Lovely.Bones

Vojtěch Ráček

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 24.4.2018  23:28

Stephen Chbosky (autor knihy a režisér filmu The Perks of Being a Wallflower) se tentokrát zhostil cizího materiálu, kterým je kniha Wonder od Raquel J. Palacio. Příběh je trochu jiný, než by se z traileru dalo předpokládat. Celý dvouhodinový film se totiž netočí jenom kolem hlavního hrdiny, malého chlapce Auggieho, co se narodil se znetvořeným obličejem a jde právě do školy. Film často dělá kolem hlavní příběhové linie zatáčky za vedlejšími postavami a ukazuje nám jejich příběhy. To je chytrý a příjemný element, který nám celý film lidsky přiblíží. Ideální film, pokud si chcete trochu poplakat. No, “trochu” znamená v mém případě čtyřikrát a nebudu se divit, když klidně i vícekrát. Na druhou stranu mi žádná ubrečená scéna nepřišla vyhrocená nebo nepřirozená. Všechno bylo skutečné a lidské. Hrají Owen Wilson, Julie Roberts a Jacob Trembley. Oscarová nominace za make-up je třešničkou na dortu.

• 27.3.2015  18:08

Ošklivá stará a pravděpodobně dost levná animace. Příběhu se nedá nic vytknout, protože se to tak nějak drží předlohy. Jedna * je za hudbu, která se stala příjemným překvapením a je opravdu výrazná a vcelku dobrá. A druhá * je za pěkně udělanou titulkovou sekvenci na začátku a za cool scénu, kde Bůh tvoří Desatero. Tohle DVD jsem sehnal za 5 Kč a myslím, že je to tak adekvátní cena. Ale stejně je lepší si znovu pustit Prince Egyptského ;-)

• 27.2.2015  11:11

Revoluční Disneyho snímek! A to ve vícero směrech. Nebudu zbytečně obcházet kolem horké kaše, prostě je to úžasné. Ta animace má tak neskutečné kouzlo a navíc to byla první Disneyho zkušenost s animací Xerox, kterou využívaly dalších 30 let. Přijde mi smutné, že to nevidělo tolik lidí, jako Lady a Trumpa. Já jsem se do toho ihned zamiloval a kdybych měl ještě víc palců, tak bych je dal taky nahoru :-)

• 27.2.2015  21:59

Bohužel, velký odvar prvního geniálu! Rozverné dobrodružství jednoho z původních 15 štěňat z prvního dílu pro děti. Je jednoduché o tom napsat, že to je špatné, protože to má špatnou grafiku a plive to na originál. Ale, to by mohl napsat pouze člověk, který neměl žádný přístup k zákulisním informacím obou dílů. První díl byl revoluční ve styl animace, a ve druhém díle se pokusily o animaci, které nebyla obvyklá. Ano, právě bráním Disneyho pokračování, co se to se mnou stalo ? :-) Po příběhové stránce to je (bohužel) velice průměrné. Já jsem na to asi moc hodný, ale mě to prostě přijde pořád, jako slušný animák pro děti, při kterém se nebudou bavit jenom oni. PS: Geniální překlad z Cruela de Vil na Cruella de Mon z prvního dílu je tady opomenut :-(

• 7.10.2017  10:54
    120 BPM (2017)

Rozhodnutí poslat 120 BPM jako svého reprezentanta na Oscary byl jednoznačně velký risk pro Francii. A nevím jestli se jim tento risk vyplatí, stejně jako se tomu stalo s Život Adéle. Vlastně se jedná o evropskou verzi filmu Normal Heart a i přesto že ani jeden z těchto filmů nepovažuji za dokonalý, určitě je zajímavé si je postavit vedle sebe a porovnat. 120 BPM je opravdu velmi evropský film. Velmi upovídaný, spoustu syrových emocí, explicitní nahota a hlavně, hodně politiky. Pokud bych měl tohle porovnávat s Normal Heart, tak tohle má silnější dialogy a celkově lépe strukturovaný scénář, kdežto Stejná srdce mají silnější herecké výkony a lepší technickou stránku. Z obsazení tohoto bych hlavně velmi vyzdvihnul mojí milovanou Neznámou dívku Adèle Haenel , skvělá jako vždycky. 120 BPM není jednoznačně špatný film a pojednává o velmi důležité a pomíjené události minulého století. BTW, možná mi pohled na film zkreslil a zážitek zhoršil fakt, že jsem na něm byl v kině Evald, kde jsem se opravdu celých 140 minut cítil jako v troubě.

• 1.2.2015  08:02

Za mě tohle opravdu nefunguje. Pokud by jsme film nazývaly ,,Moderní komedie", tak mi to dává znamení, že jsem hodně stará škola. Ústřední duo je strašně nesympatické a vůbec k sobě nepasuje. Pouze párkrát jsem se pousmál, ale za to jsem se větší část filmu pouze strašně nudil. Opravdu nevím, co se může lidem na tomhle tak líbit. Já už to vidět nechci, a nikomu to doporučovat rozhodně nebudu. PS: Tohle je názor člověka, který nikdy neviděl jediný díl původního seriálu.

• 4.8.2015  10:07
    4.3.2.1 (2010)

4 hvězdičky pro 4 sexy kočičky ;-) Jeden příběh ze čtyř pohledů není, kde jaký nový způsob filmování, ale tady máme pořádně odvedenou práci. Nejdřív si řekneme o každé jednotlivé části. První část, Shannon, je příběh, který byl už asi milionkrát zfilmován v normálních filmech a tito filmy mi vždy přišli až příliš dlouhé. Proto jsem rád, že tady ho ořízli na čtvrtinu a s touto délkou je to více, než stravitelné. Druhá číst, Cassandra, se jednoduše stala mojí nejoblíbenější, už jenom díky účast Kevina Smitha a Eve :-D Ne, opravdu se jedná o nejoriginálnější příběh s nejlepšími herci. Třetí část, Kerrys, mi nepřišla příliš originální a ani pořádně provedená. Jedná se určitě o nejslabší část. A poslední část, Joanne, je taková klasická a není na ní nic zvláštního. Celkově se jedná o velice povedené dílko. které svojí eRkovovstí vystupuje z řady.

• 22.2.2016  22:04
    45 let (2015)

Romantické drama pro starší generace. 45 let je syrový pohled na to, jaké je manželství po dobu skoro půl století. To já neznám, a tudíž nemohu říct, jestli je ten pohled korektní. Co se jedná o samotné natočení, jedná se o koláž dlouhých střídajících záběrů na krajinu a nebo na obličej Charlotte Rampling. Ta odvádí opravdu úžasnou práci a každý divák s jistou dávkou empatie si bude přímo lahodit v její práci obličejem. Za tu dostala dokonce letošní Oscarovou nominaci, což je zvláštní, jelikož tento typ herectví většinou Akademie neoceňuje. Pravděpodobně to udělala jako poctu jejímu přínosu k herectví, jako to udělala s nominacemi June Squibb, Ruby Dee, Julie Christie, Emmanuelle Riva a Jacki Weaver (v jejím případě dokonce 2x za sebou) ;-)

• 24.12.2015  13:08

Vánoční film letoška č. 20 je skvělá kompilace 17-ti písniček interpretované hvězdami menšího i většího kalibru. Má to necelou hodinku a určitě to bude fungovat jako skvělé pozadí při vánočním dni ;-)

• 10.10.2015  13:28

Proč si neuděláme svojí verzi? Třeba Emil Hácha: Lovec zombieků, nebo Masaryk: Demon Hunter, by mohli být celkem zajímavé :D Ale Abraham Lincoln: Lovec upírů je trochu jako Ultraviolet. Hrozná p*****na v nádherném vizuálním kabátku. Herecké výkony jsou povětšinou k uzoufání, a to je smůla, protože hvězdy jako Mary Elizabeth Winsted nebo Dominic Cooper mají rozhodně potenciál, který tu nebyl využit. Ale, na tom celém je strašně moc vidět, že to dělal Bekmambetov, kterého začínám pomalu zbožňovat. Kamera, akce, nasvícení, make-up. Všechno vypadá super. A není to moc dlouhý, takže se hloupý scénář (který napsal autor knihy) dá přežít. Určitě to nemusí sednout každému, ale možná to někdy uvidím znova ;-)

• 30.12.2015  22:45

Nikdy jsem neviděl žádný Monthy Python, a jestli jsou stejného rázu, jako tenhle film, tak je vidět ani nepotřebuji. Simona Pegga mám rád, ale tady mi prostě nevyhovoval. Kate Beckinsale hraje pod svoje (už tak nízké) možnosti. Robina Williamse si nemusíte ani v tom výpisu herců všímat. Celý ten nápad mi přišel sice originální, ale působí nedotaženě a díry ve scénáři se hledají až moc jednoduše. Ale některé vtipy se opravdu povedly, to se tomu musí nechat :)

• 9.1.2015  22:02

,,Zavržení" celé série. Už bych u toho opravdu nepsal ani to Komedie Tohle je opravdu jenom trapná romantická ,,záplekta" dvou velice nezajímavých herců. Myslel jsem, že to horší než dvojka být nemůže, ale vté byla alespoň ta roztomilá, malinka Moretzová. Tady? Jestli někomu přijde Brandon T. Jackson ,,dobrej", tak je neskutečný magor, hlavně v tomhle filmu. Ne, prostě ne, a jenom málo dělilo tohle od Odpadu.

• 16.11.2014  14:14

No, nic jsem nečekal a nic jsem taky nedostal. Špatná akce, špatná romance a dokonce i špatné, pseudo hezké ksichtíky, které neumí hrát ani náhodou. Je to opravdu hodně nudné a fádní, ale zase to není otřesný. Michael Clarke Duncan (R.I.P) tento film právě dělí od odpadové hranice.

• 19.10.2015  18:16
    Albert Nobbs (2011)

Tak tady nemohu souhlasit s Akademií, protože Glenn v tomto filmu překonává Meryl. A to je co říct. Přijde mi ohromná škoda, že se o tomto filmu u nás tolik neví. Jedná se o skvěle natočený film, se skvělou Glenn v hlavní roli a ne-méně boží Miou Wasokikovskou. Scénář je chytrý a styl natočení mi nedovolil se odlepit od obrazovky. Něco podobného si slibuji od velkého oscarového aspiranta Danish Girl, které má podobné (genderové) téma.

• 17.12.2014  09:25

Alfovy VÝJIMEČNÉ Vánoce nejsou až tak výjimečné. Je to rozhodně rozdílné od původního seriálu. Je tu méně humoru, ale lepší příběh a scéna ve výtahu byla opravdu skvělá.

• 30.12.2015  22:03

Proč ne? Hlavně, když je dneska to téma uprchlíci poměrně aktuální. Písničky občas v dabingu tahají za uši, ale dětem vadit nebudou. Hlavně to má tu překrásnou "Don Bluth poetiku".

• 3.7.2015  23:58

Všechno na tomhle filmu je špatně. Tvůrci nevědí: jak funguje internet, jak vypadají dnešní plochy počítačů, jak funguje elektřina, jak se oblékají dnešní teenageři, jak mluví a jak se chovají. Nic na tomhle filmu nefunguje. Herci jsou neskutečně špatní a do první linii zla české teen-kultury bych po dnešní zážitku zařadil i mladého Mišíka, protože nic tak odporného jsem už dlouho neviděl. Vy mi chcete říct, že tenhle klučina je populární? No way!!! Ok, asi 3 vtipy dohromady fungovaly a trochu se mi při nich pozvedl horní ret. I přesto je to zvěrstvo a srovnatelnou českou hrůzou bylo naposledy 10 pravidel jak sbalit holku nebo Dědictví 2. Pokud se vám tyto dva útoky na českou kinematografii líbily, hurá na Andílek na nervy ;-D

• 3.1.2016  21:31

Dobrý nápad, ale špatné provedení. Nápad o čtyřech entitách které ovládají lidské osudy, není kde jak převratný. Ale toto provedení ujde. Labuda, který představuje toho "starého, moudrého a zkušeného" a Dyk, který hraje toho "divokého a mladého", jsou super. Javorský ujde. Eliška Křenková, která má "zřejmě" představovat tu "mladou, nevinou, ustrašenou a bázlivou", toho hereckého talentu moc nepobrala a je k uzoufání špatná. Ostatní jsou velice nevýrazní a celkově akorát ubírají andělům stopáž. Děj je, bohužel, velice nezajímavý a s tímto nápadem se dalo udělat daleko víc. Audio-vizuální stránka je na český film překvapivě dobrá. O zajímavé filmy je v našich krajinách opravdu nouze, a i tenhle, né dokonale dotažený film vás může překvapit, v lepším případě potěšit ;-)

• 6.12.2014  22:51
    Angelika (2013)

Hodnotím před shlédnutím původních Angelik. Po shlédnutí, komentář doplním.

• 16.6.2015  23:11

Rozhodně to není na úrovni seriálu, ale pořád je to dost dobrý ;-) Jako první bych měl napsat, že jsem obrovský fanoušek AVGN seriálu. Mám ho dokonce v Top seriálech, i když to popravdě za seriál nepovažuji. Určitě doporučuji se podívat na pár dílů AVGN, abyste zjistily, jestli sdílíte můj názor, a jestli vám sedne humor. Pokud ano, koukněte se na všechny díly + Board James, You know what's bullshit?, James and Mike Monday a tak dál. Potom všem budete připraveni na film. Ten není totiž pro každého. Pro dlouhodobého fanouška AVGN to bude mít mnohem větší nádech a rozhodně si to víc užije. Já jsem byl například nadšen, když si tam jako malé cameo zahrál Black Nerd Comedy. Tohle ale většina lidí od nás stejně nenadchne, protože nevěřím, že by ho znalo nějaká velká skupina lidí. Nicméně, zpátky k filmu jako takovému. Kromě Jamese D. Rolfa stojí všichni herci docela za ho*no, to musím říct upřímně. Bohužel, film nedokázal přenést svěžest 20-ti minut jednoho dílu seriálu do 2 hodiny dlouhého filmu, což je mimochodem dost dlouhá stopáž. Očekával jsem to upřímně o dost lepší, ale stejně to je super. Ty hlášky :D Nicméně, ve větším měřítku to nemůžu doporučit, protože ze svého okolí neznám nikoho, kdo by aktivně sledoval AVGN a těm by se to rozhodně nelíbilo. Upřímně chápu i ty jedno-hvězdičky, které tomu někteří lidé dávají. Sám za sebe říkám, mě se to líbilo, ale většině lidí se to líbit nebude. Takže asi nekoukejte ;–)

• 17.12.2014  09:43
    Aningaaq (2013)

Já jsem tu Gravitace furt a furt neviděl a nevím, co si počít. Já to asi opravdu budu muset zkouknout, protože mi všichni říkají, jak to je úžasní a teď jsem zhlédnul tenhle velice příjemný film. Asi to fakt budu muset provést.

• 31.1.2016  09:54
    Anomalisa (2015)

Jednoznačně se jedná o výjimečný film. Kaufmanův scénář by mohl někomu připadat banální, ale já jsem v něm našel obrovské kouzlo. Po technické stránce se jedná o veledílo. Takto plynulou stop-motion animaci jsme ještě neviděli. Loutky jsou nádherné. Jeden problém bych ovšem našel. A to je nedostatek "akce". Nemyslím akci, jako honičky a střílení. Ale potřebuji, aby se ve filmu alespoň něco dělo.. Dokonce jsem to musel stopnout, vyspat se a ráno dokoukat, protože jsem to prostě nezvládal a nechtěl jsem u toho usnout. Ale to může být pouze můj problém. Celkově se totiž jedná o "animák pro dospělé". Řeší problémy dospělých a navíc dost jednoduše. Žádné napětí, Žádné pod-zápletky. Týpek přijde do hotelu, seznámí se, zamiluje se a odchází domu za manželkou. The End. Příjemný je začátek, který je plný jemného humoru. Celkově se jedná o žánrovku. Nemusí to sednout každému, ale hlavně starším divákům to rozhodně řekne víc, než těm mladším ;-) PS: Oscarová nominace zasloužená, ale šance na výhru tu opravdu nevidím..

• 20.7.2015  21:50
    Ant-Man (2015)

Tohle je jasný případ Marvel filmu, DC nikdy nebude schopno stvořit něco takhle zábavného. A neberte to jako kritiku, ale prostě DC nedělá takhle divácky přitažlivé filmy a všechno dělají moc vážně. Doufám, že Jednotka sebevrahů bude pro ně průlom ;-) A co říct o tomhle? Je to prostě pecka. Svěží, vtipné, originální a přitažlivé. Jsem osobně rád, že Marvel začal natáčet filmy s méně známými hrdiny. Já je tedy osobně dost dobře znám, ale i tak... Nebudu tu psát o všech nesrovnalostech s komiksy, protože by tenhle komentář měl zase 20 řádků ;D Určitě se to zařadí mezi mé osobní favority. Herci jsou jednoduše skvělí. Paul Rudd se konečně vyklubal z vedlejších postav v průměrných romantických filmů a ukazuje se v plné parádě. Douglas hraje původního Ant-mana a občas vtipně zash*tuje. Všichni ostatní jsou taky ok, až na výjimku Michaela Peña, který je neskutečně zábavný a hází jednu hlášku za druhou. Efekty jsou ohromné a zároveň doporučuji ohromné kino s kvalitním zvukem.

• 13.7.2015  18:59
    Arwin! (TV film) (2007)

Velice nepovedený pilot. Nedivím se, že se seriál neudržel ;-)

• 29.4.2015  23:41

Kdybych nečetl komiksy, tak bych si tohle zamiloval! Opravdu je to jen můj problém, já vím, ale tohle prostě nejde. Teď napíšu všechny problémy, které jsem s filmem měl. Jedná se pouze o podobenství s komiksy, ale přesto vám říkám dopředu, že to bude obsahovat pár !!SPOILERŮ!!, tak si čtení tohoto komentáře nejdřív dobře rozmyslete ;-) Za prvé, Wanda a Pietro Maximof (Scarlet Witch a Quicksilver. Tyto jména ovšem nejsou ani jedinkrát použity ve filmu) jsou mutanti a děti Magneta, kápa Brotherhood of Mutants. Jejich rodiče neumřeli, když jim bylo 10 a nejsou to žádní Vylepšení, nebo jakým jiným pitomým názvem jim ve filmu říkaly. Za druhé, schopnosti Scarlet Witch jsou velice ořezané. Všechno to, co ve filmu umí jsou pouze její vedlejší schopnosti. Její hlavní schopností je ,,Hex", což je schopnost ovládat štěstí a pravděpodobnost. Celá jedna velká, epická scéna by se dala jednoduše vyřešit, pokud by tuto schopnost využila. Za třetí, Ultrona vytvořil Hank Pym alias Ant-man, ne Tony Stark společně s Bennerem. S Bennerem budeme pokračovat. Za čtvrté, Bruce Benner nikdy neměl nic s Black Widow. S tou měl vždy něco Hawkeye. Ten má tady manželku, která je SPRÁVNĚ Mockingbird, ovšem další chybou je to, že její zbraně (elektrické tyče) daly Black Widow. Tady to ukončím, i když bych měl v repertoáru toho ještě mnohem víc :D Kdybych všechno tohle neznal, byl bych úplně nadšený. Hudba, kamera, střih a herecké výkony (až na nesympatické podání Marka Ruffala) jsou skvělé. Není to asi pro úplně ty nejmenší děti (10>), těm bych spíš doporučil animák, který se u nás prodává na DVD ze docela levné peníze a jmenuje se: Následníci mstitelů - hrdinové zítřka. Celkově si to ale řadím mezi ty lepší od Marvelu a určitě se na to podívám ještě někdy znovu. Jinak taky doporučuji, puste si před tím Avengers jedničku a Thor: Temný svět. U některých scén budete více v obraze. Jsem zvědav, co udělají s tím Infinity War :D

• 18.5.2016  21:34
    Babi (2015)

Nevím, jestli nominace Lily Tomlin za tento snímek byla úplně zasloužená, ale film je prima. Grandma je o tom, že vnučka otěhotní, otec nechce zaplatit potrat, za matkou se bojí a jediné rozumné řešení ji přijde dojít za svojí hippie babičkou. Ta si ovšem rozstříhala všechny svoje platební karty a u sebe má jenom 50 dolarů. Poté nastává naprosto standardní road-movie, kdy babička objíždí se svojí vnučkou svoje staré kamarády a shání peníze. Není to špatné. To se navíc ve stopáži 78 minut dělá těžko. Dramatické scény fungují a vtipy jsou povětšinou taky povedené, a to dokonce i v českém dabingu, který s jednou výjimkou (chlap dabující černošku) až překvapivě funguje. Kdybych měl filmu něco vytknout, tak by to byla jeho neoriginalita a absence jakékoliv inovace v daném žánru. Naprosto klasická road-movie, která vás bude hodinu a čtvrt bavit, ale potom na ní jednoduše zapomenete.

• 24.6.2015  16:02

Takhle by to dopadlo, kdyby se Kinsgmana pokusil natočit kdokoliv jiný než Matthew Vaughn. A není to špatný. Ve skutečnosti, mě to skutečně bavilo. Má to stejnou energii jako Kingsman a herecké obsazení je úžasné. Hailee Steinfeld se pro svojí roli naprosto hodila a předvádí skvělou práci. Sophie Turner aka Sansa je možná to úplně nejlepší na tomhle filmu, svojí roli prožívá a je neskutečně bad-ass. Jessica Alba hraje obdobnou roli jako ve filmu Spy Kids 4D, ale tady i trochu někoho škrtí a vypadá u toho dost hustě. Samuel L. Jackson si asi nevšimnul jména filmu, a myslel, že dostal scénář ke Kingsman 2 :D Thomas Mann je obrovský sympaťák a nejvíc jsem mu fandil. Nejvtipnější je ovšem, překvapivě, Disney Channelovská herečka Dove Cameron, která má opravdu super hlášky. Moc doporučuji a přijde mi, že to hodnocení je tedy opravdu nízké. Strašně jsem si to užil a určitě to někdy uvidí znovu ;-)

• 23.3.2016  23:55

No... Vemte si první půlku filmu Strážci - Watchmen a druhou půlku Man of Steel. Prohoďte si možství superhrdinů, spojte je a máte Batman v Superman. Jestli vám to zní super, tak jako mě, tak jasně doporučení. Velmi temné, drsné, hluboko-myslné a promyšlené. Nechci si stěžovat na Marvel, ale takového filmu, jako je Dawn of Justice se od nich nikdy nedočkáme. Herecké výkony jsou na samotné špici, v čele s Eisenbergem a na vedlejších kolejích s Fishburnem a Ironsem. Ben se na Batmana opravdu hodí. Holly Hunter byla v prvních reakcích velmi chválená, ale dle mého se na plátně tedy moc neohřála. Jen tak mimochodem, bude to chtít po vás poměrně velké znalosti komiksů a předchozích DC filmů, takže by se hodilo mít někoho, kdo se vyzná, sebou v kině, jakožto "Mr. Explonation". A já jednoho takového, který by na to šel doprovolně znovu znám...😏

• 18.10.2015  14:03

Pravděpodobně nejlepší DC animák, a rozhodně to doporučuji každému, který se těší na Suicide Squad, protože by je tohle mohlo skvěle připravit ;-)

• 25.9.2015  23:18
    Beowulf (2007)

Angelina je asi to jediné, co bych opravdu vyzvdvihnul. Všechno ostatní a celková vizuální stránka vás přestane bavit po 10 minutách a začnete si říkat, že by to bylo mnohem lepší s normálními herci. Grandel vypadá jako z Dračího doupěte a celkově to i přes obrovský rozpočet vypadá ošklivě. Nedoporučuji, stačí si najít na youtube tu scénu s Angelinou. Rozhodně nejhorší Zemekisův motion-capture film! Doufám, že jsem tímto mého profesora dějin literatury potěšil, protože se při každé knize obracím na film a jeho to strašně štve :D Ještě ale zkusím verzi s Butlerem, aby se neřeklo ;-)

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12