Assassin (2015)

Ne... Snažil jsem se, ale tohle není můj šálek čaje... Nemám problém s pomalými filmy, ale co je moc, to je moc... Děj, který by se dal odvyprávět za půl hodiny, je tady natažen na dlouhatánských 105 minut (Tady to bohužel neznamená, že 30 minut důležitého děje natáhli zbytečnými scénami... Tady je to suverénně 30 minut děje a zbytek jsou pouze zdlouhavé záběry na krajinu, dumající postavy apod.). Navíc jsem díky strohosti vyprávění nebyl schopen pochopit vše, co se tam odehrálo, ani důvody, proč tomu tak bylo. Tím nechci říct, že by film byl vyloženě špatný, pouze je to na mě příliš umělecké. Nesmím ale zapomenout na klady filmu - velmi zajímavý vizuál, krásné kostýmy a pěkná hudba, ale to je bohužel naprosto vše... - 30 %

Hyubnyeo : kalui kieok (2015)

Pokaždé, když tenhle styl vidím, tak si na to musím nějakou dobu zvykat. To "létání" mi nikdy nějak zvlášť nesedělo... Ale po nějaké době si na to vždy zvyknu, přijmu to a už si jen užívám film. Ten je velmi povedený, krásně vypadá a přináší i zajímavý příběh o pomstě, lásce, zradě a chamtivosti. Herci se nešetřili a podali velmi kvalitní výkony. Celkově se mi film líbil a rozhodně z něj nejsem zklamán. - 85 %

Gapdongi (2014) (seriál)

Když během sledování prožíváte úplně stejné dilema, jako postavy ze seriálu, tak to jen dokazuje, jak skvěle a uvěřitelně je to vše zahráno. Gap Dong si mě získal převážně díky svým postavám. Ať si říká kdo co chce, ale jestli tohle nebylo reálně a přesvědčivě zahráno, tak asi všichni žijeme v jedné velké argentinské telenovele... Ať už zmíním Ryu Tae-oha, Ha Moo-yeoma, doktorku Mariu, nebo svou oblíbenkyni, neskutečně sympatickou Ma Ji-ul, všichni mě nadchli a bude se mi po nich stýskat. Smekám hercům, za jejich impozantní výkon. Co se týče vyšetřování a jeho realističnosti, tak tam nic kritizovat nebudu, jelikož zaprvé nevím, jak správně by mělo probíhat a zadruhé: Probíhá snad vše podle předem daného scénáře? Řídíme se vždy zadanými a správnými postupy? Podle mě je zbytečné se o něčem takovém dohadovat a kazit si tím zážitek ze sledování. Jak píše Ainny ve svém komentáři: "Seriál je o lidech a lidé dělají chyby." Po hudební stránce si sice autoři vystačili jen se skromným počtem skladeb, ale zato vybrali takové, které se tam přesně hodili. Bude to znít zvláštně, ale přestože je tohle drama o sériových vrazích, tak si zachovává "lidskost", která mnoha jiným seriálům chybí, až do poslední scény. Ta se pravděpodobně stane mým novým životním motem, protože mi už nenávratně přirostla k srdci. - 100 %

Gibun joheunnal (2014) (seriál)

Tohle je už moje druhé rodinné/víkendové drama (podle toho, jak tomu chcete říkat). ale tohle je oproti Five Enough zase trochu odlišné. Oproti Five Enough je Glorious Day přece jenom trochu více natahovaný a děj nepůsobí tak plynule a konzistentně. Na druhou stranu ale oplývá mnoha momenty, díky kterým se vyplatí chvilku si počkat. Je to rodinné drama se vším všudy... A dovolil bych si říct, že v některých ohledech se přibližuje skutečnému životu opravdu blízko. - 80 %

Sseulsseulhago charanhasindoggaebi (2016) (seriál)

Začnu tím, že navážu na předchozí komentáře - Možná je pravda, že příběh není zrovna nejsilnější stránkou Goblina (i když mě vyhovoval), ale zbytek už byl naprosto skvělý, takže zbytek komentáře bude převážně samá chvála... Hlavní důvod, proč hodnotím takto vysoko, jsou skvělé charaktery a hlavně jejich vzájemné vztahy. Jejich vzájemná interakce obsahovala vše, co bych si mohl přát. Nejednou jsou byl dojat a nebo se smíchy div neválel po zemi. Dále pak hudba... OST k tomuto seriálu se neskutečně povedlo. Od úvodního intra až po instrumentální skladby, vše se skvěle poslouchá a přesně to pasuje do seriálu. A samotné provedení, prostředí, ve kterém se natáčelo, atd. je tak krásné, že by to možná měli zakázat... :-D Z tohohle komentáře, který opravdu nešetří superlativy, jste asi poznali, že se mi Goblin opravdu líbil, a ani lehce klišé zakončení mi názor nezměnilo. - 100 %

Moksum geon yeonae (2016)

Ještě teď se směju, když si vzpomenu na Jane Han a vlastně všechny ostatní z téhle skvělé komedie. Že Ha Ji-won dokáže hrát i v komediích dokázala už v Secret Garden a později to potvrdila v The Huntresses. Jane je však její pravděpodobně nejvtipnější role, ve které hrála, a že to stalo za to. :-) Ani ta detektivní část nebyla vůbec špatná, ba dokonce mě autoři zmátli natolik, jako se to nikomu už dlouho nepovedlo... Zkrátka velmi povedená oddechová záležitost, které přidávám bonusové body nejen za vždy úžasně vypadající a hrající Ha Ji-won, ale také za na komedii překvapivě dobrý děj. - 90 %

Děti Slunce (2016) (seriál)

Další z mnoha případu, kdy něco odsuzujete aniž byste to viděli na vlastní oči a ono vám to pak div nevyrazí dech. Doby, kdy jsem div nenadával, když tohle drama bralo jednu cenu za druhou, je už nenávratně pryč... "Potomci slunce" přišli a zanechali ve mě nesmazatelnou stopu. Neočekával jsem prakticky nic, ale dostal toho opravdu mnoho - skvělý příběh, famózní OST, kvalitní herecké výkony, velmi zajímavé postavy a mnoho dalšího. Je sice pravda, že byste v ději mohli najít hned několik nereálných momentů, ale to je něco, s čím u seriálů a filmů tohohle typu počítám už předem, a nic z toho nebylo tak nesmyslné, aby se to nějak promítlo do mého hodnocení. Opravdu mě potěšilo rozhodnutí autorů dát druhému páru dostatek prostoru, protože musím přiznat, že mě zaujali více, než hlavní pár. Je velmi osvěžující, když pro jednou v seriálu není žádný vztahový troj-, či čtyřúhelník a prostě se zaměřují na dva pevně stanovené páry už od začátku celého drama. Kim Ji-won u mě stoupala v oblibě každým dílem a nyní se nachází opravdu vysoko v mém pomyslném žebříčku oblíbenosti. :-) Jsem velice rád, že mě předsudky nezaslepily natolik, abych přišel o tak skvělý zážitek, jako bylo těchto 16 epizod nového korejského fenoménu Descendants of the Sun. 단결! - 100 %

Nae yeojachingureul sogae habnida (2004)

Hodně zajímavá směsice žánrů... Jednu vtipnou scénku ihned vystřídala vážná a naopak... Začátek byl z mého pohledu trochu slabší, protože mi někdy nesedly ty "přechody žánrů". Druhá polovina mi to ale vynahradila, i když ani tam to nebylo na 100 %. Nehledě na to jsem si ale vše velmi užil, takže to nepokládám za velký prohřešek. Herecké obsazení se tvůrcům povedlo. Ostatně Jeon Ji-hyeon je neskutečně dobrá herečka a v každém filmu přímo vyniká. U Jang Hyeoka mi ze začátku trochu vadil způsob, jakým mluvil, ale nakonec jsem si na to zvykl. Abych to nějak shrnul: Velmi kvalitní film, při kterém se stejně tak zasmějete, jako popláčete. Původně jsem chtěl dát jen 4*, ale díky Jeon Ji-hyeon a úžasnému OST jsem si to nakonec rozmyslel. - 90 %

Láska za svitu měsíce (2016) (seriál)

Ze začátku zábavné, později o poznání vážnější - Love in the Moonlight se drží již zaběhlého schéma mnoha korejských seriálů a filmů, ale rozhodně to není špatné historické drama. Bohužel mi připadá, že si autoři nedělali až tak velkou hlavu z tehdejší kultury a zvyklostí a osekaly je tak, jak potřebovali. Obzvlášť konec měl několik zvláštních momentů... (viz např. žádost o ruku princezny). Také mi připadalo, že si scénáristé při psaní najednou uvědomili, že už jsou u posledního dílu a že by měli příběh nějak zakončit. Přijde mi to vše nějak moc uspěchané... Na druhou stranu děj nepostrádal napětí a zajímavé momenty. Postavy a herecké výkony jejich představitelů byly velmi dobré (klobouk dolů před šestnáctiletou Kim Yoo-jeong). Tady mě trochu mrzelo, jak byla postava vnuka premiéra Kima naprosto ignorována, přestože toho tolik pro všechny udělala... A nakonec bych se měl zmínit o výborném OST. Ve finále spokojenost, sice ne 100%, ale stále... - 85%

Deo keitu (2016) (seriál)

Nejprve bych se chtěl vyjádřit k tolik zmiňované a kolikrát kritizované romantické lince: Ano, chvílemi působila vyloženě jako pěst na oko. Obzvlášť na konci mi přišla nějak podivně navázaná na tu sérii více či méně pochmurných chvil plných smrti... Ale na druhou stranu to byl příjemný odpočinek od jinak dech beroucího a dramatického zbytku děje. A teď už k samotnému hodnocení: Výborné akční drama, které exceluje nejen v akčních scénách, ale také v hlavní zápletce a hlavně v charakterech postav. Ji Chang-wook již tradičně podává skvělé výkony, ale zde ho zastínil někdo jiný... Song Yoon-ah, představitelka madam Choi, nejzajímavější a nejlepší postavy celého seriálu, byla pro mě dosud neznámá. Ale nyní si ji už zapamatuji navždy, protože její výkony mnohdy mnohonásobně převyšovaly rámce "běžného herectví". Přidejte k tomu ještě kvalitní a (na Koreu) originální OST a je vám už naprosto jasné, co The K2 udělím za hodnocení... - 100 %