• Krátkometrážní

Jedovatý břečťan (1992)

Tento film nese na svých bedrech dvě obrovské lži. "Průlomová" role Drew Barrymore v "erotické" "thrilleru". A druhá je: "Hraje" Leonardo DiCaprio. Za prvé, Jedovatý břečťan není tak hloupý jak se zdá. Děj je o tom, jak si holka udělá kamarádku a ta (Drew Barrymore) začne pomalu ovládat její (Sara Gilbert) rodinu zevnitř. Zní to zajímavě. Matka má smrtelnou nemoc a Drew je tak pozitivní, že dá matce chuť do života. Otec je chlípník a Drew ho přitahuje. Drew to nevadí a ráda ho obšťastňuje. Sara Gilbert začíná být nervózní, protože se začne od své rodiny odcizovat. Dál už bych musel spoilerovat. Celkově je nejedná o špatný film. Herecky to všichni zvládají. Drew už není děvčátko z E.T. - Mimozemšťan, ale rozhodně se nejedná o "průlomovou" roli, protože tenhle film nikdo nezná, ani neznal ;-) Sara Gilbert je dobrá, i přesto, že její postava rozhodně nepatří mezi ty nejsympatičtější. Ano, málem bych zapoměl. Ten Leonardo. Ten je v celém filmu 5 vteřin a dělá stunt. To, že je napsaný v obsazení je pouze klamání zákazníka :D

V nejlepším zájmu dětí (1992) (TV film)

Naprosto srdcervoucí! Tohle je neskutečný. Na první pohled tak nevinné. Nic jsem od toho neočekával a najednou tohle. Tohle byla prostě bomba. Všechno je na tomhle filmu skvělé. Nejlepší jsou ovšem herecké výkony. Sarah Jessica Parker mě neskutečně překvapila a svojí roli skvěle utáhne. Hraje ženskou, která na tom opravdu není psychicky dobře a já jsem jí to všechno žral z rukou. Nenechte se ale oklamat, není totiž hlavní postavou. Tou je totiž nejstarší dcera Jessi, kterou naprosto skvěle zahrála Lexi Randall. Píšou, i na konci je klasická titulková sekvence alá ,,co bylo dál", že to je podle skutečného příběhu. Zajímalo by mě, na čím vyprávění je to založeno. Vypadá to ale neskutečně realisticky a ne jednou mi šel mráz po zádech. Chci víc takových filmů. Doporučuji každému, jednoznačně.

Mumínci (1990) (seriál)

TOP depresivní pohádka mého dětství.

Sám doma (1990)

Číslo 23 v našem vánočním "maratonu" je ve Státech obdobná klasika, jako u nás Tři oříšky pro Popelku. A v mém srdci stejně tak ;-)

Doručovací služba čarodějky Kiki (1989)

Moc hezký a jedinečný animák od Mijazakiho, který zahřeje u srdce, ale na lepší kousky od něj jako Cesta do Fantazie to nemá. Stejně to je jeden z nejlepších dětských filmů a kdybych měl malé dítě, tak bych mu to musel pustit, jinak bych se musel zastřelit :-)

Sněhurka a jak to bylo dál (1989)

Dokonalý dětský film! Všechno na tomhle filmu je tak neskutečně kouzelné, počínaje rozpustilou animací, přes strašidelné scény, z kterých možná budou mít děti i bobky až po krásný český dabing a skvěle přezpívané písničky. Tohle mohu jen doporučit, a to všem dětem. Bez výjimek. PS: Člověku, který tento komentář je 14, a na některých scénách se také bavil, takže na to může bez problému koukat i více generací ;-)

Krásná mimozemšťanka (1988)

Čas od času prostě potřebujete něco tripovitého a kouzelně 80-desátkového. Tohle vaše požadavky rozhodně splní. Absurdní zápletka, zábavná Kim Basinger, které sekunduje Dan Aykroyd + mladičká Alyson Hannigan. Já toho víc nepotřebuji a příjemně jsem se nad celkovou absurdností opakovaně zasmál. Nemusí to sednout každému, ale hlavně mladší generace se dle mého názoru bude u tohoto královsky bavit ;-)

Mystic Pizza (1988)

Jeden z úplně prvních filmů Julie Roberts a úplně první Matta Damona tedy nebyl žádná pecka. Filmu nejvíce ubližuje jeho dlouhosáhlá stopáž, která mu krade jeho půvab. Hezké překvapení bylo, že se to celé točí kolem jídla, a to já mám rád ;-) Vcelku to je ovšem pouze standardní romantická komedie, která nevybočuje z řady. Jediné originální je, že vlastně sledujeme tři takové romantiky dohromady, protože se díváme na 3 sestry a jejich lásky. To je vcelku zajímavé. Pokud opravdu nemáte co dělat, tak si to možná dejte, ale jinak tu je veliká řada jiných a lepších ;-)

Výkřik ve tmě (1988)

Bohužel se tu setkáváme s velice opomíjeným kouskem z filmotéky Meryl Streep. Ještě si pamatuji, jak nám asi ve čtvrté třídě na základce naše třídní učitelka vyprávěla příběh, který se právě stal předlohou tohoto filmu. K filmu jsem se ale nakonec dostal velikou náhodou. Nebojte se toho, a puste si to. Meryl tady ukazuje úžasný výkon a nominaci na Oscara se ani nedivím. Ostatní herci jsou také velice příjemní. Je tu dokonce i velice hezká kamera Iana Bakera, který většinou točí jenom sh*ty. Chtěl bych, aby tento film vidělo více lidí, než kolik vidělo třeba Jack a Jill. Smutný osud tohoto filmu :-(

Alf - Alfovy výjimečné Vánoce: část 1. (1987) (epizoda)

Alfovy VÝJIMEČNÉ Vánoce nejsou až tak výjimečné. Je to rozhodně rozdílné od původního seriálu. Je tu méně humoru, ale lepší příběh a scéna ve výtahu byla opravdu skvělá.