Warcraft: První střet (2016)

***** Tolko mystiky a tak ohromujúco stvárnenej som ešte nikde nevidel. Super fantazijný príbeh. Vymyslené postavy orkov s dokonalým vykreslením. Som v kine žasol. Výprava. Herecké výkony. Niečo úžasné...a vizuálne efekty predčili moje najtajnejšie očakávania a k tomu atmos dolby surround...a je z toho zážitok na dosť dlhú dobu.

Marťan (2015)

Niečo medzi Gravitáciou od Cuaróna a Nolanovým Interstellarom, len s tým, že The Martian končí očakávaným happy-end-om. Miestami psycho-dráma, miestami dobrodužný thriller s prvkami komédie. Pohľad na povrch Marsu alebo ako prežiť na Marse využitím vedeckých znalostí...

Everest (2015)

Pecka film. Top herecké výkony. Zobrazená dramatičnosť rozplakala celé kino. To mylím, že stačí na *****.

Tai ji: Zhang San Feng (1993)

Úplne súhlasím s tým, čo napísal Flipnic. A doplním, že film treba vidieť v origináli s titulkami. Mandarínština je krásne ľúbozvučný jazyk a dabing by pokazil celkový dojem.

V tátově stínu (2012)

Nevedel som sa dočkať záveru. Malo to veľa hluchých miest a nebyť R. De Nira, tak dovidenia... Scenár zaostáva, sem-tam sa človek síce aj zasmeje, no inak dosť uspávajúce prevedenie. Niečo tomu chýbalo...

Útok na věžák (2011)

Nenápadný nekomerčný snímok, ktorý určite pobavil a milo prekvapil. Táto teen-edžerská komédia sa miesi s niekoľkými ďalšími žánrami. Zaujal najmä mladý a neznámy John Boyega -> asi nebudem jediný komu jeho tvár pripomína Denzela Washingtona. Sem-tam sa tu mihne anglický komik Nick Frost. Minutáž je nastavená akurát tak, aby film nestihol diváka nudiť.

Prometheus (2012)

Tento film hodnotím s odstupom času a môžem povedať len toľko, že to bol zabitý drahocenný čas. Dve ** dávam len za vizuálne efekty, ostatné nestálo za nič. Je to akási veľmi nepodarená napodobenina prvého Votrelca. No narozdiel od kultového Aliena toto dielo na mňa pôsobí viac morbídne ako zaujímavo.

Crazy Heart (2009)

A teraz už viem, že Jeff Bridges je aj skvelý spevák... A vôbec sa nečudujem, že dostal za túto rolu Oscara... A tiež som nečakal, že ma zaujme country soundtrack...

Noční běžec (2015)

Nápaditý scenár, trefná zápletka, vyšperkované naháňačky, akcia a napätie. Atribúty, ktoré sú istotou, že neodtrhneš oči od obrazovky a hltáš s veľkým očakávaním ďalšiu a po nej ďalšiu prichádzajúcu scénku. Liamovi to už síce nebehá ako kedysi, no zase raz odviedol solídny výkon. Čo sa Eda Harrisa týka, momentálne ide asi o najvhodnejšieho adepta pre záporácké úlohy. Tak doposiaľ najlepšia akčná krimi dráma pre tento rok!

Krvavý diamant (2006)

Strašne dobrodružné, až moc! Prehnane dlhá minutáž. Herecké výkony dobré, no "Kaprík" nebol v každom momente sústredený na rolu a celkove mi nepasoval na vojnou a bojom ostrielaného típka. Odohral svoj štandard. Zato Jennifer Connelly žiarila v každej situácii a z každého uhla pohľadu. Motív dobrý, príbeh sa snažil diváka chytiť za srdce, najmä pri pohľade na africké deti, ktoré pod zlým vplyvom kumpánov by neváhali zabiť vlastného otca... V niektorých prípadoch boli filmové strihy akokeby nedokončené. Nebyť pekných záberov na prírodu Sierra Leone a Jennifer Connelly, tak by to za **** nebolo.