9. rota (2005)

Veľmi kvalitný film. Prva polovica je trošku rozťahaná ale akonáhle sa dostanú do skutočnej vojny, tak sa film začne rapídne zlepšovať. Skvele spravený koniec len završuje toto kvalitné dielo.

Battlestar Galactica (2004) (seriál)

V prvej časti ma prekvapila hudba. Chvíľu trvalo, kým som si zvykol ale teraz ju hondotim ako nezabudnuteľnú. Skvelá akcia, pribeh, herci a výkony a perfektne spracované postavy. Presvedčivé interiery lodi. Trošku sa mi zdalo, že tretia séria sa mení v nasilu nadstavovanú kašu ale našťastie sa mi to nepotvrdilo.

Cellular (2004)

Pohodová, svižná akčná zábava, ktorú však nesmiete brať príliš vážne. Dej je plný klišé a jeho základný motív je nelogický až hrôza ale pokiaľ nad tým veľmi nerozmýšľate tak vás čaká 100 minút zábavy.

Hvězdná brána: Atlantida (2004) (seriál)

Spin-off trpiaci silno zostupnou tendeciou rastu kvality. Prva polovica prvej série je taký pomalší rozbeh. Potom pride viac menej vrchol seriálu a od polovice druhej série ide o viditeľné zhoršovanie kvality. Zmena nastane na prelome 3 a 4 série kde je zopár dobrých dielov ale celkovo je 4ta séria veľmi slabá a až v piatej dostáva seriál nový náboj s príchodom Picarda do hlavnej ulohy, ale už sa to nemôže rovnať prvej sérii.

Království prstenu (2004) (TV film)

Pre mňa osobne jedno z najlepších fantasy posledných rokov. V konečnom dôsledku dávanm dole hviezdu len za TV spracovanie a výpravu ktorá je bohužiaľ do oči bijúcy priemer.

Noční hlídka (2004)

Filmové adaptácie knihy sa málokedy vyrovnaju knihe, ešte zriedkavejšie ju predčia. A pokiaľ ani režisér a ani scenárista netušia o čo v knihe v skutočnosti ide, mame zamiesené na hluposť. Nočná hliadka vyzerá ako keby scenárista vzal každu 10tu stranu knihy a spravil scénar. Nevadí, že sa sustredí len na prvý príbeh, je to rozumná voľba, vadí že ten príbeh oklieštil tak, že je to absolutný chaos aj pre čitateľov. A keď k tomu pridáme nesympatické, ploché postavy, hrané nesympatickými hercami tak to dobre asi nebude. Efekty ušli, a takisto miestami soundtrack. Ten je však aj kameňom úrazu, keďže na niektorých miestach trha uši. Je to chaoticka nuda, ktorá však miestami dokáže vytvoriť tak skvelú atmosféru, až je človeku ľúto, že netrvá celý film.

Poslední mise (2004) odpad!

Ach bože prečo? Toto je hovadina na entú. Steven skončil už dávno a toto je len ďalší klinec do rakvy. Steven sa asi usiluje aby z nej nevypadol ani nahodou.

Resident Evil: Apokalypsa (2004)

Oveľa slabšií film ako prvý diel. Neprehľadná akcia a zle spravené súboje. Nad kvalitou posledného monštra by človek skôr zaplakal. Dejovo to rozvíja myšlienku prvej časti a dvere pre dalšiu zostali otvorené.

Válka policajtů (2004)

Film mal dobrý dej aj bol dobre zahraný ale hudobná zložka to absolutne potopila. Pri tej hudbe sa človeku tak chce spať a nič viac.

Vesnice (2004)

Nehorázna nuda. Ľutijem že som s tym zabil čas a keďže som to videl v kine tak ľutujem dvojnásobne.