Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Po shlédnutí pěti sérií (téměř, ještě fous z té pětky zbývá) se konečně můžu s klidným srdcem pustit do hodnocení... Ano, How I Met Your Mother je jedna velká vykrádačka Přátel a některé díly jsou dokonce snad jejich klonem, ale mě je to úplně fuk. Já se královsky bavím a po každém dílu utírám obrazovku od slin, které jsem v průběhu sledování vyprskl. A utírám je rád :)

Jak vycvičit draka (2010)

Chcete vidět animovanou verzi Avatara? Pak běžte na Jak vycvičit draka! A vězte, že třeba u takového letu na drakovi mezi skálami vás bude mrazit tisíckrát víc než u toho samého letu (akorát na ptákovi) v Avatarovi. Jojo, takovou to má sílu.

Vlkodlak (2010)

Jděte do kina, kde film "ohulí" na maximální únosnou mez a dáte pět. A to i přesto, že Anthony Hopkins zde skoro nehraje a jen odříkává suše scénář (a sám tomu říká životní výkon v roli bezcitného otce), i přesto, že šéf-inspektor vypadá jako Pavel Bém (a sympatický je asi taky tak), a také přesto, že je to prostě jenom remake. Fakt, uvidíte. Důležité je opravdu ale to volume doprava.

Monamour (2006)

Věřili byste, že dokáže někdo natočit film přesně na pomezí klasického "eroťáku" a pořádného porna a ještě to celé umí pokládat za velké umění? Tak jestli ne, podívejte se na Monamour. Herecké výkony jsou šílené, děj je vlastně taky o ničem,... ale co mi je po tom, jestli to má nějakou hlubokou myšlenku nebo ne, já sháněl tenhle večer erotiku a té je tu koňská dávka. Monamour mě prostě uspokojilo. Doslova...

Prokletý ostrov (2010)

DiCapria jsem po Romeovi a Julii nesnášel, po Titanicu mi už jen nevadil, v Pláži se mi dokonce začal líbit, po Chyť mě, jestli to dokážeš, jsem Lea dokonce miloval. No a teď po Prokletém ostrově? Začnu DiCapria sledovat a sexuálně obtěžovat, protože to co tu předvedl, to si zaslouží potlesk. A díky i Scoresesemu, že dokázal všechno ukočírovat a natočit film, po kterém jsme se s přítelkyní ještě hodinu dohadovali, jak že to vlastně s tím závěrem myslel.

Avatar (2009)

Tak pěkné to je, což o to - největší bomba je Avatar určitě pro ty, kteří ještě žádný film ve 3D neviděli (a na to podle mě vsázel i sám velký Cameron), ti ostatní nadšeni možná budou, možná ne. Kažodpádně po řemeslné stránce je Avatar hodně dobrý film, po příběhové stránce už to trochu kulhá. Hlavní věc, kterou nechápu, jsou ovšem ty obří zisky, které film v tak krátké době vydělal. A to hlavně v porovnání s Titanicem. Titanic byl totiž pro všechny, každá sorta si v něm něco našla - puberťačky ucíkávaly z DiCapria, mámy od rodin tu měly romantiku, tátové a synové zase katastrofu a důchodci si zavzpomínali na staré dobré časy. Ale Avatar? Avatar je víceméně akční film, na který by moje mamka nikdy nešla a důchodcům bude z 3Dčka tak akorát blbě. Avatarovi prostě nevynesl titul "nejzizkovější film všech dob" film samotný jako takový, ale hlavně důkladně promyšlená reklamní kampaň, strategie a taky prostě a jednoduše celosvětově dražší lístky právě za to 3D. Nu ale což, to se taky počítá. Čtyři. PS - Po shlédnutí Jak vycvičit draka 3D snižuji hodnocení na 3 hvězdy. Ať chcete nebo ne, tak pro mě byli Draci o několik chlupů lepší než Avatar.

Sherlock Holmes (2009)

To nám to ten rok 2010 pěkně začíná, což?

Já-tě-vidím.com (2006)

Za tu maminku masturbující ve vaně (navíc v podání Rosanny Arquette) si tenhle film míň než čtyři hvězdičky prostě nezaslouží. Ale vážně - konečně je tu film, který přináší do typických amerických teenage komedií aspoň trochu originální námět a není to zase to tisíckrát ohrané "já jsem maturant a chci ztratit panictví". Joo, ale ta maminka byla stejně dobrá... :)

Závrať (1958)

Tenhle film je dlouhý. Hodně dlouhý a zbytečně dlouhý. A většinu z celé té dvouhodinové stopáže bohužel vyplňuje jen jakési love story, které by se krásně vyjímalo na poličce mezi "červenou knihovnou". Závěr jako vždy Hitchcock umí a kvůli těm třiceti posledním vteřinám (a nějakým dvěma třem scénám) se vyplatí shlédnout tuhle romanci až do konce. Ale koukat se znovu? To fakt ne. A ruku na srdce, kolik lidí by Vertigu dalo pět hvězdiček, kdyby nebylo v kolonce režisér vyplněno jméno Alfred Hitchcock? No, aspoň jsem si u toho vyžehlil košile do práce.

2012 (2009)

Tak jak nám dopadla Noemova archa 21. století? Do kina se na to asi jít vyplatí - už jen kvůli vizuálnímu zpracování, které doma tak nevynikne a je to to hlavní, co drží film nad hladinou rozbouřených oceánů léta páně 2012. Jinak je to ale od začátku až do konce jedna velká pohádka. Možná je to ale první film v historii, ve kterém se američtí tvůrci přestali navážet do Rusů a dokonce je v jedné scéně vykreslili jako jedny z největších lidumilů na planetě Zemi. Jen houšť ;)