• Pohádka

Hvězdy nám nepřály (2014)

Jsem z toho filmu tak zmatená. Když jsem si ho pustila poprvý, tak jsem neskutečně brečela. Když jsem si ho pustila po druhý, tak jsem to ve čtvrtině vypla, jak mě to štvalo. A napotřetí jsem zase brečela. Asi záleží na hladině hormonů, nevím. Augustus je super! Scéna, když jsou v domě Anny Frankové, postupně vychází schody a k tomu jsou puštěné pasáže z Annina deníku, je tak smutná. Ale skončí dobře, i když klišoidně. Zatím to nechám na třech hvězdičkách a budu o tom dále přemýšlet.

Láska a basket (2000)

Film je sám o sobě průměrný a český dabing to ještě zhoršuje. Nevím jak ostatním, ale mně tam slova jako mlíčňák, pacholek a podobně vůbec neseděly. Scéna na fanty se mi líbila :) I soundtrack byl dobrý, jinak film ničím příliš nevyčnívá.

Máme rádi Česko (2013) (pořad)

Uznávám, že jsem mnoho dílů neviděla. Ono to není úplně špatné, ale většina soutěžících se chová jako pitomci. Dejdar tam řve jak šílený kvůli každýmu bodu, všichni jsou na sebe hnusní... To oceňuji na slovenské verzi, je o dost klidnější. A to říkám jako neskutečně soutěžící člověk. Boučka taky nějak nevyhledávám. Musím ale říct, že začínám mít ráda Prachaře. Sice tam taky občas ječí, ale už je mi o dost sympatičtější a během tiché pošty je super. Plus se vzdělávám o ČR, to je taky dobrý.

Hodíme se k sobě, miláčku...? (1974)

Navzdory skvělému hereckému obsazení hodnotím Hodíme se k sobě, miláčku? jako průměr. Nebýt hádek Ivy Janžurové a Františka Peterky, tak je hodnocení ještě nižší. "Je to zelená! Zelená!"

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

O hodně filmech mohu říct, že jsou mé oblíbené, ale tenhle.... Nejlepší z nejlepších nejlepších, nevím jak jinak to vyjádřit. Nemám nejmenší tušení, jak film popsat, abych vystihla, jak je úžasný. Skvělý herecký koncert Jacka Nicholsona, který se nikdy nemůže okoukat. Opravdová genialita. Je vůbec možné, aby Přelet někdo neměl rád?

Pýcha a předsudek (2005)

Hned na začátku říkám, že jsem knihu nečetla, takže nevím, jak moc film odpovídá knize. O hereckém umění Keiry Knightley jsem přesvědčená už dlouho a pro mě tenkrát nový Matthew MacFadyen mě úplně okouzlil. Matka mě strašně rozčiluje, ale vzepření se šílené matce je zčásti podstata celého filmu. Není to film, na který je vždy naláda, ale je skvělý. Pět hvězdiček bez debat.

Slečna Drsňák (2000)

Uvědomuji si, že Slečna Drsňák nepatří mezi umělecky hodnotné filmy, ale mně se to jednoduše líbí. Gracie Hart mi tolik připomíná mě samotnou, ať už svou nemotorností, menší zálibou v bitkaření nebo kritikou soutěží krásy, že mu nízké hodnocení dát nemohu. Mezi Brattem a Bullock to tak hezky jiskří a přidávám se k pochvalám Michaela Caina, ten je opravdu parádní.

Přátelé (1994) (seriál)

Top, top, top. Jsou Přátelé, pak dlouho nic a pak další mé oblíbené seriály. Každá řada nesčetněkrát zkouknutá a stále mě to baví. Jasně, byly i slabé chvilky, ale nejde je nemilovat. Možná je pravda, že mám první řady raději než ty další, ale nedovedu si představit situaci, že bych jakékoli řadě Přátel řekla ne. A už se moc těším na nový díl :))

Dánská dívka (2015)

Bylo super jít do kina s pocitem, že film bude pecka. A ještě lepší bylo, že jsem měla pravdu. Pro mě jeden z těch filmů, kdy začaly závěrečné titulky, já jen seděla a tekly mi slzy. A nejen proto, jak to nakonec dopadlo s Lili, ale pro ten okolní přístup společnosti. Mám na mysli hlavně ty dva pitomečky, kteří Einara/Lili zmlátili. Námět filmu je dobrý a slibný, ale myslím si, že to mohlo být více propracované, že se mohlo jít více do hloubky. Také se mi zdá, že se tvůrcům nepodařilo dostatečně zachytit zmatek, který transgender osoba musí cítit. Co se týče hereckých výkonů, nemám co vytknout. Eddie má sice divný tvar obličeje, ale hraje výborně a Alicia byla na stejně úrovni. Musím si přečíst i knihu.

Hříšný tanec (1987)

Všechny Step Up se můžou jít bodnout, protože Dirty Dancing bude navždy můj top tanečních filmů. Jennifer Grey je na začátku tak roztomile levá, ale to se minimálně s finální scénou ztratí. Patrick Swayze je neskutečně sexy jak na začátku, tak na konci, to zůstává neměnné. Na „Baby nebude sedět v koutě." se vždy těším od úvodních tónů. Soundtrack je taky parádní, ani tady nemám co vytknout. Zkritizovat bych mohla český dabing sestry Baby... pardon, Francis, ale ta díky bohu moc nemluví, takže se to dá v pohodě přetrpět.