• Thriller

47 metrů (2017)

Funkčný, priamy a pomerne jednoduchý animal horor, ktorý sa s ničím nebabre, nič nenaťahuje a verne simuluje klaustrofobické pocity uviaznutia pod hladinou.

Hush (2016)

Typický trojkový home invasion horor s rýchlym pádom a príjemným gore. Hlavná hrdinka je hluchá a nemá, avšak v niektorých prípadoch ako keby pozabudne na svoje sluchové postihnutie. Autori filmu si zrejme mysleli, že sluchovo postihnutí ľudia majú problém s priestorovým vnímaním. Len tak sa dá vysvetliť, že si žena nevšimla muža v maske za presklennými dverami, ktorý jej kýval, búchal do dverí a pomocou mŕtvoly robil otlačky. Na toto je novonabudnuté postihnutie avšak zabudli vo zvyšku filmu. Rovnako som nepochopil, prečo nevolala políciu. 7 minút sa túlala po byte, stresovala a zavolať fízlov sa rozhodla v momente, kedy jej zamaskovaný ujo vyhodil elektrinu. No a v neposlednom rade, mrzelo ma, že si dal chlap dole tú masku tak skoro, stratilo to na creep faktore. Koniec bol hrozný taktiež, skôr by som privítal ten z jej predstavy.

Les sebevrahů (2016)

Pre mňa obrovské sklamanie. Les samovrahov je téma veľmi bohatá, avšak vyplniť ju dvojičkami, ktoré cítia jedna druhú telepaticky mimo telovo je absolútne trápne patetické, hororovo škôlkarske. Scén z lesov a "halucinácií" je tu veľmi z nejakého dôvodu zanedbane málo a film sa viac snaží hrať na ľudské nebezpečie. Predvídateľnosť všadeprítomnej rodinnej tragédie je bez chuti. Naťahovanie diváka akože napätím neistými scénami na ktoré dal odpoveď aziat na začiatku filmu som nepochopil. Záver si autori mohli odpustiť. to lacné "for fun" cgi a lá "ha, je po titulkách, ešte jeden scare si dáme" zabilo zvyšky zľutovania k filmu. Slabota, bieda.

Little Dead Rotting Hood (2016) odpad!

Film, ktorý má od hororu ďaleko ako ja k výhre Lotta, preto sa schováva v kostýme hororovej komédie s malou chybičkou, nič vtipné v tomto filme nie je. Našiel som tu trápnosť, úbohosť, nudu a cecky s vagínou. Neviem, aký mali rozpočet, ale tá baba dala dole nohavičky pred kamerou za málo peňazí. Ale moja chyba, čo iné by som mohol očakávať od niekoho, kto v jednom roku spraví pubertálnu komédiu Bikini on spring break a "horor" 13/13/13, všakže...

Mastnej škrtič (2016)

Mrzia ma komentáre niektorých ľudí. Ide o veľmi zvláštny film, ktorý v zvláštnom štýle sfetovaného Wesa Andersona vzdáva hold osemdesiatkovým trash filmom a nepodareným slasherom, čo v konečnom dôsledku umožňuje filmu vytvoriť si vlastnú identitu absurdity poháňanej sexualitou. Hosking so svojim parťákom pre divákov pripravili guču divočiny v ktorej sa ľudia vedia pohádať o čistej vode, o tom z čoho sú čipsy či o tom, kto si vydobyje srdce krásnej dievčiny. Absurdné dialógy, dlhé pauzy, nezmyselné hádky a groteskné scény na ktoré nikto nezabudne. Štyri hviezdy za to, že mal niekto gule niečo také natočiť a drží si to humornú laťku absurdity vysoko. Som rád, že sa točia aj takéto veci.

Neon Demon (2016)

Film o prázdnote priemyslu, jeho lesku a kanibalistickom pôsobení na spoločnosť všetko transformuje aj do svojej formy. Film je krásny, bez rozťahanej a zreteľnej myšlienky aj prázdny. Bohužiaľ aj veľmi pomalý. Ide o to, že Nicolas všetko hodil na formu, čo je v tomto prípade pochopiteľné, avšak z filmu to robí len peknú zaujímavosť a vizuálnu skúsenosť, nie film na nočné premietanie- pokiaľ nerátame posledných 20 minút, kedy Nicolas predvedie aj svoj hororový talent.

Oasis: Supersonic (2016)

Pre mňa ako fanúšika Oasis mal tento dokument značný význam a počuť bývalých členov kapely, ľudí okolo kapely a rodiny rozprávať o tom, čo to celé bolo a čo to vlastne znamenalo, bolo neskutočné. Veľmi zábavný dokument plný nostalgie, ktorý sa dotýka aj niektorých ťažších tém. Myslím,že aj pre ľudí, ktorí majú Oasis v paží a aj pre tých, ktorí ich neznášali,môže mať film význam.

Očista: Volební rok (2016)

The Purge je mojim guilty pleasure. Tentokrát sa im obzvlášť podarilo kvalitne navodiť apokalyptickú atmosféru a šialenstvo bolo cítiť viac, než po minulé časti. Masky nádherné, symbolizmus krásny. Kacia a napätie na úrovni. Spokojnosť.

Playing with Dolls: Bloodlust (2016) odpad!

Išlo o moju prvú skúsenosť s Perezom a absolútne som netušil, že ide o "druhú časť." Preto som si pripravil pekný komentár o tom, že sa Perez snažil urobiť naschvál a úmyselne zlý homage 80. slasherom s tým, že hudba bola odporná, herci boli úmyselne zlí, scenár bol sračkoidný a strih približne na rovnakej úrovni. Chcel som komentár uzavrieť tým, že je jedno, že autor spravil úmyselne zlý a trápny horor, stále je to odpad a utešovať sa úmyslom je pod úroveň. No teraz som zistil, že Perez má na svedomí tých odpadov viacero a tak zrejme nejde o vtipný. uletený a študentský úmysel, ale o absenciu akéhokoľvek talentu, Perez sa môže snažiť s maskami a s výberom ceckatých a nohatých báb, no nezachráni ho to. Stratený čas.

Pýcha, předsudek a zombie (2016)

Úprimne som tiež očakával skôr zombie masaker strčený do príbehu Pýchy a predsudku, avšak musím povedať, že som sa bavil aj napriek tomu, že zombíci robili len akýsi stlmený podmaz pre romantiku a humor. Viaceré postavy sú dobre a zábavne napísané, vtipných momentov je tu tiež niekoľko a keď príde na scény so zombie, stoja zato. Nebyť prestrelenej stopáže, bol by som ešte viac spokojný, ale inak v pohode. Oddychová, príjemná záležitosť. Ak očakávate čistokrvný zombie/comedy horor, zabudnite a užijete si to viac.