• Pohádka

Ať žije nebožtík (1935)

Drtivá většina filmů s Hugem Hassem (třeba Život je pes moc nemusím) je pro mě srdcová záležitost, Hugo je nedostižný. Miluji jeho hlas a smysl pro humor. Po přečtení biografie a návštěvě jeho výstavy se mi zdá velmi blízký. Ale zpět k filmu. Je to vtipný a nesmírně milý kousek. Adina Mandlová tam hraje takovou usedlou, ne příliš sebevědomou slečnu a ačkoliv taková nebyla, já jí to prostě sežeru i s navijákem. Navíc jí to tam moc sluší. Je to takové hezké cliché, kde je muž darebák (alkohol, dluhy) a láska ho změní. Ale já na takové cliché nedám dopustit a budu na něj koukat znovu a znovu.

Život s Louiem (1995) (seriál)

Já ten seriál miluji bez ohledu na věk. Roztomilé příběhy malého Louieho, pocházejícího z početné rodiny, jsou neodmyslitelnou součástí mého dětství. I když více zbožňuji jeho tatínka. Andy, válečný veterán, je skvěle nadabovaný a jeho historky a hlášky jsou vynikající. Škoda, že nemůžu nikde sehnat všechny díly. Koukala bych na ně pořád dokola. S radostí bych se podívala na vánoční překvapení pro paní Stillmanovou a Andyho koledu na závěr. Lora: "Andy, volá tvoje maminka." Andy: "Řekni jí, že zahradničím. Ale v Kanadě."

Sama nocí tmou (2014) odpad!

Často odpad nedávám, ale tady jsem asi neměla jinou možnost. Na začátku to vypadalo na super film se správně temnou atmosférou. Hromada mrtvol v příkopech, tématika drog a nakonec z toho vyleze taková nudná šílenost s vystřelováním upířích zubů a nesympatickými herci a herečkami. Opravdu jsem se nudila. Do konce jsem to nějak přetrpěla, protože to byla brněnská Scala naslepo a tam já vždy dokoukám filmy dokonce. Nevím, co by se muselo stát, abych si tuhle nesmyslnost pustila znovu. Jak už někdo zmínil, soundtrack byl dobrý, ale není dostačující na to, abych změnila hodnocení.

Romeo a Julie na konci listopadu (1971) (TV film)

Karel Höger jako dobrosrdečný stárnoucí pán a Dana Medřická jako sympatická divadelní uvaděčka. Takové herecké obsazení slibovalo nedostižnou kvalitu. A jak jsem se filmu původně obávala, že bude velmi smutný, tak mě neskutečně zahřál na duši. U scény, kdy dvojice navštívila již neexistující zahradní restauraci, jsem se po celý čas musela culit, byla jednoduše kouzelná. Pár Libuše Švormová a Josef Langmiler působil na začátku velmi komicky, ale postupem času se mi všechny vedlejší postavy zprotivily, jak jim chtěly vztah překazit. Když si Karel přivedl Marii domů a zjistil, že tam nikdo není... To bylo nejsmutnější. Navzdory tomu se tento film zařadil mezi mé oblíbené, na který se v budoucnu ráda několikrát podívám.

Petrolejové lampy (1971)

Jsem na rozpacích. Většinu času jsem si říkala, jak je to šílený a nepříjemný. Ta temná atmosféra.... Ale záverečná cca patnáctiminutovka počínaje scénou hledání Pavla ve skalách... V tu chvíli jsem si řekla, že to je strašně geniální. Můžu jen smeknout hereckému výkonu Janžurové a Čepka, opravdu excelentní. Jediné, co musím zkritizovat, je to znásilnění a zabíjení zvířat. To ve filmech špatně snáším. Ale i tak je pět hvězdiček na místě. Budu si zakrývat oči.