drozdy1

drozdy1

Jarda Bártl

okres Hradec Králové
Velký filmový nadšenec

6 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Sedm (1995)

  SE7VEN jsem dlouho odkládal a musím říct,že to byla největší chyba. Fincher byl pro mě vždycky pan režisér,ale tento film byl tak strhující a úžasný,že nemůžu jinak než si přidat SE7EN do mé TOP 10 filmů a Finchera do mé TOP 10 režisérů. Tenhle film si to prostě zasloužil a to jsem do teď věřil,že nejlepší psychothriller je MLČENÍ JEHŇÁTEK (také bylo výborné , ale SE7EN ho o něco málo překonalo). A koukat se na teprve vycházející hvězdu Brada Pitta je také ohromující,protože hraje opravdu výtečně a to samé mohu říci i o Freemanovi a Spaceyovi a vlastně všech ostatních. Geniální film! 100%.

 • poster

  Dokonalý trik (2006)

  DOKONALÝ TRIK je DOKONALÝM FILMEM ! Hodnocení: 98%.

 • poster

  Temný rytíř (2008)

  Naprostý vrchol nejlepší trilogie všech dob! Hodnocení: 98%.

 • poster

  Zmizení (2013)

  Nejlepší ve svém žánru a zároveň jeden z nejlepších filmů co jsem kdy mohl vidět. Jake Gyllenhaal je herecký génius a všechny role mu vždy padnou přesně. Hodnocení: 98%.

 • poster

  Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

  V životě jsem v kině neseděl takto připoutány k sedačce a čuměl s otevřenou pusou jako u tohoto filmu. Ještě před měsícem jsem ani nepomyslel,že bych na Mad Maxe jel , ale po kladném hodnocení zde na ČSFD a zahraničním IMDb jsem rozhodl,že na film půjdu. Udělal jsem to nejlepší co jsem mohl a neumím si představit,že bych film viděl poprvé někde jinde než-li v kině. Nestalo se mi,že bych po filmu chtěl ihned zpátky do sálu a znovu se podívat na tu úžasnou akční jízdu se skvělými herci,efekty,masky,auty,hudbou,výpravou a mnoho dalšího.Soundtrack je naprosto epický a dlouho jsem takovou hudbu ve filmu neslyšel. Samozřejmě musím zmínit kytaristu a bubeníky na autech při neuvěřitelné akční dvouhodinové jízdě bez zbytečných okecávaček,které stejně nic nevyřeší a jenom by to zpomalovalo film. Chci to vidět znovu a znovu,protože tento film se jen tak neokouká. Tom Hardy je pan herec a to ani nemusí moc na platně mluvit a to samé se dá říci o všech a herecké trio je boží. DOKONALOST.PS: Možná jsem se tu opakoval,ale tento film naprosto epické dílo ! Hodnocení:99%.

 • poster

  Zmizelá (2014)

  Po každém zhlednutí tohoto skvostného snímku začínám zjišťovat jak moc je pravdivý. Fincher opět zabodoval a Ben Affleck se překonal. Hodnocení: 98%.

 • poster

  Gone, Baby, Gone (2007)

  Všechno je to dokonalé (herci, scénář, režie) a tuto dokonalost potrhává extra silný a hodně překvapující konec! Bene ty jsi třída! Hodnocení: 98%.

 • poster

  Donnie Darko (2001)

  Myslím,že Donnie Darko patří mezi filmy,které nemají jednoznačné vysvětlení. Tím pádem to podle mě každý vstřebá jinak. Ikdyž film nemá jednoznačné vysvětlení u mě vyvolal pocit jaký jsem filmu dlouho neměl. To jak je postava Donnieho popsaná je až neuvěřitelné a když k tomu hraje výborný Jake Gyllenhaal,tak je to opravdu jednohubka. Kromě skvělého mysteriózního příběhu to má také moc pěkné romantické pasáže a konec filmu mi nahnal slzy. Ikdyž jsem čekal,že bude představovat ve filmu Patrick Swayze ''něco víc'',tak mi to nakonec ani nevadilo. Co bych ještě chtěl vyzdvihnout jsou naprosto boží soundtracky,které silné momenty filmu posouvají o třídu výše. Tento film jsem rok odkládal a teď mě to trošku mrzí. Hodnocení: 98%.

 • poster

  Mission: Impossible - Fallout (2018)

  Tento film bych se nebál nazvat téměř revolucí akčního filmového měřítka. Surové a perfektně ozvučené akční scény jsou do puntíku dokonalé a kaskadérské kousky Toma Cruise dlouhou dobu nikdo nepřekoná (možná nikdy). Film neustále graduje, pořád se něco děje a prakticky nemá hluché místo. Příběh mi připomínal hlavně třetí díl této série kdy se Ethan Hunt opět dostává na úplné dno, platí za své činy, které kdy dopustil. Tento film pojednává hlavně o tom jak hlavní postava obětovala celý život tomu aby zachraňovala životy jiných, protože kdyby to nedělala vždycky by měla výčitky. Tým kolem Hunta jako Benji, Luther a samozřejmě Ilsa jsou opět vynikající a týmová chemie a spolupráce funguje jako nikdy předtím. Nová postava Augusta Walkera, kterého ztvárnil vynikající Henry Cavill je prostě mašina, která se před ničím nezastaví a slouží jako takový Huntův protiklad. Hudební podkres, který má na svědomí Zimmerův žák Lorne Balfe je dost silně inspirovaný Temným Rytířem, ale to mi nijak nevadí, protože ve filmu hudba extrémně funguje hlavně při akčních pasážích (seskok z letadla, automobilová naháněčka v ulicích Paříže, vrtulníková pasáž v Kašmíru). Pro mě nejlepší film roku s nejlepšími kaskadérskými kousky, které jsem kdy viděl a společně s posledním Mad Maxem i nejlepší akční film poslední dekády. Těšil jsem se strašně moc a moje očekávaní byla překonána. Tento film totiž na plné čáře předběhl i letošní, docela povedené Avengers, které vyhráli nad tímto dílem maximálně v počtu CGI efektů, které Fallout prakticky nepoužívá (což je obdivuhodné na takovýto film) a to je pro mě mnohem větší plus než kdejaká velkolepá CGI prošpikovaná akční blbůstka. Pokud chcete akční film až na dřeň - je vaší povinností vidět tento film a myslím, že nezůstanete jen u první projekce, ale že si tento film budete chtít vychutnat víckrát. To co byl Skyfall pro Bonda je Fallout pro MI sérii. Hodnocení: 96%.

 • poster

  Skyfall (2012)

  Určitě nejlepší Bondovka a určitě jeden z nejlepších akčních filmů ! Hodnocení:95%.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace