ne? To se Brucovi jako potom nic nestane? A žili šťastně až do smrti? No budiž...

Jarmark marnosti (2004)

Tohle je prostě červená knihovna jak když vyšije. Takže dámy, jděte do toho a chlapi ruce pryč :) Srovnání s výjimečnými filmy podle Austenové tohle dílo nesnese. Navíc mi přišlo dost legrační, že ve filmu uběhne tak asi třicet let, ale nikdo nezestárne. Jo, pár lidí umře, ale ti, co zůstanou, vůbec nestárnou. Dokonce ani Hoskinsův pes...Zvlášť sranda je to v nepoužitým konci, kdy Reese stojí vedle syna a vypadaj jak sourozenci :)