• Krátkometrážní

Zázraky z nebe (2016)

Tenhle film mě naplnil radostí. Radostí, že po neskutečných 10 letech má Jennifer Garner konečně další film, ve kterém hraje hlavní roli. Radostí, že se režisérka mého oblíbeného DCH filmu Lemonade Mouth se dostává postupně k větším filmům. Radostí, že se takhle krásný příběh dostává mezi širokou veřejnost i mimo Státy. Nejsem věřící, natož křesťan, a tenhle film mě v tom rozhodně neovlivnil. Myslel jsem si, že to bude nějaká neskutečná křesťanská agitka, ale ve skutečnosti, je to jenom natočené podle skutečné události, která má křesťanský podtext. Takže, neříkám, že se tvůrci tohoto filmu nesnažili zacílit se na křesťanskou společnost, ale, pokud máte trochu porozumění, bez víry si ho užijete i vy. Jsem hlavně rád, že tuhle skutečnou událost nevyplácali na nějaký levný, debilní LifeTime film, ale dali tomu solidní rozpočet, sehnali skvělou herečku (Garnerová) dobrou režisérku, kvalitního kameramana a tak dále. Všechno na tomhle filmu je kvalitní a čisté. Největší plus tohoto filmu je ovšem to, že ve mě dokázal vymanit emoce. 2x slzičky proběhli. A za to já dávám vždy hvězdičku navíc. Není to spravedlivé, ale je to moje hodnocení. Jinak je to hezký film na sobotní odpoledne pro celou rodinu.

Jako ty (2015)

Až nebezpečně připomínající levná verze Dárce z roku 2014, ale i přesto velmi atmosférická romantika. Vůbec, ale vůbec, nečekejte sci-fi typu Star Wars nebo Pátý Element. Dokonce i Ex Machina mi přišla oproti tomuto jako epické výpravné sci-fi. A to ještě v Equals nejsou žádné triky. Tímto způsobem se režisérové většinou snaží upozornit na příběh. Ten je tady sice prostě jednoduchý, ale o to více okouzlující. Herecké výkony jsou skvělé. Nicholas Hoult přesvědčil, že nenechá svojí hereckou kariéru ve svojí nejznámější roli bezduchého a humorného jezdce v Mad Maxovi. Doufejme, že i nadále bude brát tyto charakterní role, protože mu jdou obdobně skvěle. Ať už si o Stewartové říkáte co chcete, už to není Bella z Twilightu. Ani zdaleka ne. Za každou svoji novou roli dostává lepší a lepší ohlasy a jestli v tomto trendu bude nadále pokračovat, možná se dostaneme ještě k prestižnějšímu ocenění, než její César za Sils Maria. Z vedlejších rolí bych vypíchnul Jacki Weaver v roli staré a zkušené ženy, která ji velmi sluší. Mimo herecké výkony ale zaujme i audio-vizuální stránka tohoto filmu. Kamera je přitažlivá a hudba je, hlavně v druhé polovině filmu, naprosto úžasná. Režie je taková... zajímavá. V kladném i záporném slova smyslu. Do té doby, než to mezi Nicholasem a Kristen propukne, tak je ta režie taková "meh", ale hned potom to díky jeho zkušenostem s romantickým žánrem (Like Crazy) skvěle funguje. Nicméně, nenechte se zmást označením sci-fi a pokud hledáte romantiku na pozdní večer, tak je tohle ideální. Když se vám totiž nebude líbit, tak u něj, dle mého, bez problémů usnete ;-)

Všechno, co mám (2015)

Na film jsem se strašně těšil a už velmi dlouho jsem se ho snažil sehnat. Dneska se mi to povedlo, tak jsem si ho okamžitě musel pustit. Nezklamalo mě to, ale zřejmě jsem čekal něco jiného. Čekal jsem lesbický dramat. Ten ovšem končí po 30 minutách a poté se odehrává soudní drama. To je žánr, který mi vůbec nevadí a tady byl skvěle odvedený. Mě ta chemie mezi Pageovou a Moorovou přišla dobrá a Ellen už ani náhodou není ta Shadowcat z X-Menů jako si jí pamatuji. Julianne má druhý rok za sebou nemocnou roli. Za tu první v Still Alice dostala Oscara, tady se bohužel žádného velkého ocenění nedočkala. Ona by se také špatně oceňovala, když film nemá v podstatě hlavní postavu. Na začátku to vypadá, že to budou obě ženské hrdinky, ale po té první půl-hodině filmu děj přeberou pánové, výslovně Michael Shannon a Steve Carell. Michael je ten vážný, který se snaží bojovat za nemohoucí Julianne. Steve je tzv. "comic-relief", tudíž postava, která slouží hlavně pro odlehčení atmosféry vážného tématu a skvěle se mu to daří. Film bych přirovnal k Miss You Already s Drew Barrymore a Toni Collete. Na oboje jsem se těšil, oboje mi dalo něco jiného, než jsem očekával, ale oboje stále skvělé.

Signál z neznáma (2014)

Velmi silný filmový zážitek. Na to, že tento film měl rozpočet 4 miliony dolarů (což je opravdu velmi málo, pokud mluvíme o standardních rozpočtech filmů z roku 2014), tak je ta výprava naprosto skvostná. Zajímavé postavy, kvalitně zahrané a takový mind-fuck moment na konci filmu jsem už dlouho neviděl. Trošku filmu uškodilo pomalejší tempo, díky kterému se stává film poměrně nudný, co se týká romantických scén. S dívčí hrdinkou jsem měl vlastně problém, protože pro film to byla zcela zbytečná postava. Chápu, potřebujeme romantickou zápletku, i když už je 21. století, ale když už, tak jí udělejte alespoň podstatnou pro celkový děj. Nicméně, jedná se rozhodně o výjimečný film, který se bohužel ztratil v propadlišti filmových dějin. Pokusme se společně ho z ní zase dostat na výsluní, kam právoplatně patří ;-)

Hra peněz (2016)

V mém pohledu se tu setkáváme s prozatímním nejlepším filmem roku 2016! Opravdu jsem nečekal, že by mě zrovna tenhle film s prakticky žádnou reklamní kampaní dokáže takhle nadchnout. Film je po všech stránkách perfektní. Nejvíce mě překvapila režie Jodie Foster, která není primárně režisérkou, ale tady odvádí přímo Oscarovou práci. Takhle napnout diváka a seznámit ho s postavou do takové hloubky v pouhých 95 minut je opravdu neskutečné. #JodieForOscar! Co se týká hereckých výkonů, tak se tu setkáváme s další bombou. Film se točí hlavně kolem Georgeho, který má svoji postavu postavenou na charizmatu a toho má Clooney na rozdávání. Julie je sice na plakátech, ale ve filmu opravdu pouze sekunduje, ale nějaká ta vypjatá scéna padne a ty Robertsová, jako vždy, zvládá skvěle. V (tak už neexistující) reklamní kampani je ovšem velmi upozaděný Jack O'Connell, který s Georgem hraje hlavní pár a odvádí stejně tak kvalitní herecký výkon. Na toho si začnu dávat pozor. Od scénáristů seriálu Grimm jsem také nečekal žádné zázraky, ale tady odvedli skvělou práci. Jediné, co by se dalo úspěšně vytknout, je velmi patetická hudba. I přesto, mohu pouze doporučit!

Lovec: Zimní válka (2016)

Musím přiznat, že jsem se na tenhle film až extrémně těšil. To většinou ale nevěstí nic dobrého a výsledný film skončí zklamání. Což se bohužel stalo i v tomto případě. Začíná to velice slibně s démonickou Charlize Theron. Její postavu jsem si zamiloval již v prvním díle a tuhle svini si prostě musíte zamilovat. V tomto díle se ještě přidala její sestra (která VŮBEC není Elsa z Frozen) Freya, Ledová Královna. Příběh začíná tak naprosto blbě naaranžovanou zápletkou, že vám je od prvního okamžiku jasné, kdo to udělal. Pak se, bohužel, posuneme k hlavní postavě filmu, Lovci. Ten je nudný a Chrisův papundeklový herecký výkon mu rozhodně nepřidává na sympatičnosti. Jo, a Jessica Chastain je jenom do počtu, protože by nikdo nešel na film, o dvou zlých sestrách, které se hádají o svoje království, mají magické schopnosti, úžasné kostýmy a hrajou je oceněné herečky. Divák přeci potřebuje tu dementní, nezajímavou a velice násilnicky do děje nacpanou romantickou podzápletku. Ježíšmarjá, už je přeci rok 2016. Nicméně, pokud by se z filmu kompletně vystřihla postava Lovce + té random nové ženy, bylo by to mnohem lepší. Myslím, že by se to mohlo stát i kultem, protože herecké výkony Charlize a Emily jsou, jako vždy, naprosto dokonalé, až bych použil výraz lahůdkové. Takhle, to kolísá kolem toho průměru no :(

Babi (2015)

Nevím, jestli nominace Lily Tomlin za tento snímek byla úplně zasloužená, ale film je prima. Grandma je o tom, že vnučka otěhotní, otec nechce zaplatit potrat, za matkou se bojí a jediné rozumné řešení ji přijde dojít za svojí hippie babičkou. Ta si ovšem rozstříhala všechny svoje platební karty a u sebe má jenom 50 dolarů. Poté nastává naprosto standardní road-movie, kdy babička objíždí se svojí vnučkou svoje staré kamarády a shání peníze. Není to špatné. To se navíc ve stopáži 78 minut dělá těžko. Dramatické scény fungují a vtipy jsou povětšinou taky povedené, a to dokonce i v českém dabingu, který s jednou výjimkou (chlap dabující černošku) až překvapivě funguje. Kdybych měl filmu něco vytknout, tak by to byla jeho neoriginalita a absence jakékoliv inovace v daném žánru. Naprosto klasická road-movie, která vás bude hodinu a čtvrt bavit, ale potom na ní jednoduše zapomenete.

Pravdivý příběh herečky (2014)

Tohle si Brittany opravdu nezasloužila! Cílová skupina tohoto filmu je 35-ti letá žena, která netuší, kdo to je Brittany Murphy, je dopoledne, dítě je ve škole a žehlí. To je ideální příležitost. To by ovšem musel mít tenhle film vůbec právo na existenci. Filmaři vůbec nekontaktovali rodinu Murphyové, pravděpodobně ji ani neznali. Protože castingové rozhodnutí, to se opravdu ještě nevidělo. Když si dáte do googlu "the brittany murphy story casting" a zadáte obrázky, zažijete mnohem větší zábavu, než sledováním tohoto filmu. Musím to ale hodnotit jako film, a ten je z technického hlediska solidní televizní podívaná. Proto ta jedna hvězdička. Pokud ale máte tušení, kdo to Brittany Murphy byla, ta tohle opravdu ne...

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

No... Vemte si první půlku filmu Strážci - Watchmen a druhou půlku Man of Steel. Prohoďte si možství superhrdinů, spojte je a máte Batman v Superman. Jestli vám to zní super, tak jako mě, tak jasně doporučení. Velmi temné, drsné, hluboko-myslné a promyšlené. Nechci si stěžovat na Marvel, ale takového filmu, jako je Dawn of Justice se od nich nikdy nedočkáme. Herecké výkony jsou na samotné špici, v čele s Eisenbergem a na vedlejších kolejích s Fishburnem a Ironsem. Ben se na Batmana opravdu hodí. Holly Hunter byla v prvních reakcích velmi chválená, ale dle mého se na plátně tedy moc neohřála. Jen tak mimochodem, bude to chtít po vás poměrně velké znalosti komiksů a předchozích DC filmů, takže by se hodilo mít někoho, kdo se vyzná, sebou v kině, jakožto "Mr. Explonation". A já jednoho takového, který by na to šel doprovolně znovu znám...😏

Inherent Vice (2014)

Omlouvám se všem zúčastněným, ale tohle se opravdu nedalo!